Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Instalacje wodne

Brodzik z listwą maskującą

Tagi:
brodzik
,
brodzik z listwą maskującą
,
Fundo Riolita
,
odpływ liniowy
,
prysznic
,
Wedi Polska
,
łazienka

Ciekawym rozwiązaniem, wykorzystanym w brodziku prysznicowym zlicowanym z podłożem, jest zastosowanie liniowego odpływu, który - oprócz oryginalnego wyglądu - zapewnia brodzikowi nowe funkcje.

W brodziku Fundo Riolita woda spływa przez wąską szczelinę pomiędzy listwą maskującą a posadzką z płytek. Przez tak zaprojektowany odpływ w ciągu sekundy przepłynąć może 0,8 litra wody. Listwa maskująca - wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia oryginalny wygląd brodzika, a po dostosowaniu jej wysokości (regulacja odbywa się za pomocą śrub w odpływie) komponuje się z płytkami i innymi posadzkami grubościach od 3-20 mm.

Fot.: Wedi Polska
Fot.: Wedi Polska

Instalacja całego systemu (brodzik - płyta, odpływ oraz maskownica odpływu) jest na tyle prosta, że może być wykonana przez jedną osobę. Fabryczny montaż odpływu w elemencie podłogowym zaoszczędza czas i zapewnia całkowitą szczelność brodzika. Brodzik Riolita - podobnie jak inne z serii Fundo - jest fabrycznie wyposażony w odpowiedni spadek, który ułatwia prawidłową jego instalację i odpływ wody. Możliwość wyjmowania sitka i odpływu kanalizacyjnego ułatwia utrzymanie czystości. Listwy maskujące dostępne są w trzech opcjach: Standard i Deluxe, umożliwiają zastosowanie płytek o grubościach od 3-20 mm oraz Tileable do płytek grubości od 8-30 mm.
Wymiary płyty: 120 x 90 cm. Miejsce do pozostawienia w wylewce: płyta 4 cm, miejsce na odpływ 13 cm. Średnica rury odpływowej wynosi 50 mm.

Producentem brodzika jest firma wedi Polska Sp. z o.o.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: