Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Maszyny budowlane

Stabilizacja podłoża na placu budowy

Tagi:
Dura-Track
,
INTERGEO Real Estate Development
,
system drogowy Dura-Track

System drogowy wykorzystujący właściwości fizyczne, związane ze stabilizacją grząskiego gruntu.

Płyta systemowa Dura-Track® dzięki swojemu unikalnemu kształtowi nie tonie w błocie pod naporem nawet największych ciężarów, np. dźwigów czy TIR-ów. Montaż kratownic nie wymaga przygotowania podłoża. Wystarczy położyć je bezpośrednio na błocie. Płyta jest lekka, dzięki czemu można ją przewozić bez użycia specjalistycznego sprzętu drogowego. Możliwe jest, także wielokrotne wykorzystanie systemu (ułożoną wcześniej drogę można z łatwością zdemontować).

Fot.: INTERGEO Real Estate Development Sp. z o.o.
Fot.: INTERGEO Real Estate Development Sp. z o.o.

Podstawowym elementem systemu drogowego jest kratownica złożona z czworościanów foremnych, wykonana z trzech warstw prętów stalowych. Stabilność i wytrzymałość konstrukcji wynika z rozłożenia obciążeń na wielu różnie zorientowanych płaszczyznach. W ten sposób uzyskuje się optymalne wykorzystanie nośności gruntu nawet na podłożu bagnistym, torfowym, piaszczystym czy błotnym.
Zastosowanie kratownic umożliwia budowanie dróg serwisowych w terenie chronionym bez zniszczenia ekosystemu, gdyż jego elementy nie wiążą się z gruntem. Można drogę położyć i zdemontować. Dzięki temu podłoże, na którym prowadzone są prace, nie ulega degradacji.
Płyta drogowa jest polskim wynalazkiem. Produkt opatentowała i wprowadziła na rynek firma INTERGEO Real Estate Development Sp. z o.o. z Krakowa.

Fot.: INTERGEO Real Estate Development Sp. z o.o.
Fot.: INTERGEO Real Estate Development Sp. z o.o.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: