Tag: "koniunktura w budownictwie"

 • Koniunktura w budownictwie o 5 punktów w dół

  Zwyczajowo grudzień jest w budownictwie miesiącem o najniższej koniunkturze. Obecny grudzień nie jest pod tym względem wyjątkiem, a kolejny miesiąc pokaże, czy będziemy odnotowywać spadków ciąg dalszy, czy też może wraz z nowym rokiem przeważy optymizm.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

 • Wskaźniki koniunktury w budownictwie w listopadzie 2016

  Koniunktura w branży budowlanej - spadków ciąg dalszy

  GUS sygnalizuje wskaźniki koniunktury w budownictwie w listopadzie 2016 r. Trwa tendencja spadkowa. Produkcja sektora budowlano-montażowego, najlepszy miernik stanu inwestycji publicznych, wciąż się zmniejsza.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-29

 • W październiku koniunktura bez niespodzianek

  Bez niespodzianek, bo przewidywaliśmy dalszy spadek. Jak się okazuje jest on całkiem duży, bo prawie dwukrotny. Tempo obniżania koniunktury w budownictwie jest szybsze niż w 2015 roku.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-10-24

 • W betonowaniu wielkiej płyty fundamentowej wykorzystano 6 pomp oraz 24 betonomieszarki

  Koniunktura w budownictwie kontynuuje spadek

  Wrzesień 2016 był kolejnym miesiącem spadku koniunktury w budownictwie. Jednak nie wszystkie firmy pesymistycznie oceniają sytuację. Te największe, zatrudniające ponad 250 osób, nawet korzystniej formułowały oceny i prognozy niż miesiąc wcześniej, pozostałe firmy budowlane negatywnie prognozują przyszłość.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-28

 • Koniunktura w budownictwie: w sierpniu przybyło pesymistów

  To zapowiadaliśmy – prawdopodobnie aż do stycznia 2017 wskaźnik koniunktury w budownictwie będzie poruszał się wyłącznie w dół, co w tym roku obserwujemy już od czerwca. Przypomnijmy, że pod koniec roku 2008 budowlana koniunktura pozostaje na minusowym polu, z dwoma wyjątkami latem 2010 i 2011, gdy na chwilę wyskoczyła na kilka punktów powyżej zera.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-23

 • Wiosną 2015 nasadzone zostały pierwsze drzewa na liczącej 1,5 ha działce otaczającej Warsaw Spire w Warszawie

  Spadkowy lipiec dla koniunktury w budownictwie

  Koniunktura w budownictwie od kilku lat zachowuje się podobnie. Na początku roku idzie w górę, a od sierpnia zaczynają się spadki. Rok 2016 nie jest inny. Co prawda zabrakło początkowej pary optymizmu i wskaźnik koniunktury zaczął opadać już w czerwcu − nie udało się po raz kolejny pokonać ujemnego pola. W lipcu spadek nie jest wielki, ale jednak...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-22

 • Zero wciąż blokuje koniunkturę w budownictwie

  Okazało się, że optymizm firm budowlanych liczony wskaźnikiem koniunktury, który już w maju zwolnił temp wzrostu, w czerwcu nawet zaczął spadać. I tak jak jesienią 2011 koniunktura w budownictwie spadła poniżej zera pozostaje tam do dzisiaj...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-22

 • Trwają prace na budowie mostu na Odrze w Brzegu Dolnym. Ostatnie prace przy połączeniu konstrukcji

  Koniunktura w budownictwie spowolniła wzrost

  Nie sprawdziły się nasze oczekiwania, co do dynamiki wzrostu koniunktury w budownictwie. Gdyby się utrzymała na poziomie poprzednich miesięcy, w końcu odnotowalibyśmy spektakularne pokonanie zera po kilku latach. Ale nie udało się, bo jak widać osłabł optymizm w firmach budowlanych.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-20

 • Warszawskie osiedle mieszkaniowe Miasto Wola. Wiecha na budynku I etapu nowej inwestycji

  Kwietniowa koniunktura w budownictwie. Brawo ty!

  O ile firmy budowlane nie stracą nagle dynamiki obecnego optymizmu, to jest szansa, że w maju 2016 – wówczas to byłaby niemal historyczna data! – koniunktura w budownictwie wejdzie na dodatnie obszary, czego nie udało się od drugiej połowy roku 2011.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-22

 • Koniunktura w budownictwie: w marcu jak rok temu

  Koniunktura w budownictwie na razie bez dużych skoków, a co ciekawe koniunktura w marcu 2016 jest niemal na identycznym poziomie jak w marcu 2015. Jeżeli kolejne miesiące również będą „kopiować” ubiegły rok, to wskaźnik znowu nie wyjdzie ponad zero...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-03-21

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: