Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Fasady

RECKLI Polska
ul. Jana Kantego Przyzby 1/6U
30-385 Kraków
tel. +48 12 267 18 61
+48 603 133 602
faks +48 12 267 18 61
http://www.reckli.pl/
biuro@reckli.pl

RECKLI jest światowym liderem w produkcji matryc i form do kształtowania powierzchni betonu architektonicznego. Oferuje ponad 260 wzorów, które są używane do nadawania struktury na betonie. Matryce wykorzystywane są do produkcji gotowych, prefabrykowanych elementów betonowych oraz kształtowania betonu odlewanego na miejscu budowy.

Fasady z betonu architektonicznego. Możliwości betonu, zasady projektowania fasad

Tagi:
beton architektoniczny
,
beton GRC
,
beton monolityczny
,
beton prefabrykowany
,
matryce do betonu
,
RECKLI

Beton architektoniczny jest materiałem wyjątkowo plastycznym, który w procesie produkcji daje się dowolnie formować. Można mu też nadawać rozmaite kolory czy faktury. Materiał ten coraz częściej wykorzystują zarówno architekci, jak i inwestorzy. Zaplecze w postaci doświadczonych fachowców w branży betonów architektonicznych pozwala tworzyć efektowną architekturę.

Fasady - jakie możliwości daje beton

Beton architektoniczny może przybierać na elewacji różnorodne formy, zaczynając od prostych struktur imitujących kamień, drewno, przez struktury modelowane komputerowo, logotypy firm pełniące funkcje wielkopowierzchniowych reklam, a kończąc na trwałym odtworzeniu zdjęcia lub dowolnej grafiki na powierzchni betonu. Do tego dochodzą jeszcze możliwości różnorodnego wykończenia powierzchni betonu: gładkiej, porowatej, z odsłoniętym kruszywem, betonu surowego, barwionego w masie, barwionego specjalnymi farbami i impregnatami do betonu.

Wiele rozwiązań w dziedzinie kształtowania i projektowania powierzchni betonów architektonicznych zapewnia firma RECKLI, która swoje doświadczenie i jakość pokazała na milionach metrów kwadratowych tego surowca. Produkty RECKLI znajdują zastosowanie przy fasadach projektowanych z betonu odlewanego na miejscu budowy oraz prefabrykowanych elementów betonowych, montowanych w postaci płyt elewacyjnych.

Efekty na powierzchni betonu architektonicznego

Betonowa fasada - przykład możliwości projektowych
Betonowa fasada - przykład możliwości projektowych
Fot.: RECKLI

Galeria
Pokaz slajdów:

Możliwości już znamy. Ale jakie trudności mogą się pojawić przy projektowaniu i wykonywaniu betonów architektonicznych? Jakie są najczęstsze błędy? Na co należy zwracać uwagę? Jak wypada porównanie betonów prefabrykowanych z betonami monolitycznymi?

Czytaj dalej:
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: