Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Pomporozdrabniacze wbudowane w ceramikę oraz do współpracy ze stelażami podtynkowymi

Partner:
SFA Poland
SFA Poland
Tagi:
odprowadzanie scieków,
pomporozdrabniacze,
rozdrabniacz WC,
SFA

Pomporozdrabniacze dają możliwość łatwego urządzenia łazienki czy toalety w niemal dowolnym miejscu budynku, niezależnie od przebiegającej instalacji wod-kan. Pomporozdrabniacz wcale nie musi być widoczny. Dostępne są bowiem specjalne typy pomporozdrabniaczy wbudowane w ceramikę sanitarną, stelaże podtynkowe z pomporozdrabniaczami oraz takie modele urządzeń, które są przystosowane do współpracy z dowolnym stelażem podtynkowym.

Z kursu dowiesz się:
  • jakie są modele pomporozdrabniaczy wbudowanych w ceramikę sanitarną i możliwości ich zastosowania,
  • jakie są modele pomporozdrabniaczy przystosowanych do współpracy ze stelażami podtynkowymi i ich parametry użytkowe

Ceramika sanitarna z wbudowanym pomporozdrabniaczem

Oferowanych jest 5 modeli ceramicznych urządzeń sanitarnych z wbudowanym pomporozdrabniaczem - urządzeniem rozdrabniająco-pompującym. WC-kompakt z zamontowanym pomporozdrabniaczem praktycznie nie różni się wizualnie od modelu tradycyjnego. Łatwy jest także montaż takiego urządzenia - wystarczy doprowadzić zasilanie i wodę standardowym przyłączem ¾ cala. Rozdrobnione ścieki przetłaczane są cienką rurką o średnicy 32 mm, którą łatwo jest ukryć przy podłodze, w ścianie, czy pod sufitem podwieszanym. W zależności od modelu istnieje możliwość podłączenia dodatkowych przyborów łazienkowych, jak bidet czy umywalka. Zaletą jest brak zbiornika na wodę do spłukiwania. Całością steruje system elektroniczny i elektrozawór, uruchamiany przyciskiem znajdującym się na kompakcie. Urządzenie pracuje w trzech cyklach. Po naciśnięciu przycisku, następuje napełnianie muszli wodą, dalej uruchamiana jest pompa wyposazona w noże tnące, rozdrobnieniające i wypompowujące ścieki. Ostatnim etapem jest napełnienie muszli wodą do stanu pierwotnego w celu zasyfonowania. Wszystkie modele mają możliwość programowania czasu napełniania wody w zależności od ciśnienia w instalacji czy preferencji użytkowników. Większość modeli pracuje w systemie ECO, tzn. zużywa małe ilości wody w procesie spłukiwania (1,8/3 l). Cały cykl pracy pompy trwa ok. 5 sek., co wpływa na niskie koszty zużycia energii elektrycznej. Urządzenia mają niewielkie wymiary i dostępne są w różnych kształatach. Posiadamy w ofercie 3 modele kompaktów WC oraz 2 modele misek ustępowych podwieszanych na stelażach.

WC-kompakt Sanicompact C43 ECO z wbudowanym pomporozdrabniaczem
WC-kompakt Sanicompact C43 ECO z wbudowanym pomporozdrabniaczem
Fot.: SFA

Sanicompact C43 i Sanicompact C43 ECO
To najmniejsze gabarytowo WC-kompakty dostępne w ofercie (głębokość 43 cm, szerokość 39 cm, wysokość 44,5 cm). Wyposażone w silniki o mocy 550 W. Przetłaczają ścieki na 3 m w górę i 30 m w poziomie. Parametry te są ze sobą powiązane, tzn. im wyżej pompujemy ścieki, tym zmniejsza się odległość tłoczenia w poziomie. Parametry te dostępne są w tabelach doboru urządzeń. Dodatkowo model C43 ma możliwość podłączenia umywalki dzięki zastosowaniu dwóch systemów sterujących urządzeniem. Spłukiwanie wody odbywa się po naciśnięciu przycisków na ceramice. Zużycie wody to 1,8/3 l.

Sanicompact ELITE - urządzenie ceramiczne o nowoczesnej stylistyce z dwoma przyciskami do spłukiwania
Sanicompact ELITE - urządzenie ceramiczne o nowoczesnej stylistyce z dwoma przyciskami do spłukiwania
Fot.: SFA

Sanicompact ELITE
To model o nowoczesnym wzornictwie. Większy gabarytowo od wcześniejszych modeli (głębokość 52 cm, szerokość 36 cm, wysokość 47,5 cm). Wyposażony w silnik o mocy 500 W i podwójny przycisk do spłukiwania, zamontowany w ceramikę. Ilość zużycia wody to 1,8/3 l. Pozwala na przetłoczenie ścieków jak w poprzednich modelach na 3 m w górę i 30 m w poziomie. Ma możliwość podłączenia umywalki i bidetu.

Sanicompact STAR i Sanicompact COMFORT Silence (z własnym stelażem)
To dwa modele misek ustępowych, podwieszanych. Oba modele dostarczane są wraz ze stelażem podtynkowym. Wyposazone są w silniki o mocy 500 W  i podwójny przycisk do spłukiwania. Przetłaczają ścieki na 3 m w górę i 30 m w poziomie. Zużycie wody w modelu STAR to 3,8/5 l (wymiary: głębokość 52,5 cm, szerokość 40 cm, wysokość 43 cm). W modelu COMFORT zużycie wody wynosi 1,8/3 l (wymiary: głębokość 51,5 cm, szerokość 42 cm, wysokość 43-60 cm). Dodatkowo model COMFORT wykonany jest w technologii SILENCE, podobnie jak niektóre modele przystawkowe, co oznacza, że pracuje ciszej od innych urządzeń o 10 dB.

Wszystkie te urządzenia sanitarne charakteryzują się nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, cichą i bezawaryjną pracą, a sam sposób montażu i adaptacji pomieszczenia jest bardzo łatwy i nie wymaga kosztownych czy skomplikowanych prac remontowych.

Sanicompact STAR - podwieszana miska ustępowa i pomporozdrabniacz w jednym urządzeniu
Sanicompact STAR - podwieszana miska ustępowa i pomporozdrabniacz w jednym urządzeniu
Fot.: SFA
Sanicompact COMFORT Silence - technologia Silence sprawia, że urządzenie pracuje ciszej
Sanicompact COMFORT Silence - technologia Silence sprawia, że urządzenie pracuje ciszej
Fot.: SFA

Pomporozdrabniacze do współpracy ze stelażami podtynkowymi

Dobór pomporozdrabniacza możliwy jest także w przypadku dowolnie wybranego na rynku, podwieszanego na stelażu podtynkowym WC-kompaktu.

SaniWALL PRO
Specjalny kompletny stelaż podtynkowy z wbudowanym w dolnej części pomporozdrabniaczem o mocy 400 W pozwala na pompowanie ścieków na wysokość 5 m i 100 m w poziomie. Jego konstrukcja jest uniwersalna - pozwala na zamontowanie dowolnej miski WC (zunifikowany rozstaw mocowań). Zestaw umożliwia dodatkowe podłączenie umywalki, bidetu bądź prysznica – słowem budowę kompletnej (czasem dodatkowej) łazienki w miejscu na nią wcześniej nieprzeznaczoną. Pozwala na montaż dowolnie wybranej ceramiki. Wyposażony jest w spłuczkę i podwójny chromowany przycisk do spłukiwania (6/3 l tryb ECO). Solidna stalowa konstrukcja stelaża, zintegrowana z pomporozdrabniaczem daje dodatkową przestrzeć, co ważne, bez potrzeby wykonywania rewizji obok stelaża. Ruchoma dolna część (rewizja) ułatwia dostęp do urządzenia w przypadku konserwacji. Jest to nowatorskie rozwiązanie cieszące się bardzo dużym uznaniem na całym świecie.

SaniWALL PRO - stelaż  podtynkowy z wbudowanym pomporozdrabniaczem daje możliwość montażu dowolnej miski WC
SaniWALL PRO - stelaż podtynkowy z wbudowanym pomporozdrabniaczem daje możliwość montażu dowolnej miski WC
Fot.: SFA
Pomporozdrabniacz zamontowany jest w dolnej części stelaża podtynkowego
Pomporozdrabniacz zamontowany jest w dolnej części stelaża podtynkowego
Fot.: SFA

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: