adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "nowe inwestycje"

 • Nowa inwestycja we Wrocławiu, Afrykarium, dostępna jest dla zwiedzających od końca października 2014

  Afrykarium we Wrocławiu. Zielone ściany, ogrody na dachu

  materiał płatny

  Afrykarium, nowa inwestycja wrocławskiego ZOO, prezentuje ekosystemy Afryki. Do budowy ogrodów na dachu wykorzystano ok. 600 m3 keramzytu. Z tego wyjątkowo lekkiego kruszywa ceramicznego wykonano także warstwę drenażową dla tropikalnej roślinności Afrykarium.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-09-25

 • W nazywanej ostatnio często "ikoną architektury Szczecina" nowej siedzibie Filharmonii garaż podziemny ma posadzkę żywiczną Deckshield firmy Flowcrete

  Posadzki żywiczne na parkingu podziemnym Filharmonii Szczecińskiej

  materiał płatny

  Najsłynniejsza nowa inwestycja w Szczecinie, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza przyciąga licznych gości. Filharmonia ma dwupoziomowy podziemny parking z miejscami dla 157 samochodów.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-05-28

 • Dzisiejsze budynki z elementów prefabrykowanych różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat

  Współczesne prefabrykaty produkowane są z komponentów wysokiej jakości i izolatorów o niskim współczynniku przewodności ciepła oraz przy zastosowaniu zaawansowanych procesów produkcyjnych – powiedział Kamil Kępa z firmy Tadeks Fertig Haus.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-21

 • fotogaleria
  Inwestorem jest słowacka firma Tatry Mountain Resort

  Słowacka firma zainwestuje 60 mln euro w modernizację polskiego ośrodka narciarskiego

  Chodzi o ośrodek narciarski w Szczyrku. Firma Tatry Mountain Resort już wczesną wiosną zamierza rozpocząć prace nad jego modernizacją. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na sezon2019/2020, ale pierwsze wyciągi mają ruszyć już z końcem 2017 roku. Projekt architektoniczny górnej stacji gondoli na Hali Skrzyczeńskiej powstał w pracowni Major Architekci.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-21

 • Budownictwio z prefabrykatów wcale nie musi kojarzyć się z blokami z wielkiej płyty

  Bloki z wielkiej płyty to relikt epoki PRL, symbol kiepskiego budownictwa i szpetnych blokowisk. Do dziś koszmarnie brzydkie budynki z tamtego okresu "straszą" na niejednym osiedlu. Współczesna technologia prefabrykacji nie ma z tym nic wspólnego. Coraz częściej budujemy z prefabrykatów, tyle że w zupełnie innym wydaniu. Wśród powstających budynków można znaleźć naprawdę ciekawe i oryginalne obiekty. Poniżej prezentujemy przykładowe realizacje.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-21

 • Apple Campus 2 - wizualizacja projektu

  Najbardziej ekologiczny obiekt na świecie? Inwestycja za 5 mld dolarów

  Gigantyczny kompleks na planie okręgu zajmujący przeszło 40 ha powierzchni, który pomieściłby blisko 100 boisk piłkarskich. W całości zasilany energią odnawialną. Już wkrótce stanie się nowym biurowcem dla 13 000 pracowników.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-17

 • Projekt termomodernizacji w Częstochowie. Ponad 31 mln zł unijnych dotacji

  Miasto przeznaczy dofinansowanie unijne na realizację trzech projektów termomodernizacji budynków. Będzie to miejska pływalnia, sala sportowa oraz 11 budynków oświatowych. Wartość wszystkich prac szacuje się na prawie 52 mln zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-07

 • Deweloperzy polują na działki budowlane. Tereny pod mieszkaniówkę coraz droższe

  Deweloperzy są skłonni zapłacić nawet 5 tys. zł za m kw. działki pod budowę osiedla mieszkaniowego w atrakcyjnym rejonie Warszawy. Podaż działek kurczy się wskutek ograniczeń w obrocie gruntami rolnymi.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-03

 • fotogaleria
  Przebudowa Placu Wolności w Kielcach ma kosztować około 40 milionów złotych.

  Jak zmieni się centrum Kielc? Projekt rewitalizacji Placu Wolności

  Przebudowa placu w centrum Kielc ma ruszyć w 2018 roku. Projekt powstał w krakowskiej pracowni eM4. Nowy plac ma być miejscem reprezentacyjnym, a jednocześnie przyjaznym dla mieszkańców Kielc.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-01-30

 • Generalnym wykonawcą rozbudowy centrum rehabilitacji w Tarnowskich Górach jest Warbud

  Rozbudowa centrum rehabilitacji w Tarnowskich Górach

  Rozpoczęła się budowa nowego obiektu, który będzie należał do kompleksu SP ZOZ „REPTY” – Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka. Generalnym wykonawcą jest Warbud. Koszt budowy to ponad 25 mln zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-01-30

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: