Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "zrównoważone budownictwo"

 • Domy są zasilane energią odnawialną, prąd jest sprzedawany do sieci. Ogrzewanie dostarcza elektrociepłownia, w której paliwem są zrębki drewniane

  Zagubiły się ideowe podstawy zrównoważonego budownictwa

  Jeszcze kilka lat temu hasło zrównoważonego, zielonego budownictwa oznaczało nowe podejście w realizacji inwestycji budowlanych. Potem trochę spowszedniało, podobnie jak przydomek „ekologiczny”, który używany w nadmiarze i na wyrost stracił swój wydźwięk. Czym dzisiaj jest zrównoważony rozwój w budownictwie? To jeden z tematów podjętych podczas 7.  PLGBC Green Building Symposium.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-11

 • Projekt biurowca Calisia One powstał w poznańskiej pracowni MODOarchitektura

  Kalisz. Biurowiec w dawnej fabryce fortepianów

  Calisia One – taką nazwę będzie nosił nowy biurowiec w Kaliszu. W dawnym budynku fabryki FB Antczak stworzy nowoczesny kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny. Biurowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM RFO, który jest dedykowany budynkom rewitalizowanym. 

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-19

 • PLGBC Green Building Symposium 2016

  Już VI edycja PLGBC Green Building Symposium odbędzie się 5 października w Warszawie, w siedzibie kina Praha (ul. Jagiellońska 26). Głównymi tematami wydarzenia będą zarówno nowe budynki i najnowsze stosowane w nich rozwiązania, jak i budynki istniejące, których modernizacja powinna przebiegać w tzw. zielonym standardzie.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-05

 • Konferencja Budowlana Jakość Budynku: ENERGIA. KLIMAT. KOMFORT, Pałac Prymasowski w Warszawie

  Relacja z konferencji Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT - dzień 2

  Tematem przewodnim drugiego dnia Konferencji Budowlanej MURATOR był klimat wewnętrzny w budynkach energooszczędnych. Omówiono także zagadnienia związane z zarządzaniem i eksploatacją tego typu obiektów. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-05

 • Konferencja SMART BUILDINGS & SMART CITIES

  SMART BUILDINGS & SMART CITIES będzie już dziewiątą konferencją z cyklu INNOVATIVE  POLAND. Spotkanie odbędzie 21 października 2015 w Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-01

 • BuroHappold Engineering wraz partnerami opracowało unikatowy raport dotyczący zdrowia i produktywności w zrównoważonych budynkach

  Praktycznie każda inwestycja biurowa, realizowana w Polsce w ostatnich latach, jest certyfikowana w popularnych systemach BREEAM lub LEED. Również coraz więcej inwestorów publicznych decyduje się, aby ich obiekty przeszły ocenę wielokryterialną. Pojawiły się pierwsze osiedla mieszkaniowe z certyfikatem ekologicznym. Do tej pory jednak oceniano przede wszystkim wpływ budynku na środowisko. A jaki wpływ mają budynki na samopoczucie ludzi w nich przebywających i ich wydajność?

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-25

 • WISBA - studenckie warsztaty architektoniczne w sześciu europejskich krajach

  Zrównoważone budownictwo to temat przewodni międzynarodowych warsztatów architektonicznych WISBA organizowanych i finansowanych przez firmę Wienerberger. 28 studentów z 6 krajów będzie pracować nad projektami badawczymi pod okiem ekspertów z europejskich uczelni. Zgłoszenia można przesyłać do 20 czerwca

  Ostatnia aktualizacja: 2014-06-16

 • Wnętrze domu z opon

  Domy z opon

  Dom z opon, czyli earthship, to dom zbudowany zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, tak cenionymi we współczesnej architekturze. Ale czy w takim domu wygodnie się mieszka? Ile kosztuje budowa? Czy właściciele muszą polubić zapach rozgrzanej gumy?

  Ostatnia aktualizacja: 2014-06-03

 • Znak Ecolabel w Polsce jest przyznawany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji

  Certyfikat Ecolabel dla materiałów budowlanych. Co i jak ocenia, czym się różni od deklaracji producenta?

  Zrównoważony rozwój i zdobywanie certyfikatów ekologicznych stało się trwałym trendem w budowaniu strategii także firm  budowlanych. W większości przypadków mamy jednak do czynienia z deklaracjami producentów, zapewniającymi, że ich produkty są eko. Jak świadomy konsument ma dokonać wyboru?

  Ostatnia aktualizacja: 2014-04-30

 • Atrium 2 – nowy biurowiec w architekturze Warszawy powstanie według projektu PRC Architekci

  Nowy biurowiec w architekturze Warszawy powstanie w okolicach Ronda ONZ, w intensywnie zmieniającej się części miasta. Projekt Atrium 2 przygotowała pracownia PRC Architekci  

  Ostatnia aktualizacja: 2014-04-30

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: