Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "obiekty sportowe"

 • Powstanie nowa hala łyżwiarska Tor Stegny

  Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło, że wybuduje kolejny obiekt sportowy. Będzie to największa inwestycja od czasów wybudowania stadionu Legii. Będzie to pierwszy w Polsce kryty tor łyżwiarski.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-09

 • Mundial 2014. Co warto zobaczyć odwiedzając Brazylię? Dla fanów piłki nożnej na pewno atrakcją będa stadiony, które wybudowano specjalnie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które będą rozegrane w 2014 roku w Brazylii 

  Konferencja „Innowacyjne zarządzanie obiektami sportowymi”

  Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji wdraża program „Akademia IAKS”. Będzie on promował właściwe kierunki w zarządzaniu infrastrukturą sportową i rekreacyjną. Program rozpoczyna konferencja -  organizowana wspólnie z Polskim Komitetem Olimpijskim, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki - „Innowacyjne zarządzanie obiektami sportowymi”, która odbędzie się 23-24 czerwca 2014 w Jachrance pod Warszawą. 

  Ostatnia aktualizacja: 2014-05-14

 • Wszystkie obiekty sportowe znajdują się w Parku Olimpijskim. Park Olimpijski pomieści 75 tysięcy osób jednocześnie

  Soczi 2014. Zobacz obiekty sportowe budowane na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie

  Najbliższe zimowe igrzyska odbędą się w 2014 roku w Soczi. Obiekty sportowe budowane są w dwóch miejscach. Zawody w skokach narciarskich, zjazdach narciarskich, saneczkarstwie, snowboardingu będą odbywały się w Klastrze Górskim w Krasnej Polanie, natomiast stadiony olimpijskie z arenami dla sportów halowych znajdują się w Klastrze Przybrzeżnym bezpośrednio nad Morzem Czarnym w Soczi.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-10-14

 • Kompleks sportu i rekreacji w Mogielnicy (woj. mazowieckie)

  Najlepszy obiekt sportowy i rekreacyjny. Znamy laureatów konkursu IAKS Polska, PKOl i PKPar

  Spośród ośmiu nagrodzonych obiektów w konkursie na „Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny” trzy wystartują w międzynarodowej edycji tego przedsięwzięcia. A chodzi o konkurs zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska wspólnie z Polskim Komitet Olimpijskim (PKOl) oraz Polskim Komitetem Paraolimpijskim (PKPar). Nagrody w międzynarodowym konkursie przyznawane są przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS International).

  Ostatnia aktualizacja: 2013-04-23

 • Lotniska, dworce, obiekty sportowe, uczelnie wyższe. Zobacz, jakie inwestycje zostały zrealizowane w 2012 roku

  Prognozy dla branży budowlanej na 2013 rok niestety nie są optymistyczne. Kryzys w budownictwie jest odczuwalny. Mimo to rynek inwestycji budowlanych wciąż się rozwija – miniony 2012 rok to na pewno nie był czas stracony, powstawały nowe, duże i mniejsze inwestycje. W ostatnim czasie największy wysiłek inwestycyjny włożono przede wszystkim w infrastrukturę niezbędną do organizacji EURO. Mamy więc nowe obiekty sportowe, hotele, zmodernizowane dworce i porty lotnicze. W minionym roku powstały również nowe centra handlowe, biurowce, parki technologiczne, uczelnie wyższe i centra kultury. Przybyło wiele inwestycji, dlatego też proponujemy przegląd wybranych obiektów oddanych do użytku w 2012 roku.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-01-11

 • Konkurs na najlepszy obiekt sportowy i rekreacyjny. Polska edycja bramką do międzynarodowej rywalizacji

  Polską edycję konkursu na „Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny” organizują Polski Komitet Olimpijski (PKOl) wraz z Polskim Komitetem Paraolimpijskim (PKPar), Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS Polska) oraz Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). W konkursie zostaną nagrodzone obiekty o wybitnych walorach architektonicznych i funkcjonalnych, które powstały z dbałością o ochronę środowiska naturalnego i są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W konkursie są dwie kategorie nagród: "Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny" oraz "Najlepszy Obiekt bez Barier".

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-20

 • Architektura i inżynieria obiektów sportowych. Seminarium w Londynie przed Olimpiadą 2012

  Zbliżają się Igrzyska Olimpijskie 2012. Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii oraz Polski Komitet Olimpijski zapraszają na spotkanie w Londynie poświęcone zagadnieniom projektowania obiektów sportowych

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-02

 • Londyn, widok na Halę do koszykówki (Basketball Arena), położoną tuż obok Wioski Olimpijskiej

  Obiekty sportowe - Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 pod znakiem zrównoważonego rozwoju ZDJĘCIA

  Ideą nadchodzących Igrzysk Olimpijskich ma być, obok szerzenia sportu i zasad fair play, także idea zrównoważonego rozwoju. Koncepcja Parku Olimpijskiego w Londynie to wielki projekt rewitalizacyjny. Bierze się w nim pod uwagę nie tylko czas samych igrzysk, ale także to, co stanie się z obiektami olimpijskimi, gdy Olimpiada 2012 dobiegnie końca. Wszystkie obiekty sportowe zaprojektowano jako wielofunkcyjne, a część z nich - jako tymczasowe. Po igrzyskach olimpijskich zostaną rozebrane lub przeniesione do wykorzystania w innych miejscach.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-06-29

 • NIK o Orlikach

  NIK rozpoczęła kontrolę budowy Orlików od szczebla najniższego - od samorządów. W ramach I i II edycji (2008-2009) rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012” na 31 skontrolowanych gmin tylko dwie wybudowały boiska bez zarzutu. We wszystkich pozostałych kontrolerzy stwierdzili nieprawidłowości w prowadzonych inwestycjach. Chociaż Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazywało zainteresowanym szczegółowe wytyczne o lokalizacji i sposobie wykonania Orlików, a także organizowało odpowiednie spotkania i szkolenia, to wykonawcom i samorządowcom nie udało się uniknąć błędów. Najwięcej uwag dotyczy kwestii kluczowych: wykonania i zagospodarowania boisk. Nieco lepiej kontrolerzy ocenili procesy przygotowań i rozliczeń, choć i tutaj samorządowcy popełnili wiele uchybień.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-02-09

 • Zima, czyli czas na „Biały Orlik”

  Ministerstwo Sportu i Turystyki wdraża pilotażowy program obejmujący budowę składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych. Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu samorządu terytorialnego i że lodowisko będzie ogólnodostępne. Ministerstwo oszacowało, że koszt takiej inwestycji to około 600 000 zł, z czego dofinansowanie może wynieść 50%, jednak nie więcej niż 300 000 zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-12-13

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: