Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Fasady

Kingspan Benchmark
Benchmark Façades Poland
ul. Przemysłowa 20
27-300 Lipsko, Polska
tel: +48 48 378 31 00
faks: +48 48 378 13 30
http://www.benchmarkbykingspan.pl/
info@kingspan.pl

Firma Benchmark jest częścią Kingspan Group Plc. – światowego lidera w produkcji wysokiej jakości materiałów izolacyjnych. Benchmark powstał w 2008 r. w USA, w Polsce jest obecny od 2011 r. Systemy elewacyjne Benchmark łączą  w sobie doskonałe właściwości izolacyjne płyt warstwowych i praktycznie nieograniczone możliwości projektowe dzięki zastosowaniu różnych opcji wykończeń.

System fasadowy Benchmark Karrier - parametry techniczne i możliwości projektowe

Tagi:
Kingspan
,
płyty elewacyjne

Ceramika, granit, szkło, drewno, aluminium, stal, korten - każdy z tych materiałów, choć tak różnych, ale jednakowo efektownych, może być zastosowany do wykończenia elewacji. Możliwość taką daje jeden system fasadowy Benchmark Karrier - rozwiązanie ścian osłonowych, bazujących na specjalnie zaprojektowanych przez Kingspan płytach izolacyjnych.

Konstrukcja systemu elewacyjnego Benchmark Karrier

System elewacyjny Karrier jest połączeniem izolacyjnej płyty warstwowej oraz montowanej na niej okładziny zewnętrznej. Płyty elewacyjne wykazują bardzo dobre parametry izolacyjne i przeciwpożarowe. Do nich właśnie przytwierdzone są panele stanowiące wykończenie zewnętrzne, m.in. kasetony aluminiowe, płyty ceramiczne, laminaty HPL, panele drewniane, metal, kamień czy korten. 

Parametry użytkowe płyt elewacyjnych Benchmark Karrier

System elewacyjny wykazuje pełną szczelność i odporność na czynniki atmosferyczne. Jest łatwy i szybki w montażu. akustyka: ważony współczynnik tłumienia dźwięku wynosi Rw 25 dB. Rdzeń izolacyjny stanowi standardowo sztywna pianka IPN typu firesafe z zamkniętymi porami, zgodna ze specyfikacją zerowej szkodliwości i zdolności zubożania warstwy ozonowej. Płyty są zgodne z normą europejską PN EN 14509.
Wymiary płyt elewacyjnych: szerokość płyt - 1000 mm, długość  2000 - 14500 mm, grubość 80 - 150 mm. Wymiary okładzin zewnętrznych są dowolne, produkowane na miarę pod każdy projekt.

Wszystkie produkty Benchmark objęte są Kompleksową Gwarancją (Total Guarantee Assurance) na wszystkie parametry użytkowe.

Projektowanie fasady

Systemy elewacyjny Benchmark produkowane sę w wielu kolorach i wzorach, w wykończeniu metalicznym i niemetalicznym. Można je ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać. To daje archietktom dowolność projektową. Okładziny elewacyjne montuje się na konstrukcjach drewnianych lub aluminiowych. Do odpowiednio przygotowanej konstrukcji nośnej panele się przykleja, przykręca lub nituje, w zależności od rodzaju elewacji. Montaż na podkonstrukcjach pozwala na regulowanie odległości pomiędzy ścianą a płytą nośną. Dzięki temu można zatuszować ewentualne nierówności bądź uszkodzenia podłoża. W przypadku uszkodzenia pojedynczego panelu można go łatwo wymienić.

Zastosowanie

System elewacyjny Benchmark Karrier może być użyty do obudowy różnego rodzaju budynków, a w szczególności tych, w których duże znaczenie mają forma architektoniczna i walory estetyczne. Doskonale sprawdza się w przypadku obiektów komercyjnych, jak galerie handlowe, oraz budynków biurowych czy użyteczności publicznej. Zastosowanie systemu Karrier znacznie skraca czas oddania budynku do użytku, ponieważ wszystkie prace wewnątrz mogą być wykonywane niemalże od samego rozpoczęcia montażu - po zamontowaniu płyty izolacyjnej warstwa wykończenia może być instalowana w późniejszym terminie.

System paneli elewacyjnych w wykończeniu metalicznym

Galeria
Pokaz slajdów:

Panele elewacyjne Benchmark Karrier w wykończeniu niemetalicznym

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: