Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Samum - efekt pustynnego piasku. Technika wykonania dekoracji ściennej

Partner:
MAGNAT
MAGNAT
Tagi:
farby dekoracyjne,
farby do ścian,
Magnat,
Śnieżka

Samum - gorący, suchy wiatr afrykański - stał się inspiracją do opracowania ciekawej, połyskującej dekoracji ściennej, przywodzącej na myśl pustynny piasek. Jej efekt końcowy zależy od techniki aplikacji farby dekoracyjnej i zastosowanego narzędzia. Dekoracja ścienna Samum jest odporna zabrudzenia.

Fot.: MAGNAT
Fot.: MAGNAT

Samum - produkty do wykonania dekoracji ściennej

Samum MAGNAT Style - specjalna farba akrylowa do ścian, dająca efekt naniesionego przez wiatr piasku. Zastosowane w składzie farby dekoracyjnej wypełniacze kwarcowe dają przestrzenną dekorację ścienną o zróżnicowanym połysku, w dwóch odcieniach tego samego koloru. Wydajność: l/6 m², opakowanie: 3 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

MAGNAT Primer - lateksowa farba gruntująca do ścian, przeznaczona głównie na podłoża z płyt g-k, ale także cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, drewniane i drewnopochodne. Farbę wyróżniają dobre właściwości kryjące i wypełniające. Wyrównuje chłonność podłoża i fakturę, zwiększa przyczepność i wydajność farb wykończeniowych. Daje matową, mikroporowatą i oddychającą powłokę. Wydajność: 1l/10 m², opakowania: 2,5 i 5 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

Lakier Rustykalny MAGNAT Style - polecany do barwienia i zabezpieczenia ściany pokrytej farbą dekoracyjną lub tynkiem dekoracyjnym. Lakier tworzy na powierzchni ściany warstwę odporną na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Wydajność: l/12 m². Opakowania: 1 i 3 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

Pigment Barwiący MAGNAT Style - przeznaczony do barwienia dekoracyjnych farb strukturalnych, tynków dekoracyjnych, a także Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style. Jest wodną dyspersją pigmentów z dodatkiem środków pomocniczych. Wydajność pigmentu zależy od rodzaju barwionego produktu. Opakowania: 20 ml, 100 ml.
Sprawdź cenę

Technika wykonania dekoracji ściennej

1. Przygotowanie podłoża. Ścianę malujemy wałkiem farbą gruntującą do wnętrz MAGNAT PRIMER i czekamy aż wyschnie.
2. Barwienie farby dekoracyjnej. Farbę Samum barwimy na wybrany kolor (14 do wyboru) Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style, zgodnie z wytycznymi na opakowaniu.
3. Nanoszenie farby dekoracyjnej. Do tego celu potrzebujemy dwóch pędzli różnej szerokości. Za pomocą mniejszego pędzla nakładamy na ścianę warstwę farby. Farbę nanosimy równomiernie, na powierzchnie ok. 1 m² . Pokrywając kolejne fragmenty ściany, najlepiej łączyć je od strony suchej do mokrej. Szerszym pędzlem rozprowadzamy farbę dekoracyjną i tworzymy wzór. Farba schnie ok. 6 godzin.
4. Zabezpieczenie dekoracji ściennej. Po upływie ok. 24 godzić ścianę malujemy (pędzlem lub wałkiem) bezbarwnym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style. Lakier zapewni odporność na szorowanie i zmywanie wodą.

Nanoszenie farby dekoracyjnej Samum
Nanoszenie farby dekoracyjnej Samum
Fot.: MAGNAT
Pokrywanie dekoracji ściennej lakierem
Pokrywanie dekoracji ściennej lakierem
Fot.: MAGNAT

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: