adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "materiały budowlane"

 • Stwórzmy koalicję na rzecz uczciwego budownictwa!

  Od lat zmorą branży budowlanej jest nieuczciwa konkurencja. Jej ofiarą padają uczciwi przedsiębiorcy, ich pracownicy oraz konsumenci. Serwis Muratorplus.pl proponuje stworzenie koalicji, która upomni się o ich interes i przeciwstawi patologiom w różnych sferach budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-16

 • "Wyroby budowlane pod kontrolą". Zapraszamy na konferencję 6 kwietnia. Zarejestruj się!

  Od 1 stycznia 2016 znowelizowana ustawa o wyrobach budowlanych zobowiązuje Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do ujawniania z nazwy producentów, których próbki wyrobów zostały poddane kontroli przez GUNB. Czy jawność informacji działa na producentów i dystrybutorów wyrobów budowlanych motywująco? Jak GUNB radzi sobie z badaniem próbek? Jak wprowadzone zmiany oceniają sami producenci? Podczas kolejnej konferencji poświęconej wyrobom budowlanym podsumujemy pierwszy rok funkcjonowania nowych przepisów.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-14

 • BUDMA 2017. Czy warto walczyć o Złote Medale MTP?

  Co roku o Złoty Medal BUDMY ubiega się blisko 500 produktów. W tym roku medalistami zostało 26 z nich. Nie jest więc łatwo. Jakie korzyści z tej nagrody mają producenci materiałów budowlanych, czy są one wymierne? Sprawdziliśmy u źródła.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-08

 • Rynek chemii budowlanej w najbliższych latach będzie się kurczył, bo niska jest dynamika budownictwa mieszkaniowego.

  Od 1 stycznia 2017 nowe regulacje o wyrobach budowlanych

  Od nowego roku będą obowiązywać nowe zasady wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych w systemie krajowym, przepisy rozporządzenia w sprawie krajowych ocen technicznych, nowe zasady znakowania znakiem budowlanym oraz deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych, jak też nowe regulacje dotyczące przedsiębiorców. Wprowadzone zmiany dopasują system krajowy do europejskich wymogów znakowania, certyfikowania i wprowadzania wyrobów budowlanych na rynek.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-28

 • Płyty styropianowe

  Przybywa wyrobów budowlanych skontrolowanych przez GUNB

  Kiedy 1 września 2016 analizowaliśmy na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego listę wyników kontroli wyrobów budowlanych, było tam wówczas 21 pozycji. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy lista wydłużyła się do 35 wpisów.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-07

 • Użytkowe właściwości ogniowe elementów budynku. WIDEO

  Maria Dreger, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Pożarowego "Nie Igraj z Ogniem" koncentruje się na kopleksowości bezpieczeństwa pożarowego budynku, za które odpowieda zarówno konstrukcja całego budynku, jak i poszczególne wyroby i materiały budowlane.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-28

 • Kontrole wyrobów budowlanych GUNB: ponad 550 tys. wejść na wyniki badań

  Tak jak obiecywał nam dwa miesiące temu Jacek Szer, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, rośnie liczba przebadanych próbek wyrobów budowlanych. Wyniki są pół na pół...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-05

 • VIII Konferencja dla Budownictwa

  Budownictwo kołem napędowym gospodarki

  Gdy budownictwo jest w dobrej kondycji i rozwija się, to oznacza, że również inne działy gospodarki będą miały wzrosty i to duże. Logiczne więc się wydaje, że branża o takim potencjale powinna być hołubiona, powinno się dla niej tworzyć prorozwojowe programy. Tego w polskim budownictwie nie widać. 

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-22

 • Rusza sezon, rośnie sprzedaż materiałów budowlanych

  Ruchy cenowe materiałów budowlanych od wielu miesięcy nie przynoszą żadnych sensacji, zmiany większości z nich oscylowały wokół 1 procenta. Marzec 2016 przyniósł większe zmiany, ale przede wszystkim pokazał, że w składach i hurtowniach PSB (Polskich Składów Budowlanych) ruszyły zakupy i materiałów budowlanych i potrzebnego na budowie sprzętu...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-12

 • Produkcja pustaków ceramicznych

  Małe wahania cen materiałów budowlanych w lutym 2016

  Zazwyczaj ruchy na rynku budowlanych wywołują zmiany cen materiałów dla budownictwa. W lutym chyba nie wydarzyło się nic ponad normę, bo chociaż ceny materiałów budowlanych spadły i wzrosły, to poziom tych zmian jest niewielki. 

  Ostatnia aktualizacja: 2016-03-29

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: