Szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+

2016-04-19 9:55
Szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+
Autor: Saint-Gobain Szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+ polecane jest do stosowania m.in. w oknach dachowych, jak i pionowych

Szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+,  przeznaczone na szklane fasady czy dachy, to nowość Saint-Gobain. Szkło samoczyszczące dostępne jest w trzech wersjach: jako szkło bezbarwne, białe i barwione w masie.

Włściwości szkła SGG BIOCLEAN+

SGG BIOCLEAN+ to szkło nowej generacji, które jest ulepszoną wersją szkła samoczyszczącego SGG BIOCLEAN. Naniesienie na nie cienkiej warstwy tlenków metali zapewnia połączenie przejrzystości oraz właściwości samoczyszczących. Przezroczysta powłoka nałożona po stronie zewnętrznej, wykorzystuje promienie ultrafioletowe światła i deszcz do usunięcia zabrudzeń, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Ponieważ nie jest zabarwione, zwiększa przepuszczalność światła i energii przy mniejszym odbiciu światła. Szkło spełnia wymagania normy Europejskiej EN 1096 dotyczącej wytrzymałości szkła powlekanego w budownictwie oraz wymagania normy EN 1096-5 dotyczącej szyb samoczyszczących.

Możliwości szkła SGG BIOCLEAN+

SGG BIOCLEAN+ daje możliwość napylenia dodatkowo na inne rodzaje szkła. Pozwala to uzyskać dodatkowe funkcje, jak termoizolacyjność, ochrona przeciwsłoneczna, izolacja akustyczna czy podwyższone bezpieczeństwo. Połączenie np. SGG BIOCLEAN+ z SGG COOL-LITE SKN daje kilka poziomów ochrony przeciwsłonecznej oraz termoizolacyjności, co jest szczególnie cenne w budownictwie obiektowym, w przeszkleniach elewacyjnych i dachowych.
Z kolei szkło SGG BIOCLEAN+ PLANISTAR SUN, które zapewnia również ochronę przeciwsłoneczną i wysoki komfort termiczny polecane jest do domów jednorodzinnych. Szkło odbija promieniowanie podczerwone oraz znaczną część promieniowania słonecznego, zapewniając wysoką przenikalność światła.

Zastosowanie

Szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+  polecane jest do okien zarówno pionowych, jak i dachowych, ogrodów zimowych, drzwi balkonowych, szkleń sufitowych czy na fasadach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej