Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Fasady

ELASTOLITH® POLSKA
ul. Kasztanowa 9
80-540 Gdańsk
tel.: +48 58 345 13 72
faks: +48 58 345 14 71
http://www.elastolith.pl/

Elastolith jest holenderskim producentem lekkich płytek klinkierowych. Ręczną metodę produkcji opatentowano w 1962 roku, która w dalszym ciągu realizowana jest niezmienionej formie. Płytki klinkierowe Elastolith wraz z systemowym klejem wyróżniają wyjątkowe właściwości, dzięki którym produkt ma niemal nieograniczone możliwości stosowania.

Lekki system fasadowy - elewacje klinkierowe Elastolith

Tagi:
Elastolith
,
płytki klinkierowe
,
renowacja elewacji

Renowacja budynków, zwłaszcza tych historycznych, znajdujących się pod ochroną konserwatora zabytków, to prawdziwe wyzwania dla architektów i projektantów. W przypadku renowacji materiały budowlane i wykończeniowe, zwłaszcza na elewacje budynku, nie mogą być przypadkowe. Odnawiana fasada musi uwzględniać wyglądem i kolorystyką kontekst historyczny. Ważne są również parametry techniczne - nowa okładzina elewacyjna nie może obciążać murów i fundamentów. Sprawdzonym materiałem właśnie do prac renowacyjnych jest mineralna płytka klinkierowa Elastolith.

Zalety systemu elewacyjnego Elastolith

Mineralny klinkier Elastolith, tak jak zwykła cegła klinkierowa, jest paroprzepuszczalny, mrozoodporny i oddychający. Potwierdzeniem jego wytrzymałości jest dziesięcioletnia gwarancja producenta. Skład płytki Elastolith to mieszanina starannie wyselekcjonowanych piasków kwarcowych i najwyższej jakości żywic polimerowych, głęboko barwionych pigmentami na bazie tlenków żelaza, zabezpieczona przed promieniowaniem UV. Łatwość i szybkość montażu to dodatkowe atuty tego systemu, które w połączeniu z bogatą kolorystyką płytek dają prosty i przemyślany produkt do nawet najbardziej skomplikowanych aranżacji architektonicznych.

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania - efekt przebudowy dawnej drukarni. Na fasadzie budynku zasosowano model płytki 99617 Cordoba na szarej fudze
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania - efekt przebudowy dawnej drukarni. Na fasadzie budynku zasosowano model płytki 99617 Cordoba na szarej fudze
Fot.: Elastolith

Lekki, elastyczny materiał elewacyjny

Niewielki ciężar gotowego systemu elewacyjnego wynoszący ok. 6,5 kg/m² oraz minimalna grubość płytki 5 mm to największa jego zaleta. System fasadowy Elastolith można montować bezpośrednio do ocieplenia z wełny mineralnej lub styropianu, bez konieczności stosowania kosztownej podkonstrukcji nośnej w postaci haków czy konsoli. Klinkier Elastolith może być także montowany bez docieplenia, na każdym sztywnym i stabilnym podłożu, a więc nawet bezpośrednio na starych oczyszczonych murach. Płytki klinkierowe są ponadto elastyczne, dzięki czemu można je z łatwością wyginać, dopasowując do kształtu powierzchni. Ta właściwość daje możliwość stosowania klinkieru na zaoblonych fragmentach elewacji, kolumnach oraz detalach architektonicznych o bardziej skomplikowanych kształtach.

Inwestycja z wykorzystaniem płytek klinkierowych Elastolith - kamienica w Elblągu
Inwestycja z wykorzystaniem płytek klinkierowych Elastolith - kamienica w Elblągu
Fot.: Elastolith

Montaż płytek klinkierowych

Montaż płytek klinkierowych Elastolith jest łatwy i nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi: płytki przykleja się za pomocą specjalistycznego kleju Elastolith, rozprowadzanego tradycyjną szpachlą lub pacą murarską. Warto podkreślić, że system fasadowy Elastolith nie wymaga dodatkowej impregnacji i fugowania. Płytki są impregnowane już na etapie produkcji, a fugą jest klej, wyrównywany pomiędzy poszczególnymi płytkami pędzelkiem malarskim grubości ok 12 mm.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: