Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Dach z kruszywem skalnym - specyfika pokrycia dachowego

Partner:
AHI Roofing Gerard Roofing Systems
AHI Roofing Gerard Roofing Systems
Tagi:
AHI Roofing,
blachodachówka

Na rynku dostępne jest pokrycie dachowe, które łączy zalety ceramicznych pokryć dachowych i blachodachówki. To blachodachówka wykończona naturalnym kryszywem skalnym. Dzięki komplilacji odpowiednich materiałów oraz technologii produkcji, materiał ten uzyskuje wyjątkowe właściwości.

Blachodachówka z posypką - struktura pokrycia dachowego

Ceramiczno-metalowe pokrycie dachowe produkowane jest ze stali pokrytej specjalną powłoką (posypką) kamienną (kruszywo wulkaniczne pozyskiwane z Nowej Zelandii) oraz powłoką aluminiowo-cynkową Zincalume®, która zapewnia całkowitą odporność na korozję. Pokrycie dachowe pokrywane jest powłoką aluminiowo-cynkową po procesie jego wytłaczania, dzięki czemu grubość warstwy ochronnej jest na całej powierzchni taka sama wszędzie taka sama. Nie ma też ryzyka wystąpienia jakichkolwiek mikropęknięć.

Fot.: AHI Roofing

Zalety posypki mineralnej na blachodachówce

Kruszywo naturalne chroni pokrycie dachowe przed agresywnymi czynnikami środowiska i warunkami atmosferycznymi. Zapewnia także ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, w trakcie transportu i montażu pokrycia dachowego, jak i samego użytkowania.
Kruszywo skutecznie też wycisza dach. Po blachodachówce z posypką nie zsuwa się śnieg w czasie odwilży. Chroni tym samym system rynnowy i nie potrzeby stosowania płotków śniegowych.
Matowa i chropowata powierzchnia dachu nie nagrzewa się tak bardzo od słońca, chroniąc jednocześnie przed przegrzaniem pomieszczeń poddasza.

Dzięki posypce mineralnej pokrycie dachowe zystkuje nowe właściwości
Dzięki posypce mineralnej pokrycie dachowe zystkuje nowe właściwości
Fot.: AHI Roofing
Przykładowe kolory posypki mineralnej
Przykładowe kolory posypki mineralnej
Fot.: AHI Roofing

Lekkie pokrycie dachowe

Ciężar 1 m²  pokrycia metalowo-ceramicznego wynosi 7 kg, czyli ok. 6 razy mniej od typowego dachu ceramicznego czy cementowego. Wszystkie rodzaje tego typu blachodachówki można z powodzeniem stosować na dachach, których minimalnym kąt nachylenia połaci wynosi 17°. Pionowe płaszczyzny mansard i tzw. wole oka nie są przeszkodą w zastosowaniu.
Dzięki małym wymiarom modułów dachowych oraz symetryczności fal na blachodachówce po wykończeniu dachu pozostaje niewiele odpadów.

Blachodachówki Gerard Roofing Systems są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne
Blachodachówki Gerard Roofing Systems są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne
Fot.: AHI Roofing

Dach odporny na wiatr

Porywisty wiatr jest przyczyną wielu katastrof budowlanych, ale najczęściej powoduje zerwanie dachu. W przypadku blachodachówki Gerard Roofing Systems i techniki mocowania poziomego takie ryzyko praktycznie nie istnieje. Poszczególne moduły pokrycia dachowego ryglują się wzajemnie, po czym każdy z nich montowany jest poziomo w ośmiu miejscach. Taki sposób montażu zapewnia stabilność pokrycia dachowego nawet w trakcie silnych podmuchów wiatru, chroni też przed przeciekaniem spowodowanym zacinającym deszczem lub śniegiem.

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: