Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "odnawialne źródła energii"

 • Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) przy termomodernizacji budynku

  materiał płatny

  Elementem termomodernizacji budynku może być wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Rozwiązanie takie przyczyni się do ograniczenia zużycia energii ze źródeł kopalnych oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-30

 • Prąd ze źródeł energii odnawialnej. Oferta Polskiej Grupy Energetycznej

  materiał płatny

  Coraz częściej na rynku pojawiają się oferty sprzedaży energii z odnawialnych źródeł. Takie propozycje są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju, czyli światowym trendem ochrony środowiska przed skutkami nadmiernej eksploatacji złóż naturalnych. Polska Grupa Energetyczna oferuje przedsiębiorcom pakiet EKO ENERGIA PGE

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-26

 • Kisielice mają obecnie 52 turbiny, które produkują 94,5 MW

  Nowelizacja ustawy o OZE uderza w branżę wiatrakową

  Zgodnie z unijną dyrektywą, Polska zobowiązała się, że w roku 2020 około 20% wytwarzanej energii będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. Ciężki był w naszym kraju rozruch tego rodzaju inwestycji, a tu kolejny cios – w błyskawicznym tempie przeszła proces legislacyjny nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która spowolni lub zatrzyma inwestycje w wiatraki.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-31

 • Projekt TOSEB to bezpłatna platforma wiedzy o budownictwie energooszczędnym

  Projekt TOCEB - transfer wiedzy o energooszczędnym budowaniu

  Rusza projekt szkoleniowy, który będzie wspierał zdobywanie wiedzy z zakresu budownictwa energooszczędnego i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Projekt został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej. Ruszyły już testy tej platformy wiedzy.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-14

 • Podsumowanie RENEXPO® Poland 2015

  Organizatorzy ogłosili, że sukcesem zakończyła się piąta edycja trzydniowych targów RENEXPO® Poland 2015. Podczas wrześniowej imprezy (22-24.09) zaprezentowało się 110 wystawców nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Litwy, Austrii, Holandii, Włoch oraz Chin.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-01

 • RENEXPO® Poland, czyli spotkanie branży OZE

  Warszawskie Centrum EXPO XXI będzie 22-24 września 2015 gościć już 5. Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej  RENEXPO® Poland. To znakomita okazja do zapoznania się z najnowszymi i najważniejszymi informacji na temat OZE i efektywności energetycznej. Targom będą towarzyszyć specjalistyczne konferencje i fora branżowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-09-07

 • Ustawa o OZE już do nowelizacji

  Chociaż nowa Ustawa o OZE zaczęła (z niewielkimi wyjątkami) obowiązywać od maja 2015, Ministerstwo Gospodarki przygotowało już projekt nowelizacji tego dokumentu, który pod konsultacje społeczne został wystawiony 15 maja. Tak jak do ustawy było przed jej uchwaleniem (również po) wiele uwag, tak i w tym przypadku nie brakuje komentarzy i podpowiedzi innych niż proponowane rozwiązań.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-10

 • Ustawa o odnawialnych źródłach energii (12)

  Ustawa o odnawialnych źródłach energii ROZDZIAŁ 12. Przepisy końcowe

  Ostatnia aktualizacja: 2015-05-18

 • Ustawa o odnawialnych źródłach energii (11)

  Ustawa o odnawialnych źródłach energii ROZDZIAŁ 11. Przepisy przejściowe

  Ostatnia aktualizacja: 2015-05-18

 • Ustawa o odnawialnych źródłach energii (10)

  Ustawa o odnawialnych źródłach energii ROZDZIAŁ 10. Zmiany w przepisach obowiązujących

  Ostatnia aktualizacja: 2015-05-15

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: