Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Konstrukcje

DENNERT
Biuro Polska
ul. Blażeja 12e/1
61-608 Poznań
Infolinia: 0800 777 531
Od poniedziałku do piątku: 7.30 - 17.00
http://www.dennert.pl/
info@dennert.pl

Firma DENNERT specjalizuje się w produkcji betonowych elementów prefabrykowanych. Wśród produktów firmy wyróżnić można m.in.: pownice prefabrykowane, systemy stropowe, schody wieloelementowe, materiały budowlane do ścian, kominy prefabrykowane.

Stropy prefabrykowane. Gotowe systemy stropowe DX

Tagi:
Dennert
,
prefabrykaty
,
strop żelbetowy

Żelbetowe stropy prefabrykowane to elementy budowlane o wysokiej jakości, usprawniejące realizację inwestycji. Stropy prefabrykowane dostarczane są na plac budowy jako gotowe do montażu płyty betonowe. Mogą też pełnić funkcję wydajnego systemu ogrzewania, całkowicie zastępując grzejniki, lub chłodzenia sufitowego.

Poszczególne elementy stropu prefabrykowanego DX
Poszczególne elementy stropu prefabrykowanego DX
Fot.: Dennert

Stropy prefabrykowane DX

Stropy prefabrykowane z płyt betonowych powstają w fabryce w optymalnych warunkach, a sam proces produkcji poddawany jest restykcyjnej kontroli jakości. Gotowy do montażu strop z prefabrykatów betonowych przyjeżdża w umówionym terminie na plac budowy. Montuje się go szybko, bezpośrednio z ciężarówki przy użyciu dźwigu. Poszczególne płyty betonowe składające się na strop DX można łączyć bezspoinowo, dzięki opatentowanym klamrom DX zintegrowanych ze stropem, co też przyspiesza ten etap prac budowlanych.
Za stosowaniem prefabrykowanych stropów żelbetowych przemawia przede wszystkim szybkość montażu na placu budowy oraz uniezależnienie od warunków pogodowych. Stropy tego typu nie wymagają deskowania, również podpór montażowych i można je użytkować i obciążać bezpośrednio po ułożeniu. 
Strop dostarczony prosto z fabryki oznacza dla inwestora mniej odpadów na placu budowy, brak kosztów związanych z wykonaniem szalunków, brak podpór oraz minimum wilgoci na budowie, ponieważ strop jest elementem suchym. Ciągłe prace rozwojowe zapewniają zgodność prefabrykowanego stropu DX z najwyższymi wymaganiami statycznymi, jak ciężar użytkowy, rozpiętość, obciążenie punktowe, ale także ochrony przeciwpożarowej.

Stropy DX umożliwiają architektowi, projektantowi czy inwestorowi łatwą, bezpieczną oraz tanią realizację przedsięwzięcia budowlanego. Wyszkolone zespoły montażowe firmy Dennert wykonują montaż stropu prefabrykowanego w około 2 godziny (ok. 80 m²). Dzięki temu, że stropy DX można montować bez użycia podpór, a po założeniu są w pełni gotowe do eksploatacji, bezpośrednio po ich montażu można kontynuować prace budowlane zarówno powyżej, jak i poniżej stropu – bez procesu twardnienia, ustawiania podpór i szalowania. Pozwala to na przyspieszenie budowy oraz zmniejszenie ryzyka błędów. Pomimo nowych wytycznych (EC2) strop DX grubości 20 cm można rozpiąć na szerokości 7,40 m. Dopuszczalne obciążenie użytkowe sięga 10 kN.

Stropy mogą być fabrycznie wyposażone w różnego rodzaju otwory zgodne z indywidualnym projektem. Z systemem stropowym można także precyzyjnie zintegrować różne rodzaje schodów, czy balkony. W razie potrzeby puste przestrzenie w stropie DX można wykorzystać jako kanały kablowe lub zasilające, nie zakłócając przy tym statyki stropu. Na życzenie wykonywane mogą być wycięcia, np. na oświetlenie lub głośniki.

Strop prefabrykowany DX - transport dźwigiem na placu budowy
Strop prefabrykowany DX - transport dźwigiem na placu budowy
Fot.: Dennert

Puste przestrzenie w stropie DX można wykorzystać jako  kanały kablowe lub zasilające, na oświetlenie czy  głośniki
Puste przestrzenie w stropie DX można wykorzystać jako kanały kablowe lub zasilające, na oświetlenie czy głośniki
Fot.: Dennert

Stropy prefabrykowane DX-Therm - strop z systemem ogrzewania i chłodzenia

To wersja stropu prefabrykowanego DX, który w fabryce, w fazie produkcji wyposażony jest dodatkowo w wielowarstowe rurki aluminiowe w osłonie z tworzywa, przez którą przepływa czynnik grzewczy, ogrzewając pomieszczenia pod sobą. W systemie ogrzewania stropowego ponad 90% wymiany energii ciepnej zachodzi poprzez radiację. Promieniowanie cieplne równomiernie rozklada temperaturę w pomieszczeniu. Ponieważ sufit pozbawiony jest wszelkich okładzin wierzchnich, czyli izolatorów, takich jak panele, parkiet, dywan czy meble, które ograniczają powierzchnię grzewczą, tego typu system działa efektywnie, oszczędzajc nawet do 30% energii w porównaniu z ogrzewaniem konwencjonalnym. Dzięki równomiernie rozkładającemu się ciepłu, temperatura w pomieszczeniu może zostać obniżona o 2-3°, bez negatywnego wpływu na samopoczucie i komfort. Aktywną powierzchnią grzewczą jest tutaj bowiem największa niezabudowana powierzchnia w mieszkaniu, czyli sufit.
Ten rodzaj systemu grzewczego, zintegrowanego ze stropem, eleminuje potrzebę stosowania grzejników, zatem daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.

Ogrzewanie sufitowe - promieniowanie cieplne z góry, jak naturalne promieniowanie słoneczne
Promieniowanie cieplne w tym rodzaju ogrzewania przekazywane jest za pomocą fal elektromagnetycznych (podobnie działaja piece kaflowe). Powietrze w pomieszczeniu ogrzewane jest w niewielkim stopniu, za to równomiernie. Ten rodzaj ogrzewania nie powoduje też wysuszania powietrza i wzbijania się kurzu, jak w przypadku grzejników, dlatego też polecane jest alergikom. 

 

Rozkład promieniowania ciepła z wykorzystaniem stropów DX-Therm
Rozkład promieniowania ciepła z wykorzystaniem stropów DX-Therm
Fot.: Dennert

Zastosowanie w budynku pompy ciepła daje jeszcze jedną możliwość wykorzystania stropu prefabrykowanego DX-Therm - do chłodzenia pomieszczeń latem. Strop może zatem zastąpić klimatyzację, z tą różnicą, że ten rodzaj chłodzenia pomieszczeń jest zdecydowanie zdrowszy od klimatyzacji tradycyjnej. Nie polega bowiem na wtłaczaniu zimnego powietrza do pomieszczenia, lecz na absorbowaniu ciepłego, czyli na chłodzeniu pasywnym. Energia cieplna zgromadzona w unoszącym się powietrzu jest wchłaniana, a następnie wyprowadzana przez znajdujące się w stropie przewody wypełnione zimną wodą.Temperatura latem w pomieszczeniu może obniżyć się nawet o 5ºC w porównaniu z panującą na zewnątrz.

Rozkład temperatur przy systemie grzewczym zintegrowanym w stropie DX-Therm
Rozkład temperatur przy systemie grzewczym zintegrowanym w stropie DX-Therm
Fot.: Dennert
Rozkład temperatur przy chłodzeniu sufitowym ze stropem DX-Therm
Rozkład temperatur przy chłodzeniu sufitowym ze stropem DX-Therm
Fot.: Dennert
Przekrój przez strop DH-Therm z instalacją ogrzewania
Przekrój przez strop DH-Therm z instalacją ogrzewania
Fot.: Dennert

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: