Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "koniunktura"

 • Budowa drogi ekspresowej S5

  Koniunktura w dół. Firmy budowlane boją się powtórki

  Chociaż budowa infrastruktury transportowej w Polsce to tylko ok.30% wartości rynku budowlanego, to jednak właśnie ten sektor budownictwa od pewnego czasu nadaje ton kondycji branży. Mieliśmy w ostatnich miesiącach wysyp przetargów kolejowych i drogowych, a mimo to optymizmu w firmach budowlanych nie ma za dużo, koniunktura spada i wszystko zmierza ku kolejnemu kryzysowi.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-25

 • W lipcu koniunktura w budownictwie wyhamowała

  Firmy budowlane nie dowierzają chyba optymistycznym wskaźnikom gospodarki, bo koniunktura w budownictwie zamiast w górę, minimalnie spadła. Czy po spadkach produkcji produkcji budowlano-montażowej we wszystkich rodzajach budownictwa również rok 2017 nie będzie przełomowy po okresie spadków?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24

 • Koniunktura w budownictwie: w sierpniu przybyło pesymistów

  To zapowiadaliśmy – prawdopodobnie aż do stycznia 2017 wskaźnik koniunktury w budownictwie będzie poruszał się wyłącznie w dół, co w tym roku obserwujemy już od czerwca. Przypomnijmy, że pod koniec roku 2008 budowlana koniunktura pozostaje na minusowym polu, z dwoma wyjątkami latem 2010 i 2011, gdy na chwilę wyskoczyła na kilka punktów powyżej zera.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-23

 • Koniunktura w budownictwie o punkt w górę

  Statystyki koniunktury w budownictwie wskazują, że najczęściej wskaźniki rosną przez pierwsze półrocze, w drugim zaczynają się spadki. Jeżeli tak będzie i w tym roku, to nie osiągnie ona nawet poziomu zera i kolejny rok pozostanie na minusowym polu. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-07-23

 • Na warszawskiej Saskiej Kępie trwa budowa kameralnej Villi Onyx

  Koniunktura w budownictwie wstrzymała marsz w górę

  Czerwiec jest szczytem tradycyjnego sezonu budowlanego, jednak to nie wpłynęło na wskaźniki koniunktury w budownictwie. Jej mozolna droga w górę już drugi miesiąc ma postój na tym samym poziomie i wciąż poniżej zera...

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-23

 • Ogólny wskaźnik koniunktury w budownictwie, paździenik 2013

  Koniunktura w budownictwie. Przed zimą wzrasta pesymizm

  Jeszcze nie ma prognoz długoterminowych, czy nadchodząca zima będzie łagodna czy też długa i mroźna, ale wraz z temperaturą powietrza w firmach budowlanych spada wskaźnik koniunktury. Jak podał GUS, w październiku 2013 koniunktura w budownictwie osiągnęła poziom minus 18, czyli spadła o trzy punkty w odniesieniu do września.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-11-05

 • Działki znajdują się przy ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II

  W lutym koniunktura też w górę

  I chociaż nie oznacza to plusowych wartości, to luty 2013 jest kolejnym miesiącem niewielkiego wznoszenia się koniunktury w budownictwie. W styczniu koniunktura osiągnęła poziom minus 33, a w lutym podniosła się do minus 30.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-03-01

 • Ogólny klimat koniunktury w budownictwie w styczniu 2013

  Koniunktura w budownictwie. Nowy rok, nowe nadzieje?

  Chociaż koniunktura w budownictwie na duuużym spadku, to jednak w styczniu zyskała ona dwa punkty w górę i osiągnęła poziom minus 33. Jak tu się jednak cieszyć? Styczniowa koniunktura nieco lepsza niż w grudniu 2012 (wtedy minus 35), ale znacznie gorsza niż w tym samym miesiącu na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat...

  Ostatnia aktualizacja: 2013-01-29

 • Im bliżej do kryzysu ogłaszanego na rok 2013, tym koniunktura niżej

  W listopadzie koniunktura w budownictwie spadła o kolejne 3 punkty i osiągnęła poziom minus 29, wzrosła bowiem liczba firm budowlanych, które sygnalizują pogorszenie ich sytuacji. Jest to według GUS najniższa koniunktura zanotowana w listopadzie w ciągu ostatnich dwunastu lat.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-23

 • Budownictwo ze wskaźnikami kryzysu. To czas na poprawianie prawa

  Jeszcze niedawno tylko firmy budowlane wieściły kryzys, pogarszanie się koniunktury i sytuacji w budownictwie, zaś rzeczywiste wskaźniki były jeszcze całkiem niezłe. Teraz już i te ostatnie nie pozostawiają złudzeń – w przyszłym roku rynek budowlany zmniejszy się, oby tylko o jedno- a nie dwucyfrowy procent.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-09

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: