Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Kanalizacja i odwodnienia

 • Drenaż opaskowy. Jak wykonać drenaż opaskowy, aby skutecznie zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

  Gdy woda gruntowa gromadzi się wokół fundamentów budynku, hydroizolacja zawodzi, konieczny jest system odwodnienia budynku - drenaż opaskowy. Na drenaż opaskowy składa się system rur drenarskich, które odbierają wodę i przenoszą ją np. do kanalizacji.

  • komentarze (6)
   kto ja sie pytam kto?
   Kto nazywa kolejne warstwy gruntu (w zależności od rodzaju) horyzontami?

   Piotr, Sobota, 22 Styczeń 2011 19:23:58, Odpowiedz

 • Odwodnienie dachu. Unowocześniony system Geberit Pluvia

  Bardziej kompaktowe, łatwiejsze w montażu i obsłudze - to właściwości przeprojektowanych wpustów dachowych systemu odwodnienia dachów płaskich Geberit Pluvia.

 • Pompa do ścieków Sanicom 1

  Pompy i pomporozdrabniacze do zastosowań komercyjnych

  Zdarzają się sytuacje, w których montaż urządzenia sanitarnego, a tym samym odprowadzenie ścieków jest utrudnione lub nawet niemożliwe z powodu istniejącej instalacji kanalizacyjnej wewnątrz budynku. Pompy i pomporozdrabniacze pozwalają na przetoczanie ścieków do oddalonych pionów kanalizacyjnych lub gdy kanalizacja znajduje się powyżej przyboru łazienkowego i odprowadzenie grawitacyjne ścieków jest niemożliwe. Przedstawiamy przegląd tego typu urządzeń do zastosowań komercyjnych, możliwości ich wykorzystania i parametry użytkowe.

 • Pomporozdrabniacze i pompy w instalacjach sanitarnych – zalecenia montażowe

  Pompozdrabniacze i pompy mają zastosowanie w instalacjach sanitarnych w gospodarstwach domowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Urządzenia rozdrabniająco-przepompowujące służą do odprowadzania ścieków organicznych i bytowych do oddalonej kanalizacji, szamba lub oczyszczalni ścieków.

  • komentarze (1)
   SFA
   Dobra sprawa mam urządzenie SFA w domu. Pracuje już ładnych kilka lat, bez żadnych problemów. Super.

   Jarek, Piątek, 07 Marzec 2014 10:36:14, Odpowiedz

 • Urządzenie przystawkowe sanitop

  Pomporozdrabniacze i pompy - rodzaje i zastosowanie

  Pomporozdrabniacze i pompy dają możliwość adaptacji dowolnego pomieszczenia na łazienkę, toaletę czy kuchnię, bez względu na położenie pionów kanalizacyjnych. Ważny jest jedynie dobór odpowiedniego modelu pompy z rozdrabniaczem w zależności od jego zastosowania. Firma SFA jest wynalazcą tego typu urządzeń i od ponad 55 lat sprzedaje je z sukcesem na całym świecie. Na rynku Polskim obecna od 10 lat.

 • Budowa rozdrabniacza Saniplus - widoczny zawór wlotowy zapobiega przelaniu się wody w przypadku braku prądu, w chwili spuszczania wody z przyborów typu wanna lub prysznic

  Rozdrabniacze do ścieków – budowa i zasada działania

  Prezentowana technologia rozdrabniania ścieków opiera się na opatentowanym przez SFA systemie rozdrabniania. Ścieki dostają się do specjalnego kosza, gdzie następnie odbywa się proces ich rozdrabniania i przetłaczania do kanalizacji. Wszystkie urządzenia wykonane są w oparciu o najnowsze technologie i materiały. Zapewniają cichą i bezawaryjną pracę przez wiele lat.

 • WC-kompakt Sanicompact C43 ECO z wbudowanym pomporozdrabniaczem

  Pomporozdrabniacze wbudowane w ceramikę oraz do współpracy ze stelażami podtynkowymi

  Pomporozdrabniacze dają możliwość łatwego urządzenia łazienki czy toalety w niemal dowolnym miejscu budynku, niezależnie od przebiegającej instalacji wod-kan. Pomporozdrabniacz wcale nie musi być widoczny. Dostępne są bowiem specjalne typy pomporozdrabniaczy wbudowane w ceramikę sanitarną, stelaże podtynkowe z pomporozdrabniaczami oraz takie modele urządzeń, które są przystosowane do współpracy z dowolnym stelażem podtynkowym.

 • Zasada działania mechanizmu ViFresh

  Toaleta ViFresh od Villeroy & Boch

  Do odświeżającego spłukiwania toalety stosuje się różnego typu przyklejane na ceramice żele czy zawieszki. Villeroy & Boch opracował nowe rozwiązanie spłukiwania miski WC.

Interesuje Cię to, w jaki sposób mądrze zagospodarować wody opadowe? Czy też jakie warunki należy spełnić, aby posiadać przydomową oczyszczalnię ścieków? Jeżeli tak, koniecznie zajrzyj do naszego działu Kanalizacja i odwodnienia, gdzie uda Ci się znaleźć wszelkie wiadomości na ten temat. Co więcej, na stronch działu dowiesz się na przykład, w jaki sposób działa spłuczka podtynkowa lub co to są i do czego służą kable grzewcze. Nie warto czekać, odwiedź dział Kanalizacja i odwodnienia już teraz. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: