Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Konstrukcje

Wiązary Burkietowicz
ul. Kaliska 47
63-430 Odolanów
tel. kom.: +48 607 804 804
tel: +48 62 733 83 32 do 36
http://www.wiazary.pl/

Firma Wiązary Burkietowicz specjalizuje się w produkcji prefabrykowanych konstrukcji z litego drewna. Domena firmy to projekty, produkcja oraz montaż konstrukcji drewnianych. Firma dysponuje własnym biurem projektowym i doświadczonymi konstruktorami. W skali roku projektuje i produkuje ponad 800 konstrukcji dachowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i deweloperów oraz instytucji użyteczności publicznej.

Prefabrykowana konstrukcja dachu: więźba i wiązary

Tagi:
prefabrykaty
,
Wiązary Burkietowicz
,
wiązary dachowe
,
więźba dachowa

Prefabrykacja jest ostatnim ogniwem złożonego procesu, dzięki któremu precyzyjnie wykonane elementy konstrukcji dachu dostarczane na budowę przygotowane są do szybkiego i sprawnego montażu, czyli do finalnej części procesu budowy konstrukcji dachowej. Prefabrykacja dotyczy w tym samym stopniu wiązarów dachowych, jak i tradycyjnych więźb.

Prefabrykowana konstrukcja dachu: od projektu po realizację

Produkcja konstrukcji dachu zawsze poprzedzona jest uzgodnionym projektem i wizualizacją 3D, ale także projektem wykonawczym, który stanowi szczegółowe wytyczne dla cieśli lub dekarza montującego gotowe prefabrykaty na placu budowy.

Produkcja wiązarów w kontrolowanych warunkach to gwarancja jakości połączeń
Produkcja wiązarów w kontrolowanych warunkach to gwarancja jakości połączeń
Fot.: Wiązary Burkietowicz

Zautomatyzowane i zoptymalizowane procesy produkcji konstrukcji dachowych wykonywane są w nowoczesnym tartaku i w doskonale wyposażonej hali montażowej, choć oczywiście nic nie zastąpi wiedzy i zaangażowania pracowników, którzy nadzorują pracę nowoczesnego parku maszynowego. Precyzję i jakość wykonania uzyskuje się dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn (CNC) firmy Hundegger oraz Mitek.Tartak, jako jedyny w Polsce wykorzystuje nową linię tartaczną DWK ZE niemieckiej firmy EWD. Jakość prefabrykowanej konstrukcji dachu weryfikuje dodatkowo zakładowa kontrola produkcji w oparciu o normy PN EN 14250.

Prefabrykowane elementy więźby dachowej z widocznymi połączeniami ciesielskimi – gotowe do transportu na plac budowy
Prefabrykowane elementy więźby dachowej z widocznymi połączeniami ciesielskimi – gotowe do transportu na plac budowy
Fot.: Wiązary Burkietowicz

Produkcja konstrukcji dachu

Do produkcji konstrukcji dachowych wykorzystywane jest wysokiej klasy drewno sortowane wytrzymałościowo metodą wizualną wg PN-EN 14081-1, które wraz z odpowiednimi łącznikami stanowi gwarancję wytrzymałości konstrukcji.

  • Drewno jest suszone w komputerowo sterowanych komorach.
  • Strugane 4-stronnie z załamanymi krawędziami.
  • Impregnowane zanurzeniowo wymaganymi prawem środkami.


Wiązary dachowe – możliwości

Wiązary dachowe mogą być dowolnych kształtów. Wszystko, co powstanie w projekcie konstrukcji dachu – możliwe jest do wyprodukowania.

  • Wiązary dają duże możliwości aranżacji poddasza, ponieważ tego typu konstrukcja nie wymaga słupów podporowych.
  • Rozpiętość wiązara do 30 m bez podpór pośrednich umożliwia tworzenie otwartych i przestrzennych wnętrz mieszkalnych i użytkowych.
  • Konstrukcja wiązarowa pozwala na częściową eliminację fundamentów i części ścian nośnych, a także pozwala zrezygnować z drogiego stropu betonowego.
  • Ograniczenie stosowania mokrej technologii to znaczne zwiększenie szybkości budowy.
  • Wiązary dostarczane są w systemie „just in time”. Bezpośrednio po dotarciu na budowę nadają się do montażu, a montaż może zająć tylko jeden dzień.
Prefabrykowane wiązary gotowe do dostawy „just in Time” na plac budowy
Prefabrykowane wiązary gotowe do dostawy „just in Time” na plac budowy
Fot.: Wiązary Burkietowicz

Więźba dachowa – tradycja w nowoczesnej formie

Mimo że więźba dachowa jest tradycyjnym rodzajem konstrukcji dachu, może być również przygotowana fabrycznie do szybkiego montażu. Wszystkie elementy tradycyjnych i fachowych połączeń ciesielskich „drewno – drewno” przygotowywane są z dokładnością co do milimetra – maszyny Hundegger K2i mają zdolność tak precycyjnego cięcia, wiercenia i frezowania w pięciu osiach. Klasę wytrzymałości C24 potwierdzają certyfikaty DWU i CE.
Przygotowanie w ten sposób elementów wraz projektem wykonawczym umożliwia kompetentnym cieślom i dekarzom łatwy, czysty i szybki montaż.

Wiązary firmy Burkietowicz poza funkcją nośną mogą stanowić element wystroju
Wiązary firmy Burkietowicz poza funkcją nośną mogą stanowić element wystroju
Fot.: Wiązary Burkietowicz

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: