Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Konstrukcje

STEICO
ul. Przemysłowa 2
64-700 Czarnków
Dział techniczny: +48 67 35 66 215
Dział sprzedaży: +48 67 35 66 293
http://www.steico.pl/
info@steico.pl

Producent płyt i mat izolacyjnych z włókna drzewnego i konopi oraz kompleksowego systemu do budowy budynków energooszczędnych lub pasywnych

STEICO - kompletny system dla budynków energooszczędnych i pasywnych

Tagi:
budynek pasywny
,
dom energooszczędny
,
materiały drewnopochodne
,
NFOŚiGW
,
standardy energetyczne budynków
,
STEICO
,
system STEICO
,
wskaźnik NF 15
,
wskaźnik NF 40

Firma STEICO opracowała kompletny system, w którym można zaprojektować i wybudować dom energooszczędny lub pasywny z użyciem materiałów drewnopochodnych, zgodny z nowymi wytycznymi dotyczącymi energooszczędności i wymogami NFOŚiGW dla uzyskania dopłat do kredytu udzielonego na budowę energooszczędnego domu jednorodzinnego.  

Fot.: STEICO

Standardy dla polskiego budownictwa

W opracowanym przez NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) Programie wsparcia energooszczędnego budownictwa określono dwa standardy energetyczne budynków w zależności od wskaźnika rocznego  jednostkowego zapotrzebowania na energie użytkową do celów ogrzewania i wentylacji (EUco): 
NF40 wskaźnik EUco </= 40 kWh/ (m2*rok)
NF15 wskaźnik EUco </= 15 kWh/ (m2*rok)
W załączniku nr 3 do tego Programu, podano również minimalne wymagania techniczne, a w tym graniczne wartości współczynników przenikania ciepła Umax (W/m2K)  dla przegród nieprzeźroczystych, obliczone zgodnie z PN-EN ISO 6946. Dla budynków jednorodzinnych w zależności od strefy klimatycznej wynoszą one odpowiednio od 0,15 (dla NF40) aż do 0,08 (dla NF15). W pierwszej chwili może się wydawać, iż parametry te są dość wygórowane, jednak jest to dowód na to, iż budynek energooszczędny musi mieć między innymi odpowiednią izolację.

Sprawdzone w Europie rozwiązania STEICO

W oparciu o systemy konstrukcji i izolacji STEICO można zaprojektować i wybudować dom energooszczędny lub pasywny. W związku z coraz większym zainteresowanie w całej Europie tego typu budownictwem, firma STEICO wraz z Instytutem Budownictwa Pasywnego w Darmstadt przygotowała katalog, w którym bardzo szczegółowo  przedstawiono konkretne rozwiązania, detale połączeń i efekty jakie można dzięki nim uzyskać.
System STEICO opiera się o konstrukcję budynku wykonaną z materiałów drewnopochodnych, co jest znacznie bardziej uzasadnione ekonomicznie przy projektowaniu lub budowaniu domu energooszczędnego lub pasywnego. W skład systemu wchodzą m.in. następujące materiały:

  • płyta izolacyjna na konstrukcje dachowe i ścienne do łączenia profilem pióro i wpust, do układania bezpośrednio na krokwiach, dobrze chroni przed wiatrem, wilgocią i hałasem;
  • elastyczna mata do izolacji cieplnej z naturalnego włókna drzewnego do izolacji przestrzeni pomiędzy elementami konstrukcji dachów, ścian oraz stropów, łatwa i szybka w obróbce;
  • system do stosowania w konstrukcjach dachów, stropów i ścian – lekkie belki nośne o stabilnych wymiarach, szybkie w montażu, umożliwiające także  łatwy montaż instalacji technicznej w budynku.
Płyta izolacyjna na konstrukcje dachowe i ścienne
Płyta izolacyjna na konstrukcje dachowe i ścienne
Fot.: STEICO
Elastyczna mata do izolacji cieplnej
Elastyczna mata do izolacji cieplnej
Fot.: STEICO
Płyty systemowe do konstrukcji dachów, stropów i ścian
Płyty systemowe do konstrukcji dachów, stropów i ścian
Fot.: STEICO

Firma STEICO opracowała niedawno katalog przeznaczony dla projektantów i wykonawców, w którym zawarto unikatowe w Polsce detale połączeń konstrukcyjnych z rozrysowanymi wszystkimi warstwami. Do każdego z opisanych detali podano szereg parametrów niezbędnych do prawidłowego zaprojektowania i zbudowania budynku pasywnego.
Kompletny katalog można pobrać z teczki STEICO dostępnej na stronie internetowej  www.tuznajdziesz.pl.
Warto też pamiętać, że siedziba firmy w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) od kilku lat stała się również centrum szkoleniowym promującym rozwiązania energooszczędne i pasywne, od lat stosowane w całej Europie i wiedzą tą dzieli się podczas szkoleń z projektantami, wykonawcami i dystrybutorami.

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: