Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Nawierzchnie

Atrakcyjne nawierzchnie betonowe - zobacz jak ułożyć kostkę brukową

Tagi:
design
,
jak ułożyć kostkę brukową
,
kostka brukowa
,
Libet
,
nawierzchnie
,
nawierzchnie betonowe

Design i biznes nareszcie w parze. Zyskać może przestrzeń publiczna, a przede wszystkim betonowe nawierzchnie chodników i placów. Będą lepiej projektowane i wykładane atrakcyjną kostką brukową. Libet, producent kostki brukowej nawiązał współpracę z artystami.

Kostka brukowa na dachu wieżowca Zebra Tower, Warszawa
Kostka brukowa na dachu wieżowca Zebra Tower, Warszawa
Fot.: Libet S.A.

– Kooperacja na linii artysta-korporacja to pozytywne zjawisko, zarówno dla świata sztuki, jaki i biznesu. Następuje tutaj swego rodzaju fuzja potencjałów – twórca, dzięki wsparciu firmy może zrealizować oryginalne projekty, natomiast przedsiębiorstwo zyskuje innowacyjne wzory oraz wizerunek mecenasa sztuki – mówi Jerzy Dobrzański, artysta plastyk zainteresowany przestrzenią publiczną i doceniajacy znaczenie nawierzchni w jej aranżacji.

Do spotkania przedstawicieli firmy Libet z artystą Jerzym Dobrzańskim doszło dzięki pośrednictwu Kieleckiego Inkubatora Technologicznego. Rezultatem współpracy są ciekawe nawierzchnie betonowe i pierwsze eksperymentalne projekty autorskich kostek Dobrzańskiego. 
Współpraca artysty z Libetem przełożyła się także na wykorzystanie potencjału projektowego studentów z Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Jeszcze w tym roku światło dzienne mają ujrzeć zupełnie inne niż do tej pory kolekcje kostek brukowych. Będzie to np. kostka brukowa o organicznych kształtach. Niektóre z nowych kolekcji zostaną przeznaczone do realizacji inwestycji specjalnych, np. obiektów sakralnych, inne będą jednocześnie nośnikami informacji (np. QR Code). Wszystko po to, by przestrzeń publiczna, nie tylko prezentowała się atrakcyjnie, ale była dostosowana do potrzeb współczesnego człowieka.


Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: