Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "metro"

 • II linia metra – I etap na finiszu

  Pierwszy odcinek rozbudowy II linii metra prawie gotowy – ogłosił podwykonawca stacji C17 (Targówek ul. Ossowskiego/Pratulińska) – firma Fundamental Group. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-08

 • Są pieniądze na rozbudowę warszawskiego metra

  Prawie 2 mld zł przeznaczyła Komisja Europejska na dofinansowanie rozbudowy II linii metra. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę trzech stacji w kierunku zachodnim i trzech w kierunku północno-wschodnim.  Dodatkowo za pieniądze z unijnej kasy zakupimy 13 fabrycznie nowych pociągów,  rozbudujemy infrastrukturę oraz zaprojektujemy kolejne stacje II linii metra.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-01-10

 • Budner wybuduje stację metra

  Na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawa prace związane z budową stacji C17 ruszyły w połowie października 2016. Jest to I etap rozbudowy II linii metra. Na budowie będzie pracować 120 osób.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-14

 • Pozwolenie na budowę metra na Woli

  Coraz bliżej do podpisania umów na rozbudowę drugiej linii metra w Warszawie. Wojewoda Zdzisław Sipiera podpisał pozwolenie na budowę stacji Księcia Janusza z rygorem natychmiastowej wykonalności.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-21

 • II linia metra - stacja „Rondo Daszyńskiego"

  M2. Druga linia metra w Warszawie

  Druga linia metra była najbardziej oczekiwaną nową inwestycją publiczną w Warszawie. Choć centralny odcinek ma tylko siedem stacji, już zmienił miejski transport.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-23

 • Rozbudowa II linii metra – są kolejne pozwolenia

  Wojewoda mazowiecki wydał cztery decyzje dotyczące odcinka północno-wschodniego od stacji Dworzec Wileński do stacji Bródno. Pozwolenia na budowę obejmują stacje C15 i C17 oraz dwie wentylatornie. Mają one rygor natychmiastowej wykonalności.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-03-09

 • Odcinek centralny II linii metra gotowy

  Ukończenie centralnego odcinka II linii metra jest wydarzeniem nie tylko dla warszawiaków, wszak to jedyne metro w Polsce! Wykonawca metra zakończył budowę w uzgodnionym z inwestorem terminie. To co prawda dopiero 7 stacji II linii, ale jest już potwierdzenie budowy następnych 11. Władze metra zapowiedziały, że już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę sześciu z nich. 

  Ostatnia aktualizacja: 2014-10-03

 • Stacja metra Kabaty, Warszawa

  Konkurs architektoniczny na zadaszenia nad wejściami do metra na stacjach Kabaty i Służew

  Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłasza konkurs na projekt zadaszenia nad schodami przy wyjściach ze stacji I linii metra

  Ostatnia aktualizacja: 2014-08-27

 • Wnętrza stacji metra w stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie. Projekt przygotowali architekci z pracowni Zahy Hadid

  Metro na świecie. Każda stacja metra inna

  Metro jest dzisiaj jedynym sposobem na rozładowanie korków ulicznych. Są miasta na świecie, które mają już kilkudziesięcioletnie linie kolei podziemnych, niektóre zaczęły ich budowę niedawno, a inne dopiero zaczynają. Jedno natomiast łączy wszystkie linie metra – oryginalne stacje. Zapraszamy do naszej galerii kilku wybranych stacji metra, a przy okazji warto przeczytać o historii tych inwestycji.    

  Ostatnia aktualizacja: 2013-07-12

 • Wiertło Anna w szybie startowym. Tarcza rozpocznie drążenie w maju, a jej "siostra" Maria w czerwcu. Łącznie oba wiertła wydrążą tunel o długości 10 km

  II linia metra. Budowa szybu pod opuszczenie tarcz. WIDEO

  II linia metra będzie drążona od maja. Południowy odcinek metra, od Ronda Daszyńskiego do Powiśla, wydrąży tarcza o imieniu Anna, która jako pierwsza została umieszczona w szybie startowym tunelu. Operacja umieszczenia tarczy trwała dwie godziny, a budowanie szybu dla niej - kilka tygodnii. Zobacz film z przygotowań.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-04-13

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: