Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Nawierzchnie

Kostka brukowa. Wzory z kostki brukowej – GALERIA ZDJĘĆ

Tagi:
kostka brukowa
,
nawierzchnia z kostki
,
nawierzchnia z kostki brukowej
,
nawierzchnie ogrodowe
,
nawierzchnie w ogrodzie
,
układanie kostki brukowej
,
wzory z kostki brukowej

W przydomowych ogrodach króluje kostka brukowa. Układanie kostki brukowej to prawdziwe pole do popisu. Oferowana jest bowiem w wielu kształtach, wymiarach i kolorach. Wzory z kostki brukowej można więc tworzyć dowolnie. Nawierzchnie w ogrodzie powinny jednak współgrać z architekturą domu i otoczenia.

Kostka brukowa daje nieograniczone możliwości aranżacyjne nawierzchni wokół domu. Wykorzystuje się ją na ścieżki w ogrodzie, podjazdy, świetnie sprawdza się także na tarasach czy schodach prowadzących do domu. Wzory z kostki brukowej mogą przyciągać wzrok lub też dyskretnie wtapiać się w aranżację ogrodu. Nawierzchnia w ogrodzie może być monochromatyczna lub stanowić kolorową mozaikę.
Kostka brukowa oferowana jest w kolekcjach, w skład których wchodzą różnych wymiarów elementy kwadratowe, prostokątne, trapezowe, także specjalne elementy do budowania efektownych kół oraz palisady wykorzystywane do wykańczania nawierzchni czy budowy wzmocnień, np. stopni schodów. Obecnie produkowana kostka brukowa wcale nie musi wyglądać jak materiał z betonu. Kostka brukowa o porowatej powierzchni, do produkcji której używa się kruszyw najwyższej jakości i specjalnej techniki płukania, niemal wiernie strukturą i kolorem naśladuje kamień naturalny: granit, piaskowiec, bazalt, agat czy porfir. Nawierzchnie z kostki brukowej płukanej są bardzo efektowne i eleganckie.

Wzory z kostki brukowej można układać na wiele sposobów. Przy wyborze koloru, kształtu, a następnie układaniu kostki brukowej pamiętajmy jednak o spójności kompozycji z architekturą budynku oraz aranżacją ogrodu.

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: