Tag: "murowanie ścian"

 • Ściany działowe z betonu komórkowego

  Jak murować ściany działowe - ogólne zasady

  materiał płatny

  Ściany działowe, niezależnie od tego, czy są wznoszone z betonu komórkowego czy też z innego materiału budowlanego, należy murować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami sztuki budowlanej. Przy murowaniu ścian działowych ważne jest przestrzeganie reguł na każdym etapie prac. Obowiązuje zatem reżim technologiczny począwszy od transportu i składowania materiałów, organizację prac murarskich, a skończywszy na właściwym doborze zapraw i fachowym wymurowaniu ścian. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-23

 • Murowanie pierwszej warstwy na zaprawę tradycyjną Solbet 0.5

  Ściany działowe w systemie SOLBET OPTIMAL

  materiał płatny

  W systemie Solbet Optimal elementy murowe z betonu komórkowego Solbet łączone są zaprawą do cienkich spoin SOLBET 0.1 lub SOLBET 0.2. Do wykonania ścian działowych w tym systemie należy stosować wyroby i narzędzia polecane przez producenta materiałów budowlanych. Każda zmiana, zarówno materiałowa, jak i w technologii wykonania może w konsekwencji prowadzić do pogorszenia właściwości użytkowych ściany działowej w porównaniu z tymi, które deklaruje producent.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-23

 • Klej poliuretanowy SOLBET SMART powinien być nakładany pasem szerokości ok. 30 mm

  Ściany działowe w systemie SOLBET SMART

  materiał płatny

  W systemie SOLBET SMART elementy murowe z betonu komórkowego łączone są klejem poliuretanowym. Ten sposób murowania jest łatwiejszy i szybszy w porównaniu do tradycyjnego wykonania ścian. Wymaga jednak od wykonawcy odpowiedniej wiedzy i konsekwentnego przestrzegania określonych zasad.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-23

 • W trakcie murowania każdy kolejny bloczek idealnie dopasowujemy do już wymurowanego, a następnie mocno dociskamy

  Budowa domu z silikatów. Jak prawidłowo murować ściany z bloczków wapienno-piaskowych?

  Silikaty - bloczki wapienno-piaskowe - to materiał, dający możliwość budowy trwałego, zdrowego domu. Warunkiem jest odpowiedni dobór bloczków silikatowych w zależności od wymagań konstrukcyjnych oraz fachowo przeprowadzone prace budowlane - murowanie ścian oraz właściwa ich izolacja na poszczególnych etapach. Jak uniknąć błędów przy murowaniu ścian z bloczków silikatowych: ścian fundamentowych i piwnic, ścian nośnych i działowych.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-24

 • Czyszczenie fug

  Podstawowe zasady murowania klinkieru

  Wykonanie trwałej i estetycznie wyglądającej elewacji z cegieł wymaga przestrzegania kilku zasad sztuki murarskiej, dotyczących zarówno prac budowlanych, jak i sposobu przechowywania cegieł.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-02-28

 • Murowanie ścian z pustaków na zaprawę w piance

  System murowania ścian ze szlifowanych pustaków ceramicznych na zaprawę murarską w piance.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-01-21

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: