Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Pompy i pomporozdrabniacze do zastosowań komercyjnych

Partner:
SFA Poland
SFA Poland
Tagi:
odprowadzanie scieków,
pompa z rozdrabniaczem,
pomporozdrabniacze,
rozdrabniacz WC

Zdarzają się sytuacje, w których montaż urządzenia sanitarnego, a tym samym odprowadzenie ścieków jest utrudnione lub nawet niemożliwe z powodu istniejącej instalacji kanalizacyjnej wewnątrz budynku. Pompy i pomporozdrabniacze pozwalają na przetoczanie ścieków do oddalonych pionów kanalizacyjnych lub gdy kanalizacja znajduje się powyżej przyboru łazienkowego i odprowadzenie grawitacyjne ścieków jest niemożliwe. Przedstawiamy przegląd tego typu urządzeń do zastosowań komercyjnych, możliwości ich wykorzystania i parametry użytkowe.

Z kursu dowiesz się:
  • jakie rodzaje pomp można wykorzystać do odprowadzenia ścieków szarych w budynkach komercyjnych,
  • jakie typy pomporozdrabniaczy polecane są do zastosowań komercyjnych

Pompy do ścieków szarych - przegląd urządzeń

Pompa Sanicom 1 - przeznaczona do przepompowywania ścieków szarych (bez fekaliów). Wyposażona jest w jeden silnik o mocy 1300 W. Pompa zapewnia przepompowywanie ścieków na wysokość 10 m oraz tłoczenie ich na odległość 100 m w poziomie. Oczywiście oba te parametry tłoczenia są ze sobą ściśle związane, to znaczy im wyższa jest wysokość tłoczenia w pionie, tym krótsza w poziomie. Urządzenie ma możliwość podłączenia dodatkowo zewnętrznego alarmu (światło, sygnalizator dźwiękowy). Ciągła praca silnika (przez czas dłuższy niż 5 minut) powoduje uaktywnienie alarmu. Pozwala to użytkownikowi szybko wychwycić taką sytuację. Urządzenie idealnie nadaje się do montażu w obiektach przemysłowych, gdzie trzeba przepompować duże ilości wody na znaczne odległości. Ten model pompy do ścieków polecany jest także do restauracji, barów, itp.

Pompa Sanicom 2 - pompa do odprowadzania ścieków o zwiększonej mocy. Wyposażona jest w dwa silniki o mocy 1500 W każdy. Pozwala odprowadzić „brudną wodę” na maksymalną odległość 11 m w pionie i na 110 m w poziomie. Urządzenie ma 4 wejścia, 40 mm lub 50 mm, oraz odprowadzenie do kanalizacji rurą o śr. 50 mm. Wydajność dwóch pomp, to ok. 340 l/min, pozwala przepompować ścieki z terenów przemysłowych bądź z dużych obiektów gastronomicznych, gdzie podłączonych jest wiele punktów odbiorczych: zlewozmywaków, zmywarek, lodówek, lad chłodniczych itd.

Oba te urządzenia mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przepompowania szarych ścieków do oddalonych pionów kanalizacyjnych. Parametry tłoczenia pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni, co jest bardzo ważne w przypadku adaptacji już istniejących pomiesczeń czy całych budynków

Pompa do ścieków Sanicom 1
Pompa do ścieków Sanicom 1
Fot.: SFA POLAND
Pompa do ścieków o zwiększonej mocy (2 silniki) Sanicom 2
Pompa do ścieków o zwiększonej mocy (2 silniki) Sanicom 2
Fot.: SFA POLAND

Pomporozdrabniacze do ścieków czarnych Sanicubic (klasa ochrony IP 68)

SFA ma w swojej ofercie pomporozdrabniacze do zastosowań komercyjnych, które mogą rozdrobnić i odprowadzić duże ilości ścieków z różnych punktów sanitarnych.  Od czerwca 2014 roku firma SFA wprowadziła zmiany konstrukcyjne tych urządzeń, polegające na przeniesieniu wszystkich elementów sterowania do oddzielnego control box, montowanego poza urządzeniem na ścianie (przewód długości 4 m), zapewniając tym samym klasę ochrony IP 68.

Skrót IP (z ang. „International Protection Rating”) określa stopień ochrony urządzeń elektrycznych przed czynnikami zewnętrznymi. Według normy PN-EN 60529:2003 kod IP jest systemem oznaczeń stopni ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody oraz system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną.
Pierwsza cyfra kodu mówi nam o zabezpieczeniu przed ciałami stałymi (w naszym przypadku jest to 6 – co oznacza całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłów). Druga cyfra określa zabezpieczenie przed wnikaniem wody (w naszym przypadku jest to 8 – co oznacza ochronę przed zalaniem przy ciągłym zanurzeniu i zwiększonym ciśnieniu wody (1 m głębokości). Jest to bardzo ważna zmiana pozwalająca na montaż urządzeń w studzienkach, a czasowe zalanie wodą do 1 m wysokości nie ma wpływu na ich  prawidłowe funkcjonowanie.

Wykres wydajności dla urządzeń Sanicubic 2  Pro i Classic. Linia niebieska ciągła opisuje wydajność urządzeń z pracującym z jednym silnikiem, linia przerywana – wydajność z dwoma silnikami
Wykres wydajności dla urządzeń Sanicubic 2  Pro i Classic. Linia niebieska ciągła opisuje wydajność urządzeń z pracującym z jednym silnikiem, linia przerywana – wydajność z dwoma silnikami
Fot.: SFA

 

SANICUBIC 1 WP - pomporozdrabniacz do domowego lub publicznego użytku, pozwalający odprowadzić ścieki z WC z całego domu/pubu/małego lokalu gastronomicznego niezależnie od położenia pionów kanalizacyjnych. Urządzenie wyposażono w silnik o mocy 1500 W, z zaawansowanym systemem rozdrabniania, oraz 4 wejścia o różnych średnicach (100/40 mm). Może zostać zamontowane na podłodze w piwnicach lub studzienkach. Pomporozdrabniacz wyposażony jest w przewodową (długości 5 m) czujkę alarmową. Może współpracować z systemem BMS (Building Management System). Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m i do 110 m w poziomie. Podobnie jak w opisywanych wcześniej urządzeniach oba te parametry są ze sobą ściśle powiązane, a dokładny dobór urządzeń odbywa się na podstawie tabel opisujących te zależności.

SANICUBIC 2 Classic - pompa tłocząca z wbudowanymi rozdrabniaczami, przeznaczona do odprowadzania wszystkich ścieków niezależnie od pionów i spadków z całego domu oraz do zastosowań publicznych:  hotelu, restauracji, pubie,  Wyposażona jest w dwa silniki, każdy o mocy 1500 W, z zaawansowanym systemem rozdrabniania, oraz 4 wejścia o różnych średnicach (100/40 mm). Urządzenie zapewnia optymalną wydajność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m (do 110 m w poziomie). Może współpracować z systemem BMS (Building Management System).

Pomporozdrabniacz Sanicubic 1 WP
Pomporozdrabniacz Sanicubic 1 WP
Fot.: SFA
Pompa tłocząca z wbudowanym rozdrabniaczem Sanicubic 2 Classic
Pompa tłocząca z wbudowanym rozdrabniaczem Sanicubic 2 Classic
Fot.: SFA

SANICUBIC 2 Pro - pompa tłocząca z wbudowanymi rozdrabniaczami, o parametrach technicznych jak Sanicubic 2 Classic, z bezprzewodową czujką alarmową. Ta dodatkowa czujka alarmowa wysyła informację drogą radiową w przypadku nieprawidłowej pracy urządzenia lub braku prądu. Produkt do zastosowań w miejscach publicznych, obsługiwanych przez osobę nadzorującą pracę urządzenia, np. w galerii handlowej, hotelu, restauracji, pubie, przychodni lekarskiej, niezależnie od pionów i spadków. Wyposażona w dwa silniki, każdy o mocy 1500 W, z zaawansowanym systemem rozdrabniania, oraz 4 wejścia o różnych średnicach (100/40 mm). Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m (do 110 m w poziomie).

Dobór tego typu urządzeń powinien być przeprowadzony na podstawie ilości ścieków, jakie będą przetłaczane, z uwzględnieniem wysokości i odległości tłoczenia. W urządzeniach dwusilnikowych w przypadku małej ilości ścieków załącza się automatycznie jeden silnik. Jeżeli ilość ścieków się zwiększa, automatycznie włącza się silnik drugi, zwiększając tym samym wydajność urządzenia. Silniki uruchamiane są naprzemiennie, co zapewnia im trwałość. W przypadku awarii jednego z silników urządzenie może pracować dalej, zmniejsza się tylko jego wydajność. Informacja o awarii podawana jest na panelu zewnętrznym pompy. Urządzenia współpracują z systemem BMS (Building Management System).

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: