Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "koniunktura"

 • Koniunktura w budownictwie: w sierpniu przybyło pesymistów

  To zapowiadaliśmy – prawdopodobnie aż do stycznia 2017 wskaźnik koniunktury w budownictwie będzie poruszał się wyłącznie w dół, co w tym roku obserwujemy już od czerwca. Przypomnijmy, że pod koniec roku 2008 budowlana koniunktura pozostaje na minusowym polu, z dwoma wyjątkami latem 2010 i 2011, gdy na chwilę wyskoczyła na kilka punktów powyżej zera.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-23

 • Koniunktura w budownictwie o punkt w górę

  Statystyki koniunktury w budownictwie wskazują, że najczęściej wskaźniki rosną przez pierwsze półrocze, w drugim zaczynają się spadki. Jeżeli tak będzie i w tym roku, to nie osiągnie ona nawet poziomu zera i kolejny rok pozostanie na minusowym polu. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-07-23

 • Na warszawskiej Saskiej Kępie trwa budowa kameralnej Villi Onyx

  Koniunktura w budownictwie wstrzymała marsz w górę

  Czerwiec jest szczytem tradycyjnego sezonu budowlanego, jednak to nie wpłynęło na wskaźniki koniunktury w budownictwie. Jej mozolna droga w górę już drugi miesiąc ma postój na tym samym poziomie i wciąż poniżej zera...

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-23

 • Ogólny wskaźnik koniunktury w budownictwie, paździenik 2013

  Koniunktura w budownictwie. Przed zimą wzrasta pesymizm

  Jeszcze nie ma prognoz długoterminowych, czy nadchodząca zima będzie łagodna czy też długa i mroźna, ale wraz z temperaturą powietrza w firmach budowlanych spada wskaźnik koniunktury. Jak podał GUS, w październiku 2013 koniunktura w budownictwie osiągnęła poziom minus 18, czyli spadła o trzy punkty w odniesieniu do września.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-11-05

 • Działki znajdują się przy ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II

  W lutym koniunktura też w górę

  I chociaż nie oznacza to plusowych wartości, to luty 2013 jest kolejnym miesiącem niewielkiego wznoszenia się koniunktury w budownictwie. W styczniu koniunktura osiągnęła poziom minus 33, a w lutym podniosła się do minus 30.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-03-01

 • Ogólny klimat koniunktury w budownictwie w styczniu 2013

  Koniunktura w budownictwie. Nowy rok, nowe nadzieje?

  Chociaż koniunktura w budownictwie na duuużym spadku, to jednak w styczniu zyskała ona dwa punkty w górę i osiągnęła poziom minus 33. Jak tu się jednak cieszyć? Styczniowa koniunktura nieco lepsza niż w grudniu 2012 (wtedy minus 35), ale znacznie gorsza niż w tym samym miesiącu na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat...

  Ostatnia aktualizacja: 2013-01-29

 • Im bliżej do kryzysu ogłaszanego na rok 2013, tym koniunktura niżej

  W listopadzie koniunktura w budownictwie spadła o kolejne 3 punkty i osiągnęła poziom minus 29, wzrosła bowiem liczba firm budowlanych, które sygnalizują pogorszenie ich sytuacji. Jest to według GUS najniższa koniunktura zanotowana w listopadzie w ciągu ostatnich dwunastu lat.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-23

 • Budownictwo ze wskaźnikami kryzysu. To czas na poprawianie prawa

  Jeszcze niedawno tylko firmy budowlane wieściły kryzys, pogarszanie się koniunktury i sytuacji w budownictwie, zaś rzeczywiste wskaźniki były jeszcze całkiem niezłe. Teraz już i te ostatnie nie pozostawiają złudzeń – w przyszłym roku rynek budowlany zmniejszy się, oby tylko o jedno- a nie dwucyfrowy procent.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-09

 • Koniunktura w październiku zgodnie z prognozami jeszcze niższa

  Przypomnijmy, że w sierpniu wskaźnik koniunktury w budownictwie wynosił minus 16, we wrześniu spadł o kolejne sześć punktów. W październiku jest jeszcze niższy i wynosi minus 26. Brakuje już tylko czterech punktów, by koniunktura osiągnęła poziom minus 30, który został odnotowany w styczniu i lutym roku 2009, czyli roku utożsamianym z kryzysem w budownictwie.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-25

 • Koniunktura w budownictwie: duże firmy zadowolone, małe się boją

  Dotychczas łagodna zima chyba sprawia, że firmy budowlane nieco mniej pesymistycznie niż w grudniu oceniały w styczniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie, choć gorzej niż w analogicznym miesiącu w ciągu ostatnich siedmiu lat. Zapowiadane spowolnienie inwestycyjne zaczyna przekładać się na ocenę rynku, bo firmy mało optymistycznie prognozują swoje portfele zamówień oraz stan finansów. Oczywiście, najmniej pesymizmu wykazują duże przedsiębiorstwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-01-23

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: