Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Narzędzia budowlane

Narzędzia ręczne. Tapetowanie

Tagi:
B.M. Polska
,
Benjamin Moore
,
kładzenie tapety
,
narzędzia budowlane
,
narzędzia ręczne
,
narzędzie budowlane
,
narzędzie ręczne
,
prace remontowe
,
remont
,
Richard
,
tapeta
,
tapetowanie

Tapetowanie to jedna z trudniejszych prac remontowych. Wymaga ona zastosowania specjalnych narzędzi. Podczas tapetowania najwięcej problemów sprawia odpowiednie dociśnięcie tapety do ściany, jej przycięcie, łączenie poszczególnych części oraz usuwanie ewentualnych pęcherzy powietrza.

Przed rozpoczęciem tapetowania trzeba zadbać o narzędzia, które umożliwią odpowiednie wykonanie prac remonotowych. Bez nich układanie tapety jest niemożliwe do przeprowadzenia (w najlepszym przyypadku trwa o wiele dłużej), a końcowy efekt wizualny może nie spełniać oczekiwań. Nawet najbardziej atrakcyjna markowa tapeta nieumiejętnie położona nie stanowi dekoracji. 

Kanadyjska firma Richard przygotowała zestaw narzędzi do tapetowania, który składa się z:

  • listwy do docinania,
  • kuwety z podajnikiem, 
  • rolki i pacy do dociskania tapet,
  • gąbki do usuwania zabrudzeń.

Narzędzia do tapetowania są pomocne na każdym etapie prac. Na początku trzeba odpowiednio namoczyć tapetę w wodzie (w przypadku tapet, których spód fabrycznie pokryty jest warstwą kleju) lub w kleju. Służy do tego specjalna kuweta o szerokości 56 cm, która dostosowana jest do standardowego rozmiaru rolki tapety. Ponadto wyposażona jest ona w metalową poprzeczkę pozwalającą na równomierne rozwijanie rolki, a zarazem usunięcie nadmiaru wody lub kleju z powierzchni tapety.

Podczas przyklejania tapety do ściany najczęstszym problemem jest powstawanie licznych pęcherzy powietrza oraz odstawanie tapety w narożnikach, na kantach ścian lub w miejscach łączeń. Błędów tych można uniknąć stosując pacę i rolkę. Paca ma szerokość 21 cm i wykonana jest z wysokiej jakości elastycznego tworzywa sztucznego. Dzięki zastosowaniu pacy można skutecznie niwelować pęcherze powietrza bez ryzyka uszkodzenia powierzchni tapety. Rolka w zestawie służy natomiast do przyklejenia tapety w newralgicznych miejscach, a więc przy samym suficie i podłodze oraz na linii połączenia dwóch pasów tapety. Bardzo praktycznym narzędziem jest listwa do docinania tapet umożliwiająca estetyczne i równe przycięcie tapety w odpowiednim miejscu. Linię cięcia wyznacza ostrze o długości 31 cm, wykonane ze stali nierdzewnej.

Ostatnim etapem tapetowania jest usunięcie z powierzchni ściany nadmiaru kleju i ewentualnie powstałych zabrudzeń. Do tego celu przeznaczona jest gąbka Easy Grip marki Richard. Korzystając z niej zniwelujemy wszelkie smugi i zacieki, które po wyschnięciu mogłyby zepsuć efekt estetyczny.

Galeria
Pokaz slajdów:

Orientacyjne ceny brutto:
Rolka do tapet Richard – 12 zł
Listwa do docinania tapet Richard – 15 zł
Kuweta do tapet z poprzeczką Richard – 15,99 zł
Paca do tapet Richard – 6 zł
Gąbka Easy-Grip Richard – 9 zł

Wyłącznym dystrybutorem narzędzi jest firma B.M. Polska.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: