Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Fasady

F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec
Tymbark 109
34-650 Tymbark
tel: + 48 18 334 05 80
mobile: +48 604 515 617
http://www.joniec.pl/
joniec@joniec.pl

Firma JONIEC to wiodący polski producent ogrodzeń betonowych oraz elementów małej architektury ogrodowej. Specjalizuje się w produkcji: ogrodzeń łupanych, ogrodzeń betonowych modułowych, podmurówek prefabrykowanych, gazonów, palisad oraz bloczków elewacyjnych.

Elewacyjne bloczki betonowe – faktura i wygląd skały łupanej

Tagi:
elewacje
,
Joniec

Naturalne materiały elewacyjne, jak drewno czy kamień, bez względu na trendy, zawsze wyglądają atrakcyjnie i na czasie. Jednak ich wadą jest konieczność zabezpieczania i konserwacji. Alternatywą jest zastosowanie na elewacji materiału odpornego na warunki atmosferyczne, odpornego na uszkodzenia i zabrudzenia. Te cechy mają na przykład betonowe bloczki elewacyjne TOM firmy Joniec. Wyróznia je także powierzchnia łupana, imitująca naturalny piaskowiec.

Niepowtarzalne łupane faktury bloczków uzyskiwane są w obróbce Splitting Technology. Dodatkowe możliwości architektoniczne i aranżacyjne stwarzają także różne dostępne kolory: piaskowy, stalowy, piryt, vera i cytryn . Dzięki temu nie ma trudności z dobraniem takiego wykończenia, które harmonijnie wpisze się w otoczenie. Oferowane przez firmę Joniec bloczki elewacyjne TOM dostępne są w czterech wariantach:

  • bloczek łupany jednostronnie TOM 20 o wymiarach 390/195/190
  • bloczek łupany jednstronnie TOM 10 o wymiarach 390/95/190
  • bloczek łupany narożny TOM N20 o wymiarach 390/195/190
  • bloczek nadprożowy TOM U20 o wymiarach190/195/190

Skała łupana na elewacji domu, garażu i obiektów użyteczności publicznej

Bloczki elewacyjne TOM firmy Joniec doskonale sprawdzają się jako ostatnia warstwa ściany trójwarstwowej. Są chętnie stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym (domy jednorodzinne i wielorodzinne), jak i w inwestycjach publicznych i komercyjnych (elewacje budynków biurowych czy użyteczności publicznej). Można je również wykorzystać do budowy ścian garażu lub innych elementów przydomowej aranżacji.

Ściana trójwarstwowa składa się z trzech warstw zbudowanych z materiałów różnego rodzaju. Każda warstwa ściany ma do spełnienia inną funkcję: część wewnętrzna jest ścianą nośną, część środkowa to izolacja termiczna. Warstwa zewnętrzna to warstwa elewacyjna, która z jednej strony jest ochroną wewnętrznej konstrukcji przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi, a z drugiej strony stanowi o wyglądzie i charakterze budynku.

Proces produkcji Vibro Technology, będący gwarancją najwyższej jakości, zapewnia wieloletnią trwałość materiału i pozwala uniknąć kosztów związanych z koniecznością renowacji. Bloczki cechują się ponadto wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, jak również na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Łatwość układania bloczków znacząco przyspiesza czas budowy. Elementy nadprożowe i bloczki narożne ułatwiają ponadto wykończenie trudnych załamań i wgłębień.

Fot.: JONIEC

Układanie elewacji z bloczków betonowych

Aby elewacja wykonana z betonowych bloczków dobrze spełniała swoją funkcję wizytówki domu przez długi czas, należy też pamiętać, aby jej wykonanie zlecić fachowcom z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy wykonają ją w oparciu o dokumentację techniczną budynku.

Pod murami budynku, niezależnie od zastosowanych materiałów, zawsze należy wykonać fundament ciągły, na pełną szerokość ściany, a na wykonaną już ławę położyć izolację poziomą. W trakcie układania poszczególnych warstw ściany ważnym elementem są kotwy, które zapewnią ścianie niezaburzony układ warstw.

Montaż elementów systemu TOM należy rozpocząć od naroży. Poprzez odpowiednie połączenie bloczków narożnych i prostych uzyskuje się przesunięcie pomiędzy poszczególnymi warstwami. Należy pamiętać o tym, aby w trakcie montażu każdą warstwę wyrównywać na zaprawie murarskiej.

Po zakończeniu powyższych prac warto uszczelnić całość poprzez zafugowanie bloczków. Po wyczyszczeniu zabrudzeń i osuszeniu elewacji zalecane jest również nałożenie impregnatu, który sprawi, że efekt finalny będzie nie tylko piękny i estetyczny, ale również zachowa trwałość przez długie lata.

Czyszczenie elewacji

Bloczki odporne są na zabrudzenia, jak również na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. W klimacie, w którym zanieczyszczenie powietrza i warunki klimatyczne powodują ciągłe brudzenie ścian - ma to kolosalne znaczenie. Elewację TOM można szybko i skutecznie wyczyścić za pomocą zwykłej myjki ciśnieniowej.

Fot.: JONIEC

Efekt betonu we wnętrzach

Jedną z dodatkowych możliwości wykorzystania bloczków elewacyjnych TOM są wnętrza domów i lokali. Bloczki te świetnie sprawdzają się jako nieszablonowy element dekoracyjny. Betonowa ściana będzie współgrać zarówno z nowoczesnym charakterem wnętrza, jak i rustykalnym. Łupana struktura bloczków nadaje wnętrzu charakteru i stylu. Wystarczy wykorzystać bloczki elewacyjne jako fragment ściany w salonie - pięknie załamuje się na niej światło. Sprawdzonym rozwiązaniem jest wykończenie obudowy kominka, ale pomysłów na bloczki elewacyjne we wnętrzach może być wiele.

Warto podkreślić, że w ten sposób można też obniżyć koszty budowy czy remontu, ponieważ zbudowana z bloczków TOM ścianka działowa jest już z jednej strony wykończona.

Fot.: JONIEC

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: