Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Nawierzchnie

Aranżacja przydomowego ogrodu - inspiracje ogrodowe Libet

Tagi:
architektura betonowa
,
Libet
,
mała architektura

Jak zaaranżować przydomowy ogród, aby stworzć przyjazną, a jednocześnie funkcjonalną strefę, nawiązującą do wnętrza domu? Prezentujemy inspiracje ogrodowe z wykorzystaniem elementów małej architektury betonowej, coraz popularniejszej w projektowaniu zarówno przestrzeni publicznej, prywatnych ogrodów, jak i wnętrz.

Przystępując do budowy, a następnie wykończenia domu, warto pamiętać, że otoczenie jest jego integralną częścią, w której stylistyka i funkcjonalność również mają znaczenie. Projektanci z firmy Libet proponują, aby do aranżacji przydomowego ogrodu podejść podobnie, jak do aranżacji wnętrz i przenieść podobne założenia projektowe na świeże powietrze, w otoczenie zieleni. Aranżując ogród, warto wziąć pod uwagę trzy aspekty: wytyczenie funkcjonalnych stref, wybór odpowiednich materiałów małej architektury, w tym przypadku elementów betonowych oraz stworzenie właściwej infrastruktury.

Inspiracje ogrodowe. Pomysł otworzenia domu na ogród z wykorzystaniem elementów architektury betonowej
Inspiracje ogrodowe. Pomysł otworzenia domu na ogród z wykorzystaniem elementów architektury betonowej
Fot.: Libet

„Ogrodowe wnętrza”

Poza tarasem, który w ciepłych miesiącach często przejmuje funkcję salonu, warto zaplanować na tej przestrzeni także letnią kuchnię, jadalnię oraz strefę wypoczynku. Wysokiej jakości materiały nawierzchniowe oraz elementy małej architektury betonowej zapewnią trwałość na lata. Dobrym wyborem są gresy porcelanowe z linii Libet Ceramic, nie tylko ciekawe wzorniczo, ale również praktyczne. Płyty są antypoślizgowe, wytrzymałe, odporne na plamy, działanie środków chemicznych oraz zarysowania, co jest szczególnie istotne nie tylko w przypadku tarasów, ale także letniej kuchni czy jadalni. W ramach kolekcji oferowane są zarówno elementy wyglądem nawiązujące do drewna, jak i kamienia czy betonu.

Letnia kuchnia wraz ze strefą wypoczynku zaprojektowane z elementów betonowych. Nawierzchnia wykonana z płyt gresowych z kolekcji Libet Ceramic
Letnia kuchnia wraz ze strefą wypoczynku zaprojektowane z elementów betonowych. Nawierzchnia wykonana z płyt gresowych z kolekcji Libet Ceramic
Fot.: Libet

Mała architektura w ogrodzie

Nawierzchnia w ogrodzie to nie wszystko. Warto wprowadzić także elementy małej architektury, ozdobne i funkcjonalne. Propozycją może być tu na przykłd Kostka Murja czy Natulit Massimo z linii Libet Completto, dająca duże możliwości aranżacji ogrodowej przestrzeni. Z kostki betonowej można budować ławki, siedziska, murki, palisady oraz kwietniki. Z kolei barwiony w masie blok betonowy Piastra sprawdza się w konstruowaniu mebli ogrodowych, takich jak siedziska czy sofy, o zróżnicowanej konstrukcji i kolorystyce. Dla większej wygody warto je obłożyć miękkimi poduchami.

Aranżacja siedziska z kostki i płyt betonowych
Aranżacja siedziska z kostki i płyt betonowych
Fot.: Libet

Cegła Split i Palisada Split polecane są do projektów letnich kuchni, dekoracyjnych studni, piwniczek lub stanowisk do grillowania. Oryginalą ozdobą ogrodu są na pewno elementy z linii Libet Stampo. Duże możliwości daje Plaster miodu, który dostępny jest w dwóch wersjach – pełnej, mogącej służyć jako efektowne siedzisko lub praktyczny detal w ogrodowej strefie fitness - oraz ażurowej, idealnej jako nowoczesny detal czy donica. Funkcję stolika czy siedziska z powodzeniem zrealizuje także Szcześcian z kolekcji Stampo.

Plaster miodu - oryginalne betonowe siedzisko i stolik
Plaster miodu - oryginalne betonowe siedzisko i stolik
Fot.: Libet

Czytaj dalej:
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: