Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "przetargi"

 • Przetargi na roboty budowlane w opinii wykonawców prac remontowo-budowlanych

  Dla potrzeb konferencji „Rynek zamówień publicznych dla uczciwych firm”, organizowanej 8 maja 2017 w Warszawie przez budowlany serwis dla profesjonalistów Muratorplus.pl, firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadziła wśród wykonawców robót budowlanych badanie dotyczące ich udziału w przetargach publicznych. Okazuje się, że nadal w branży jest wiele wątpliwości co do uczciwości postępowań przetargowych. Te firmy zaś, które porywają się na realizację zamówień publicznych borykają się z trudnościami, wśród których na pierwszy plan wysuwają się zakulisowe układy oraz wysokie zabezpieczenia finansowe procesu.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-05

 • Konferencja serwisu Muratorplus.pl – "Chcemy uczciwego budownictwa". Od lewej: Jacek Szer, główny inspektor nadzoru budowlanego; Marek Niechciał, prezes UOKiK; Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

  „Chcemy uczciwego budownictwa” – relacja z konferencji

  „Po 27 latach, kiedy wpierw mówiliśmy jak przebudować polski rynek budowlany, jak wyjść z zapaści, jak pokonać bezrobocie, jak budować duże i prężne podmioty budowlane, przychodzi czas na dyskusję, jak to wszystko robić uczciwie” – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w czasie konferencji prasowej serwisu Muratorplus.pl, inaugurującej akcję „Chcemy uczciwego budownictwa”.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-21

 • Nie tylko Polska ma kryzys w budownictwie

  Skurczył się rynek przetargów Polsce i już co czwarta polska firma budowlana – w obliczu słabej od kilku lat koniunktury w budownictwie – deklaruje w badaniach GUS, że szuka kontraktów za granicą. Tyle że, szczególnie naszym najbliższym sąsiadom, też wiedzie się w tej branży nieszczególnie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Krajowy Program Kolejowy. W roku 2017 umowy na 5,5 mld zł

  W tym roku firmy budowlane mogą liczyć na wysyp kontraktów na roboty kolejowe. Prezes spółki PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował na konferencji prasowej, że od początku roku spółka zawarła umowy na inwestycje o łącznej wartości 750 mln, a do końca roku przekroczy ona 25 mld zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-24

 • Nowe Centrum Chopinowskie powstało w miejscu XIX-wiecznej kamienicy Anasińskiego, najstarszego budynku w okolicy, który wyburzono pod tę inwestycję.

  Inwestycje publiczne, czyli Polska w budowie

  Polska już od kilku lat ma najwyższy w Europie wskaźnik inwestycji publicznych. Zdecydowaną większość projektów wybiera się w przetargach według kryterium najniższej ceny. A konkursy wciąż należą do rzadkości. Tak wygląda Polska w budowie - szybko, tanio i z przetargu.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-02-11

 • Procedury przetargowe w procesie inwestycyjnym przedsięwzięć budowlanych, czyli co inwestor powinien wiedzieć o przetargach

  Ważnym elementem każdego procesu inwestycyjnego są procedury przetargowe. Prawidłowo przeprowadzone procedury wyboru generalnego wykonawcy pomogą wyeliminować wiele ryzyk na etapie realizacji inwestycji.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-21

 • Poszukaj przetargu dla swojej firmy

  Firmy budowlane, usługowe i dostawcy martwią się, że zmniejsza się liczba ogłaszanych przetargów dla branży budowlanej. Nie jest tak źle. Wejdź do ogólnopolskiej bazy danych przetargów i znajdź zlecenie dla swojej firmy.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-17

 • Od lewej Marek Michałowski - prezes PZPB, Konrad Jaskóła - prezes zarządu Polimeksu-Mostostal, Piotr Chełkowski - prezes zarządu Pol-Aqua, prof. dr hab. Józef Olszyński - SGH i dr Joanna Głowacka - radca prawny

  Firmy budowlane po roku 2012. UZP i GDDKiA szykują zmiany

  Dobiegają końca inwestycje szykowane na EURO 2012. Firmy budowlane martwią się, że już teraz jest mniej ogłaszanych przetargów i będzie jeszcze gorzej. Co się stanie z dużym obecnie potencjałem firm budowlanych? Szykuje się fala zwolnień i upadłości? Sytuację i zagrożenia starali się oszacować uczestnicy konferencji PZPB.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-03-13

 • W roku 2011 rozstrzygniętych zostało 13 488 przetargów na drogi i mosty

  Przetargi na drogi i mosty w II półroczu 2011

  Przyzwyczailiśmy się już, że inwestycje w drogi i mosty to niemal codzienność. Czy rzeczywiście tyle buduje się w tym obszarze? Przetargi na tego rodzaju roboty są tego najlepszym dowodem, chociaż widać z nich tendencję spadkową. Wrzesień 2011 był miesiącem, od którego było coraz mniej rozstrzygniętych przetargów drogowo-mostowych. 

  Ostatnia aktualizacja: 2012-01-27

 • Galeria S - wizualizacja

  Przetargi na inwestycje budowlane: najwięcej ogłoszeń na jesieni

  Jak wynika z analizy przetargów na inwestycje budowlane (z wyłączeniem przetargów na drogi) ogłoszonych w drugiej połowie 2011 roku, inwestorzy większą aktywność wykazali pod koniec roku. W pierwszym półroczu ogłoszono 2198, zaś w drugim - 2712. Inwestycje drogowe nadal górą - w pierwszym półroczu ogłoszono prawie 6300 takich przetargów, wyniki za drugie półrocze poznamy wkrótce.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-01-13

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: