Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Stiuk wapienny - dekoracja ściany krok po kroku

Partner:
MAGNAT
MAGNAT
Tagi:
farby dekoracyjne,
farby do ścian,
Magnat,
Śnieżka

Stiuk wapienny wyglądem przypomina marmur, jego powierzchnia jest idealnie gładka, delikatnie połyskująca i daje efekt głębi. Do wykonania stiuku wapiennego na ścianie wykorzystuje się dekoracyjną farbę strukturalną. Dekorację ścienną można otrzymać w 16 różnych kolorach.

Fot.: MAGNAT
Fot.: MAGNAT

Stiuk Wapienny MAGNAT Style - farba strukturalna do ścian w postaci masy dekoracyjnej, w skład której wchodzi wapno gaszone i mączka marmurowa. Daje wzór szlifowanego kamienia z trzema rodzajami wykończenia powierzchni: satynowym (naturalnym), błyszczącym (polerowanym) oraz intensywnie błyszczącym (polerowanym i woskowanym). Farbę dekoracyjną do ścian wyróżnia porowata struktura zapewniająca oddychanie podłoża. Farba jest odporna na działanie bakterii i grzybów - nadaje się do malowania tzw. pomieszczeń mokrych, jak łazienki czy kuchnie. Dekoracja ścienna jest odporna na zabrudzenia. Wydajność: do 2 m²/kg przy 3 warstwach, opakowanie: 5 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

Farba Podkładowa MAGNAT Style - gotowa do użycia farba akrylowa, która wyrównuje chłonność podłoża i wzmacnia je, poprawia przyczepność mas, farb i tynków dekoracyjnych. Przeznaczona do podkładowego malowania ścian z płyt g-k, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Farbę nakłada się wałkiem lub pędzlem, w zależności od rodzaju podłoża jedną lub dwie warstwy w odstępach 2-3 godz. Wydajność: 6 l/m². Opakowania: 1 i 5 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

Wosk Impregnująco-Zabezpieczający MAGNAT Style - pasta na bazie dyspersji i wosków. Daje transparentną powłokę, zachowującą oryginalny kolor stiuku. Jest odporna zmywanie wodą z dodatkiem środków myjących i ścieranie mechaniczne.
Sprawdź cenę

Stiuk wapienny - wykonanie dekoracji ściennej

1. Przygotowanie podłoża. Powierzchnię ściany malujemy Farbą Podkładową MAGNAT Style i pozostawiamy do wyschnięcia.
2. Przygotowanie produktu - farby strukturalnej do ścian.
Do farby Stiuk Wapienny MAGNAT Style należy dodać (zgodnie z instrukcją na opakowaniu) Pigment Barwiący MAGNAT Style. Farbę dekoracyjną dokładnie mieszamy mechanicznie.
3. Nakładanie na ścianę farby strukturalnej. Równomiernie i gładko nanosimy pacą wenecką pierwszą warstwę zabarwionego na wybrany kolor Stiuku Wapiennego MAGNAT Style. Stiuk nanosimy na niewielkich fragmentach ściany, w różnych kierunkach. Należy odczekać ok. 6 godzin aż pierwsza warstwa dekoracyjna wyschnie.
4. Nakładanie drugiej warstwy farby dekoracyjnej. Nadmiar farby zbieramy, przeciągając lekko po powierzchni czystą krawędzią pacy, do momentu uzyskania gładkiej powierzchni z przenikającymi się odcieniami wybranego koloru. W celu uzyskania większej głębi kolorystycznej można dodatkowo nałożyć trzecią warstwę stiuku, zachowując wskazany odstęp czasowy.

Nakładanie pacą pierwszej warstwy stiuku wapiennego
Nakładanie pacą pierwszej warstwy stiuku wapiennego
Fot.: MAGNAT
Nakładanie drugiej warstwy farby dekoracyjnej
Nakładanie drugiej warstwy farby dekoracyjnej
Fot.: MAGNAT

5. Polerowanie dekoracji. Zanim jeszcze farba całkowicie wyschnie na ścianie (min. 15 minut od nakładania) krawędzią pacy delokatnie polerujemy całą powierzchnię - dzięki temu zabiegowi nadamy dekoracji ściennej połysku.
6. Woskowanie ściany. Na koniec, po wyschnięciu ostatniej warstwy stiuku (po około 6 godzinach) nakładamy pacą Wosk MAGNAT Style (w celu zabezpieczenia powierzchni), a następnie polerujemy powierzchnię miękkim materiałem.

Polerowanie ściany
Polerowanie ściany
Fot.: MAGNAT
Woskowanie dekoracji ściennej
Woskowanie dekoracji ściennej
Fot.: MAGNAT

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: