Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "uprawnienia zawodowe"

 • Inżynierowie przystapili do egzaminów na uprawnienia budowlane w sesji jesiennej 2012 

  Uprawnienia budowlane dla inżynierów i techników. W Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa jesienna sesja egzaminacyjna

  Do jesiennej sesji na uprawnienia budowlane przystąpiło 3270 kandydatów. Egzamin na uprawnienia budowlane odbył się według nowych zasad po wejściu w życie II transzy ustawy deregulacyjnej oraz rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-12-03

 • 46. edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

  Zbliża się Finał Centralny 46.  edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”,  kierowanego do uczniów zasadniczych szkół zawodowych. Finaliści tego turnieju mają prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-10-31

 • Stopień specjalizacji zawodowej inżynierów i techników

  W ramach uregulowań przepisów państwowych wprowadzonych ustawą o systemie oświaty FSNT-NOT (Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej) miała zapewnioną delegację do prowadzenia specjalizacji zawodowej inżynierów oraz techników i od początku lat 80. zarówno federacja ta, jak i skupione w niej stowarzyszenia naukowo-techniczne, prowadziły działalność, w wyniku której wielu inżynierów i techników uzyskało potwierdzenie posiadania odpowiednich stopni specjalizacji zawodowej.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-22

 • Zasady uzyskiwania uprawnień specjalisty w zakresie jakości energii elektrycznej

  Bardzo istotnego znaczenia w ostatnich latach nabiera kwestia jakości energii elektrycznej oraz kształcenia specjalistów w tym zakresie.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-22

 • Zasady uzyskiwania uprawnień do sporządzania certyfikatów energetycznych budynków

  Znowelizowana ustawa Prawo budowlane (DzU z 2006 r. nr 156, poz. 1118, z późn. zm.) wprowadza od stycznia 2009 roku obowiązek sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków nowo wznoszonych, dla lokali, które będą przedmiotem transakcji i umowy najmu, oraz dla obiektów, w przypadku których, w wyniku prac remontowych lub modernizacyjnych, zmieniła się charakterystyka energetyczna.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-22

 • Zasady uzyskiwania uprawnień audytora energetycznego

  Do sporządzania audytu uprawnione są osoby fizyczne, które po odbyciu odpowiedniego szkolenia uzyskały licencję zawodową audytora energetycznego.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-22

 • Zasady uzyskiwania uprawnień biegłego sądowego

  Na podstawie Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (DzU nr 98, poz. 1070 z późn. zm.) Minister Sprawiedliwości wydał Rozporządzenie z dnia 24 stycznia 2005 r. w sprawie biegłych sądowych (DzU nr 15, poz. 133), które określa aktualne zasady ustanawiania i obowiązki biegłych sądowych, w szczególności w zakresie nauki i techniki.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-22

 • SEP apeluje o utrzymanie w ustawie Prawo energetyczne okresowości sprawdzania kwalifikacji elektryków

  Uprawnienia zawodowe dla elektryków

  Elektrycy, jako grupa zawodowa, mogą ubiegać się o uzyskanie kilku rodzajów uprawnień. Mają także możliwość uzyskiwania stopnia specjalizacji zawodowej inżynierów i techników oraz karty zawodowej inżyniera.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-22

 • Zasady uzyskiwania uprawnień rzeczoznawcy budowlanego

  W 1974 roku ustawa Prawo budowlane wprowadziła stanowisko rzeczoznawcy budowlanego jako osoby pełniącej samodzielną funkcję techniczną.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-21

 • Katowice: Park Naukowo Technologiczny poszukuje specjalistów

  W związku z realizacją projektu "Park Naukowo Technologiczny Euro-Centrum", ogłaszony został nabór na ekspertów i trenerów zewnętrznych projektu. Poszukiwani są specjaliści z zakresu energetyki odnawialnej.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-09-06

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: