Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Nawierzchnie

Bruk jak z kamienia - kostka brukowa NOSTALITE PRIMA na tarasy, podjazdy, ścieżki i alejki w ogrodzie

Tagi:
alejki
,
aranżacja ogrodu
,
bruk
,
brukowanie
,
kostka brukowa
,
ogrody
,
Polbruk
,
ścieżki
,
tarasy

Postarzana kostka brukowa NOSTALITE PRIMA firmy Polbruk przypomina wyglądem bruk z kamienia. Dzięki wyrafinowanej kolorystyce i stylizacji na dawne bruki kamienne, brukowane nią alejki, ścieżki i tarasy przypominają klimatem południe Europy.

Galeria
Pokaz slajdów:

Atmosferę toskańskich rezydencji i włoskich miasteczek z brukowanymi uliczkami rozgrzanymi słońcem możemy przenieść do polskich ogrodów za sprawą postarzanych kostek brukowych firmy Polbruk. Szczególnie nadaje się do tego kostka brukowa NOSTALITE PRIMA.

Włoskie ogrody w polskiej odsłonie

Kostki brukowe celowo postarzane, takie jak Polbruk NOSTALITE PRIMA, to betonowe elementy brukowe, których obijana, nieregularna krawędź brzegowa imituje bruk kamienny naznaczony duchem czasu. Świetnie wkomponowują się one w stylizacje retro, rodem z włoskich ogródków położonych w cieniu starych kamienic. Ogród w stylu śródziemnomorskim kojarzy się zazwyczaj z rozgrzanymi słońcem ścieżkami i kamiennym patio skrytym w cieniu drzew i krzewów - idealnym miejscem do poobiedniej siesty.
W linii Polbruk NOSTALITE PRIMA występują również kostki brukowe z gładką powierzchnią i lekko zaokrąglonymi brzegami, formą i kolorystyką nawiązujące do rozgrzanych słońcem cegieł. Obie propozycje dostępne są także bez fazy, dzięki czemu łatwo ułożyć nawierzchnię bez zbędnych nierówności i wystających krawędzi. Aranżacja ogrodu w stylu włoskim nie wymaga dużego nakładu pracy. Wykorzystując kostki postarzane Polbruku bez trudu zbudujemy ścieżki, alejki, tarasy oraz inne nawierzchnie ogrodowe ala Bella Italia.

Zobacz także: Klinkier w przestrzeni publicznej

Chodnik i podjazd rodem z włoskiej rezydencji

Barwną mozaikę wzorowaną kolorystycznie na toskańskich krajobrazach można stworzyć mieszając ze sobą kostki brukowe o różnej barwie. Umożliwi to kolekcja Polbruk NOSTALITE PRIMA, składająca się z kostek w trzech wariantach kolorystycznych – orzechowym oraz melanżach indiana (brązowo–szary) i galia (brązowo-pomarańczowo-kremowy). Kostki te dostępne są w trzech wymiarach: 9 x 12, 12 x 12 oraz 18 x 12 cm. Takie wymiary i kolory pozwalają na zbudowanie niepowtarzalnego chodnika wokół domu czy ogrodu. Dodatkowe, specjalne elementy w kształciewycinka koła ułatwiają komponowanie wszelkiego rodzaju okręgów i łuków urozmaicających wygląd nawierzchni. Bruk NOSTALITE PRIMA ma sześciocentymetrową grubość, dzięki czemu możemy go wykorzystać niemal w każdym fragmencie posesji, nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie lub na podjeździe do garażu.

O firmie Polbruk

Firma Polbruk S.A. to ogólnopolski producent kostki brukowej oraz wyrobów drogowych (na rynku od 20 lat, początkowo jako B-Complex, potem Polbet B-Complex, przejmując po kolei zakłady od firm: Polbet, Jadar, Faelbud). Od 1998 roku firma jest częścią irlandzkiego koncernu budowlanego CRH plc – jednego z największych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Spółka oferuje ponad 150 produktów: od klasycznych, prostych wzorów i kształtów po formy wyszukane.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: