Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "roboty budowlane"

 • Zmowa przetargowa: UOKiK ukarał trzy firmy budowlane

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zarzucił zmowę w czterech przetargach na roboty budowlane Zakładowi Ogólnobudowlanemu Instalatorstwo Elektryczne Ireneusza Nowoszy, Firmie Produkcyjno-Usługowo Handlowej Roberto oraz Firmie Produkcyjno-Usługowo-Handlowej Elektrobud.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-05

 • Robotyzacja i automatyzacja w budownictwie. Za 20 lat zniknie kilka zawodów budowlanych?

  Za około 20-30 lat, z prawdopodobieństwem rzędu 70%, 20 zawodów w Polsce jest zagrożonych automatyzacją. Wśród nich jest kilka związanych z budownictwem. Czy jest to rzeczywiście możliwe, by na placach budów zamiast ludzi pracowały roboty? - felieton Moniki Czechowskiej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-02

 • Ukraińcy w Polsce: czy będą chcieli pracować na budowach?

  Od 11 czerwca Ukraińcy będą mogli pojechać do większości krajów Unii Europejskiej bez wizy. Nasi przedsiębiorcy, zwłaszcza budowlani, muszą się więc liczyć z odpływem części ukraińskich pracowników. Nowi mogą się nie palić do pracy w Polsce, bo na Zachodzie zarobią na czarno nawet trzy, cztery razy więcej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-29

 • „Rynek zamówień publicznych dla uczciwych firm" – informacja prasowa

  Jak po raz kolejny nie zaprzepaścić boomu w budownictwie, który zawdzięczamy funduszom unijnym na infrastrukturę? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w czasie konferencji „Rynek zamówień publicznych dla uczciwych firm”.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-05

 • Wymagania formalno-prawne przy realizacji robót budowlanych w obiektach zabytkowych

  Roboty budowlane wykonywane przy obiektach zabytkowych podlegają specyficznym regulacjom formalno-prawnym. Wynika to z ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-02

 • Zgłoszenie robót budowlanych. Zmiany w procedurach zgłoszeń

  Zgłoszenie budowy zamiast wymogu uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w określonych przez ustawodawcę przypadkach ma przede wszystkim ułatwić rozpoczęcie budowy domu przez inwestora indywidualnego. Zgłoszenie budowy lub robót budowlanych umożliwia legalne prowadzenie robót budowlanych. Oczywiście, przypadków inwestycji, dla których nie jest wymagana decyzja o pozwoleniu na budowę jest więcej...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-10-20

 • Gwarancja zapłaty za roboty budowlane chroni interesy wykonawcy i inwestora

  Ustawa o umowach koncesji na roboty budowlane lub usługi

  Sejm uchwalił 5 września 2016 ustawę o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi. To kolejny krok dostosowywania polskiego prawa do dyrektyw unijnych. Wprowadzone ustawą zmiany w stosunku do obowiązującej dotychczas ustawy z 2009 roku mają sprawić, że zasady zawierania i realizacji umów koncesyjnych będą prostsze i bardziej przejrzyste.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-06

 • ddd

  Chcesz wygrać przetarg? Powiemy ci jak to zrobić.

  Nie zawsze musi wygrać najtańszy wykonawca. To od jakości oferty przetargowej, informacji w niej zawartych oraz od umiejętnego wykorzystania przepisów Prawa zamówień publicznych, zależy czy wygrasz przetarg na roboty budowlane. Zapraszamy na szkolenie 25 czerwca.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-06-13

 • Największe zagrożenia i błędy w procedurach związanych z zamówieniami na roboty budowlane. Konferencja w Ciechocinku

  Zamówienia publiczne na roboty budowlane. Ryzyka i błędy w realizacji zamówien na roboty budowlane

  Problematyka zamówień publicznych na roboty budowlane zostanie poruszona na konferencji naukowo-technicznej w Ciechocinku.  Tegoroczna edycja konferencji odbywać się będzie pod hasłem "Największe ryzyka i błędy w procedurach udzielania, realizacji i rozliczania zamówień na roboty budowlane". Do debaty organizatorzy zapraszają już 9 października 2013 roku.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-08-23

 • Unibep pozyskał kontrakt w Rosji za ponad 20 mln euro

  Unibep wybuduje zakład w Rosji za 22,4 mln euro. Roboty budowlane mają zostać zrealizowane w ciągu 18 miesięcy.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-08-07

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: