Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Fasady

ROCKPANEL/ROCKWOOL
ul. Kwiatowa 14
66-131 Cigacice
http://www.rockpanel.pl/

ROCKPANEL stanowi część Grupy ROCKWOOL International A/S. Zajmuje się produkcją przyjaznych dla środowiska płyt do okładzin zewnętrznych ze skalnej wełny. Płyty ROCKPANEL umożliwiają realizację śmiałych koncepcji architektonicznych, gwarantując jednocześnie niewielkie koszty i krótki czas montażu. Produkty ROCKPANEL łączą w sobie zalety kamienia oraz drewna. Sprawdzają się w projektach tworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Okładziny elewacyjne - ROCKPANEL

Tagi:
płyty elewacyjne
,
Rockpanel
,
wełna skalna

Grupa ROCKWOOL® ewoluowała na przestrzeni lat od oferowania produktów i rozwiązań opartych na wełnie skalnej do rozwijania produktów, systemów i usług pozwalających tworzyć całe obudowy budynków, chroniących te budynki przed wpływem otaczającego środowiska, a środowisko przed wpływem budynków.

Przyjazne dla środowiska płyty ROCKPANEL, podobnie jak wszystkie produkty ROCKWOOL, są produkowane na bazie odnawialnego surowca naturalnego – bazaltu. Płyty ROCKPANEL to połączenie zalet skały i drewna w jednym produkcie. Ich zastosowanie umożliwia realizację śmiałych koncepcji architektonicznych, przy zachowaniu kontroli kosztów i krótkiego czasu realizacji. Od wielu lat produkty ROCKPANEL są używane w wielu krajach do tworzenia fasad, elementów wykończeniowych krawędzi dachów oraz detali architektonicznych budynków. Jako okładzina osłonowa fasad wentylowanych, płyty zapewniają ekonomiczne, a jednocześnie trwałe i efektowne wykończenie zarówno nowych, jak i modernizowanych budynków

Właściwości płyt elewacyjnych ROCKPANEL

Płyty elewacyjne są lekkie i łatwe w montażu. Wykazują właściwości plastyczne - łatwo poddają się gięciu, formowaniu czy skręcaniu, umożliwiając realizację oryginalnych projektów. Zachowują stabilność wymiarową - poszczególne płyty elewacyjne nie zmieniają swoich wymiarów pod wpływem wilgotności czy zmian temperatury. Ponieważ w większości przypadków produkowane są z powłoką przepuszczającą wilgoć, sprawdzają się nie tylko w systemach fasad wentylowanych, ale także w konstrukcjach niewentylowanych. Zastoswanie płyt ROCKPANEL wiąże się z możliwością zmniejszenie grubości całej konstrukcji, np. na korzyść zwiększenia grubości materiału izolacyjnego.
Płyty elewacyjne zostały dokładnie przetestowane pod kątem bezpieczeństwa pożarowego - w przypadku pożaru struktura wełny kamiennej pozostaje nienaruszona i zapobiega rozprzestrzenieniu się ognia.
Płyty ROCKPANEL pokryte są powłoką na bazie wody, która zachowuje kolor i wykończenie przez wiele lat. Wybrane modele płyt mają dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV i graffiti.

Rozwiązanie systemowe

Montaż płyt elewacyjnych może być prowadzony różnymi metodami. Do mocowania widocznego i niewidocznego do stelaża drewnianego lub aluminiowego można wykorzystać: złącza śrubowe, nity i gwoździe. Producent zapewnia każdego rodzaju elementy montażowe, w tym także, na zamówienie, wykończone kolorem RAL, odpowiadającym kolorowi paneli. ROCKPANEL zapewnia również szeroką gamę rozwiązań w zakresie estetycznego wykończenia narożników i krawędzi konstrukcji.

Rodzaje płyt elewacyjnych - kolory i wzornictwo

1. ROCKPANEL Colours
Kolory płyt elewacyjnych zostały pogrupowane w następujący sposób: Szary - Grafit, Żółty - Piasek, Czerwony - Cegła, Zielony - Las,  Niebieski - Niebo.  Poszczególne  grupy  kolorów  umożliwiają tworzenie na ścianach harmonijnych kompozycji barw lub śmiałych kontrastów. Dodatkowo 4 kolory płyt ROCKPANEL Colours Bright umożliwiają nadanie budynkowi oryginalnego wyrazu.
Płyty ROCKPANEL Colours występują w 100 podstawowych kolorach, z których 24 to kolory standardowe, dostępne bezpośrednio z magazynu. Przy zamówieniu powyżej 100 m² danego odcienia dostępne są wszystkie inne kolory z palet RAL/NCS.

Fasada z płyt ROCKPANEL Colours Bright
Fasada z płyt ROCKPANEL Colours Bright
Fot.: ROCKWOOL/ROCKPANEL

2. ROCKPANEL Woods
Płyty elewacyjne, które imitują drewno naturalne. Oferowane w 17 różnych wzorach i kolorach: 5 dębowych (Oak), 5 hebanowych (Ebony) oraz 7 standardowych, naturalnie wyglądających i niepowtarzających się drewnianych wykończeń. Do wyprodukowania ponad 400 m² płyt potrzebny jest jedynie 1m³ naturalnego, odnawialnego surowca - bazaltu.

Płyty elewacyjne ROCKPANEL Wood
Płyty elewacyjne ROCKPANEL Wood
Fot.: ROCKWOOL/ROCKPANEL

3. ROCKPANEL Brilliant - nowość
ROCKPANEL Brilliant to płyty, które jak wszystkie pozostałe, są nowatorskie w swym wyglądzie. Linia kolorystyczna składa się z 16 wyjątkowych wzorów, które poruszają wyobraźnię. Zachwycają i wyróżniają swym połyskiem w ciągu dnia oraz harmonizują z otoczeniem wieczorem. ROCKPANEL Brilliant pozwolą na powstanie budynku, który przyciąga wzrok, skupia uwagę oraz opowiada swą wyjątkową historię.

Fasada z płyt elewacyjnych ROCKPANEL Metallics  Brilliant
Fasada z płyt elewacyjnych ROCKPANEL Metallics Brilliant
Fot.: ROCKWOOL/ROCKPANEL
ROCKPANEL Metallics w nowych kolorach: Gold i Champagne
ROCKPANEL Metallics w nowych kolorach: Gold i Champagne
Fot.: ROCKWOOL/ROCKPANEL

4. ROCKPANEL Metallics - nowe kolory Gold i Champagne
Od stycznia architekci mogą sięgnąć po nowe, efektowne i stylowe płyty ROCKPANEL Metallics Champagne oraz dyskretnie luksusową linię ROCKPANEL Metallics Gold, odkrywając zalety jeszcze szerszego asortymentu płyt okładzinowych, będących dla nich źródłem inspiracji do tworzenia i realizowania najbardziej niesamowitych wizji. Połysk, jaki udało się uzyskać we wzorach ROCKPANEL Metallics, doda szczyptę elegancji każdemu budynkowi.
Oprócz nowych wzorów Gold i Champagne, oferta obejmuje jeszcze cztery okładziny Metallics: White Aluminium, Graphite Grey, Anthracite Metallic oraz Grey Aluminium, umożliwiając architektom stworzenie pełnego spektrum współcześnie wykończonych fasad.
Okładziny fasadowe ROCKPANEL produkowane są w sposób zrównoważony ze skały bazaltowej, dzięki czemu są niezwykle solidne i ognioodporne. Jednocześnie nie tracą swojej elastyczności i są łatwe w użyciu. Wysoka jakość powłoki i samooczyszczająca się warstwa ProtectPlus, stosowana standardowo w tych dwóch wzorach, sprawią, że świąteczny szyk będzie zauważalny przez lata.

Fasada z płyt ROCKPANEL Metallic
Fasada z płyt ROCKPANEL Metallic
Fot.: ROCKWOOL/ROCKPANEL

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: