Fasady

Na elewacje i fasady budynków: konstrukcje typu YAWAL SUN PROTECTION

Tagi:
elewacja budynku
,
elewacje i fasady budynków
,
fasada
,
fasada budynku
,
fasady
,
konstrukcje
,
YAWAL
,
YAWAL SUN PROTECTION
,
żaluzje fasadowe

Łamacze światła w wersji stałej, ruchomej i żaluzje fasadowe to konstrukcje wchodzące w skład nowego systemu YAWAL SUN PROTECTION do montażu na fasadzie i elewacji budynku.

Nowy produkt firmy YAWAL – YAWAL SUN PROTECTION adresowany jest nie tylko do producentów stolarki aluminiowej, ale także do firm z szeroko rozumianej branży osłonowej (producentów rolet, bram itp.), stanowi naturalne połączenie ofert obu tych grup producentów.
Konstrukcje typu YAWAL zostały zastosowanew fabryce ABB w Aleksandrowie Łódzkim. Stolarka aluminiowa i jej montaż został przeprowadzony przez firmę ARTON z Częstochowy.

Galeria
Pokaz slajdów:

Przy realizacji zastosowano system fasadowy FA 50, do którego zamocowano łamacze światła w wersji stałej i ruchomej (konstrukcje YAWAL SUN PROTECTION). Oprócz tego podczas realizacji korzystano z systemów PBI 40 i TM62 (ścianki działowe, okna i drzwi).
Jeśli chodzi o łamacze światła to zastosowano profil soczewkowy o szerokości 240 mm. Cała konstrukcja połączona została z systemem sterującym pozwalającym na niezależne użytkowanie poszczególnych segmentów lameli. Oprócz tego na fasadzie umieszczone są tzw. czujniki natężenia światła słonecznego. Czujnik połączony jest z systemem sterującym lamelami. Przekroczenie zadanej wartości natężenia światła powoduje automatyczny ruch lameli soczewkowych dający ograniczenie dopływu światła do wnętrza budynku.
Cała realizacja doskonale wpisuje się w obecnie istniejącą na rynku tendencję, aby urządzenia działające w budynku tworzyły zintegrowany system pozwalający na zapewnienie optymalnych warunków pracy ludzi wewnątrz budynku, przy równoczesnej dbałości o koszty (czyli o oszczędność energii elektrycznej).
Kolejnym krokiem w rozwoju tego typu konstrukcji jest umieszczanie na lamelach ogniw fotowoltaicznych, które nie tylko ograniczają koszty klimatyzacji, ale same generują tanią energię elektryczną. Oprócz tego, zamontowane na elewacji budynku konstrukcje przeciwsłoneczne (np. typu łamacze światła) wzbogacają bryłę budynku, co czyni go znacznie bardziej atrakcyjnym z architektonicznego punktu widzenia.

YAWAL SUN PROTECTION: fasada budynku
YAWAL SUN PROTECTION: fasada budynku
Fot.: YAWAL S.A.

Czytaj dalej:
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Architektura i budownictwo:
Zakupy:
Wideo:
Miesięcznik: