Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Stiuk perłowy na ścianie - sposób wykonania dekoracji ściennej

Partner:
MAGNAT
MAGNAT
Tagi:
farby dekoracyjne,
farby do ścian,
Magnat,
Śnieżka

Ściana z delikatnymi przetarciami, lekko połyskująca w zależności od kąta padania światła - do wykonania tej efektownej dekoracji ściennej przeznaczona jest specjalna cienkowarstwowa farba strukturalna Stiuk Perłowy MAGNAT Style. Farbę dekoracyjną do ścian można zabarwić na 10 stonowanych kolorów.

Fot.: MAGNAT
Fot.: MAGNAT

Stiuk perłowy - produkty do wykonania dekoracji ścienniej

Stiuk Perłowy MAGNAT Style - to strukturalna, dekoracyjna farba do ścian w postaci gotowej masy akrylowej. Skład farby wzbogacony jest perłowymi wypełniaczami, dzięki czemu dekoracja ścienna nabiera perłowego połysku i mieni się w zależności od kąta padania światła. Farba dekoracyjna jest wyjątkowo odporna na zabrudzenia. Wydajność: 1 kg/4 m² (przy dwóch warstwach), opakowanie: 4,5 kg.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

MAGNAT Primer - lateksowa farba gruntująca do ścian, przeznaczona głównie na podłoża z płyt g-k, ale także cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, drewniane i drewnopochodne. Farbę wyróżniają dobre właściwości kryjące i wypełniające. Wyrównuje chłonność podłoża i fakturę, zwiększa przyczepność i wydajność farb wykończeniowych. Daje matową, mikroporowatą i oddychającą powłokę. Wydajność: 1l/10 m², opakowania: 2,5 i 5 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

 

Pigment Barwiący MAGNAT Style - przeznaczony do barwienia dekoracyjnych farb strukturalnych, tynków dekoracyjnych, a także Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style. Jest wodną dyspersją pigmentów z dodatkiem środków pomocniczych. Wydajność pigmentu zależy od rodzaju barwionego produktu. Opakowania: 20 ml, 100 ml.
Sprawdź cenę

Stiuk perłowy - sposób wykonania dekoracji ściennej

1. Przygotowanie podłoża. Podłoże powinno być gładkie i równe. Malujemy je raz lub dwukrotnie (w zależności od zapotrzebowania) farbą gruntującą do ścian MAGNAT PRIMER, zabarwioną wcześniej Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style. Barwienie farby gruntującej powinno być przeprowadzone zgodnie z instrukcją (na opakowaniu). Ilość pigmentu nie powinna przekraczać 3% objętości wyrobu. Farbę należy dokładnie wymieszać na jednolity kolor, najlepiej mechanicznie. W przypadku malowania większej powierzchni i potrzeby barwienia kilku opakowań na ten sam kolor należy połączyć je przed barwieniem w jednym, większym pojemniku, aby otrzymać identyczne wybarwienie ścian.
2. Aplikacja Stiuku Perłowego MAGNAT Style. Na wyschniętą powierzchnię ściany nakłada się pierwszą warstwę Stiuku Perłowego MAGNAT Style za pomocą pacy weneckiej. Farbę dekoracyjną należy nakładać w różnych kierunkach. Grubość nakładanej warstwy nie powinna być większa niż 1 mm. Ścianę pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 4 godziny.
3. Nanoszenie drugiej warstwy Stiuku Perłowego MAGNAT Style. Drugą warstwę farby dekoracyjnej nanosi się na ścianę w ten sam sposób co pierwszą. Nadmiar farby należy zebrać, przeciągając lekko pacę czystą krawędzią.

Nanoszenie pierwszej warstwy stiuku
Nanoszenie pierwszej warstwy stiuku
Fot.: MAGNAT
Nanoszenie na ścianę drugiej warstwy farby dekoracyjnej
Nanoszenie na ścianę drugiej warstwy farby dekoracyjnej
Fot.: MAGNAT
Wygładzanie stiuku perłowego - czynność tę powtarzamy do momentu otrzymania gładkiej powierzchni ściany
Wygładzanie stiuku perłowego - czynność tę powtarzamy do momentu otrzymania gładkiej powierzchni ściany
Fot.: MAGNAT


4. Wygładzanie ściany.
Przed całkowitym wyschnięciem farby (po upływie ok. 5-10 minut) należy wygładzić powierzchnię ściany, przecierając ją delikatnie pacą w różnych kierunkach. Podkreśli to efekt dekoracji ściennej - wydobędzie perłowe refleksy.

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: