Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Jak uzyskać efekt marmuru na ścianie - polecane produkty i technika dekoracji ściany

Partner:
MAGNAT
MAGNAT
Tagi:
dekoracje ścienne,
Magnat,
Śnieżka

Marmurową dekorację ścienną można otrzymać, wykorzystując specjalną masę akrylową, pacę wenecką i pacę gąbkową. Wzór marmuru na ścianie jest niepowtarzalny i zależy od inwencji wykonawcy.

Fot.: MAGNAT
Fot.: MAGNAT

Efekt marmuru - polecane produkty

Marmur Klasyczny MAGNAT Style - gotowa do użytku, drobnoziarnista, akrylowa masa dekoracyjna, przy pomocy której można kształtować dowolne wzory. Przeznaczona do tworzenia dekoracji ściennych grubości 5 mm wewnątrz pomieszczeń. Wydajność dekoracyjnej masy: 1 m²/kg przy jednej warstwie. Opakowania: 6 i 15 kg.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

Farba Podkładowa MAGNAT Style - gotowa do użycia farba akrylowa, która wyrównuje chłonność podłoża i wzmacnia je, poprawia przyczepność mas, farb i tynków dekoracyjnych. Przeznaczona do podkładowego malowania ścian z płyt g-k, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Farbę nakładać wałkiem lub pędzlem, w zależności od rodzaju podłoża jedną lub dwie warstwy w odstępach 2-3 godz. Wydajność: 6 l/m². Opakowania: 1 i 5 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

Lakier Rustykalny MAGNAT Style - polecany do barwienia i zabezpieczenia ściany pokrytej tynkiem dekoracyjnym. Lakier tworzy na powierzchni ściany warstwę odporną na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Wydajność: l/12 m². Opakowania: 1 i 3 l.
Sprawdź cenę

Efekt marmuru na ścianie - sposób wykonania dekoracji ściennej

1. Ścianę malujemy Farbą Podkładową MAGNAT Style i pozostawiamy do wyschnięcia.
2. Pacą wenecką nakładamy dekoracyjną masę Marmur Klasyczny MAGNAT Style, formując jednocześnie wzory. Przy pokrywaniu kolejnych fragmentów ściany należy pamiętać, aby ich łączenie odbywało się „na mokro”. Formowanie wzoru lub jego zmianę można wykonać w ciągu 20 min. Powłoka będzie sucha w dotyku po ok. 6 godzinach od aplikacji.
3. Aby nadać kolor ścianie z efektem marmuru (14 kolorów do wyboru), należy pomalować ją równomiernie Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style, zabarwionym na wybrany kolor Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style. Lakier aplikujemy po upływie ok. 12 godzin od nałożenia masy dekoracyjnej. Za każdym razem nakładamy go na powierzchni ok. 1 m², a następnie rozcieramy pacą gąbkową tak, aby nie pozostawić smug. Ściana z efektem marmuru uzyskuje całkowitą odporność po 28 dniach od wykonania dekoracji.

Rozcieranie pacą wenecką dekoracyjnej masy Marmur Klasyczny MAGNAT Style
Rozcieranie pacą wenecką dekoracyjnej masy Marmur Klasyczny MAGNAT Style
Fot.: MAGNAT
Rozcieranie pacą gąbkową Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style
Rozcieranie pacą gąbkową Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style
Fot.: MAGNAT

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: