Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Chemia budowlana

Dekoracja ścienna z naturalnymi drobinkami piasku: farba akrylowa i jej możliwości

Tagi:
B.M. Polska
,
Candis
,
dekoracja ścienna
,
farba
,
farba akrylowa
,
farba Hoblio ATF
,
farba wewnętrzna
,
farby
,
Fondo ATF
,
Le Etniche
,
MADE Expo 2010
,
malowanie

Firma Candis przedstawiła Hoblio ATF, najnowszą dekorację ścienną z naturalnymi drobinkami piasku. Farba ta podbiła serca włoskich projektantów wnętrz podczas prestiżowych targów MADE Expo 2010.

System dekoracji ściennych Antiche Terre Fiorentine podzielony został na 4 rodziny produktów: Le Classiche, Le Moderne, Le Preziose, Le Etniche.
Rodzina Le Etniche, inspirowana jest dalekimi podróżami i różnymi wpływami kulturowymi. System dekoracyjny Hoblio składa się z podkładu Fondo ATF, farby-bazy ATF Hoblio oraz pigmentów (tonerów) w szerokiej gamie kolorów.
Wodorozcieńczalna, akrylowa farba-baza ATF Hoblio, dzięki zastosowaniu specjalnych wypełniaczy, pigmentów i naturalnych drobinek piasku, tworzy metaliczną powierzchnię o oryginalnej fakturze. Gra światła i wzorów na ścianie przywołuje na myśl rozwiane wiatrem pustynne wydmy. Od kreatywności wykonawcy zależy ostateczny efekt dekoracji na ścianie. Hoblio komponuje się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Zobacz więcej: Chemia Budowlana

Fot.: B.M. Polska Sp. z o.o.
Fot.: B.M. Polska Sp. z o.o.
Fot.: B.M. Polska Sp. z o.o.

Hoblio dostępne jest w trzech bazach: Oro (złotej), Argento (srebrnej) i Opaco (matowej). Ponadto, klient ma do wyboru gamę tonerów liczącą 48 odcieni, a w ramach każdego koloru można decydować o poziomie jego intensywności. Produkt charakteryzuje się wysoką trwałością koloru w czasie i odpornością na zmywanie zabrudzeń przy użyciu czystej wody (po min. 30 dniach od aplikacji). Ze względu na wodorozcieńczalną i ekologiczną formułę Hoblio jest dekoracją całkowicie bezpieczną dla domowników. Po odpowiednim przygotowaniu za pomocą Hoblio można dekorować większość tradycyjnych podłoży we wnętrzach obiektów. Najlepszy efekt dekoracyjny, można uzyskać na gładkiej powierzchni.

Fot.: B.M. Polska Sp. z o.o.

Jak wykonać dekorację Hoblio na ścianie?

Podłoże należy zagruntować dwiema warstwami podkładu FONDO ATF CLASSIC, rozprowadzając go równomiernie pędzlem, wałkiem lub natryskiem, aby uzyskać jednolitą, bardzo gładką powierzchnię. Przed aplikacją Hoblio ATF warstwa podkładu musi być całkowicie wyschnięta i związana. Farbę-bazę ATF HOBLIO należy dokładnie zmieszać szpatułą lub mieszadłem z wybranym pigmentem TONER ATF CLASSIC w ilości zależnej od pożądanej intensywności barwy (zazwyczaj 1 toner na opak. 2,5 l). Bazy można również nanosić bez dodatku pigmentu. Hoblio należy aplikować pędzlem PANNELLO ATF jednokrotnie na podłoże o powierzchni 1–2 m2 metodą „na krzyż” (należy unikać schematycznej aplikacji). 

Wydajność: ok. 100-150 ml/m2 dla baz Oro i Argento oraz ok. 150–200 ml/m2 dla bazy Opaco przy jednokrotnej warstwie. W pierwszym przypadku opakowanie produktu o pojemności 2,5 l wystarczy do dekoracji podłoża o powierzchni 16–25 m2, w drugim o powierzchni ok. 12,5-16 m2 (przy jednokrotnej warstwie).
Kolor: bazy w gotowych odcieniach ORO, ARGENTO i OPACO (bez dodatkowego barwienia) lub bazy z dodatkiem past pigmentowych Toner ATF Classic o numerach 01–50 (z wyjątkiem tonerów o numerach 19 i 20).

Cena: farba-baza Hoblio ATF – od 246 zł brutto/ 2,5 litra

Od października Hoblio (producent Candis) dostępne jest w sieci dystrybucji B.M. Polska.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: