Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Instalacje wodne

Wavin Tigris - system do instalacji sanitarnej i c.o. Trzy złączki do jednej rury w niezmienionej cenie

Tagi:
instalacje co
,
instalacje sanitarne
,
rury PE
,
Wavin

Znany instalatorom system Wavin Tigris Alupex do instalacji sanitarnej i c.o. został uzupełniony o nowe średnice i nowe rodzaje kształtek. Wszystko pasuje do uniwersalnej wielowarstowej rury PE-X/Al/PE.

System Wavin Tigris wykorzystywany do instalacji ciepłej/zimnej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego składa się z wielowarstwowej rury PE-X/AL/PE oraz kształtek zaciskowych i wciskanych: Wavin Tigris K1, Wavin Tigris M1, Wavin smartFIX.

Charakterystyka systemu Wavin Tigris do instalacji sanitarnych i c.o

Materiał:

  • rura wielowarstwowa - wewnętrzna rura z polietylenu sieciowanego elektronowo (wielowarstwowe rury zespolone (PE-Xc), zewnętrzna rura z polietylenu (PEHD lub PERT), pomiędzy nimi wkładka aluminiowa, połączone specjalnym klejem
  • złaczki - polifenylosulfon (PPSU), tuleja zaprasowywana ze stali szlachetnej (K1); , tuleja zaprasowywana ze stali szlachetnej (M1); korpus z polifenylosulfonu (PPSU), obudowa korpusu z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym (smartFIX)

Dostęne średnice:

  • złąćzki K1 i M1 - od 16 do 63 mm
  • złaczki smartFIX - od 16 do 25 mm

Montaż:

  • złączki K1 i M1 - na zacisk
  • złączki smartFIX - na wcisk

Dodatkowo złączki K1 i M1 mają możliwość kontroli nieszczelności przed zaciśnięciem, podczas próby cisnieniowej. Specjalnie wyprofilowany, sześciokątny trzpień kształtki K1 i punktowe wciśnięcia w tulei zaprasowywanej ułatwiają montaż systemu. Nowością jest to, że wszytkie kształtki można stosować zamiennie w ramach systemu Wavin Tigris, nie tracąc gwarancji. Cena kształtek danych typów i średnic jest jednakowa, również dlatego instalator może dowolnie i wymiennie stosować kształtki w wykonywanych instalacjach.

Na szkolenia z nowego systemu można się umówić pod adresem kontakt@wavin.pl


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: