Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "inwestycje"

 • Wstępna koncepcja dworca PKS w Wysokiem Mazowieckiem

  Wysokie Mazowieckie. Będzie nowy dworzec PKS. WIZUALIZACJE

  Władze Miasta Wysokie Mazowieckie przedstwaiły wstępne koncepcje zagospodarowania budynku dworca PKS oraz terenu do niego przyległego. Projekt powstaje w biurze projektowym Przemysław Borys. Jego ostateczna wersja ma być gotowa pod koniec września 2017. Zgodnie z ustaleniami projekt budowlany powstanie do końca lutego 2018. Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy budowa. Wiadomo, że władze miasta starają się aktualnie o pozyskanie dotacji na realizację inwestycji.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-30

 • Poznań. Skanska wykonawcą inwestycji Park Rataje

  Budowę Parku Rataje realizują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Spośród ośmiu wykonawców, które złożyły oferty na realizację inwestycji, wyłoniono firmę Skanska. Na realizację kontraktu miasto otrzymało dofinansowanie, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w wysokości prawie 13 mln zł. W nowym parku będą ogrody tematyczne, w tym m.in. ogród zmysłów, miejsca do sportu i rekreacji, ścieżki rowerowe i przede wszystkim dużo zieleni.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-24

 • Zaczyna brakować działek pod inwestycje magazynowe. Grozi to wzrostem czynszów.

  Nowa ustawa o obrocie gruntami rolnymi funkcjonuje już ponad pół roku, jej skutki są coraz bardziej odczuwalne przez sektor magazynowo-produkcyjny.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-03

 • Fundusz Mieszkań na Wynajem buduje kolejny obiekt w Poznaniu

  To już trzecia inwestycja w Poznaniu z Funduszu Mieszkań na Wynajem. Tym razem budynek mieszkalny powstaje przy ul. Bóżniczej 8. Oddane obiektu do użytkowania zaplanowano na I kwartał 2018.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-26

 • Na warszawskiej Saskiej Kępie trwa budowa kameralnej Villi Onyx

  Pozwolenia na budowę, czyli jaka jest kondycja budownictwa w Polsce?

  Budownictwo ma kilka wskaźników, które określają jego kondycję i dynamikę. Na pewno w ostatnich latach mylącą miarą może być wskaźnik wartości zrealizowanych kontraktów, bo inwestycje związane z infrastrukturą są kosztowne, ale to nie one jedynie świadczą o sytuacji w budownictwie. Niektórzy stawiają na wielkość produkcji cementu i stali, a jeszcze inni powołują się na liczbę wydanych pozwoleń na budowę. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) podał właśnie raport o tzw. ruchu budowlanym, z którego wynika, że w roku 2015 wydano najmniej od sześciu lat pozwoleń na budowę.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-03-30

 • Wieżowce Warszawy: widok z ulicy Emilii Plater, w głębi na osi apartamentowiec Cosmopolitan, fot. Marcin Czechowicz

  Rynek gruntów inwestycyjnych w Polsce

  W roku 2015 podaż działek inwestycyjnych była na wysokim poziomie. Największym zainteresowaniem wśród deweloperów cieszyły się grunty pod zabudowę mieszkaniową. Prognozy na rok 2016 są optymistyczne, pod warunkiem stabilnej sytuacji politycznej oraz ekonomicznej w Polsce i na świecie – wynika z najnowszego raportu Jones Lang LaSalle (JLL) „Rynek gruntów inwestycyjnych w Polsce”.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-01-29

 • fotogaleria
  Budynek OVO Wrocław

  Budynek OVO Wrocław prawie gotowy

  Elewacja z białego corianu gotowa w 94%. Na dachu montowany jest tzw. żagiel, czyli osłona, która będzie charakterystycznym elementem, podkreślającym zaokrąglony kształt obiektu. Na wszystkich dziewięciu kondygnacjach trwają wytężone prace wykończeniowe przy których pracuje 420 osób.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-04

 • Budowa nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Kruszewskiego. Widok od północy na ulicę Krypską

  Realizacja inwestycji budowlanej: największe problemy

  Jak się okazuje, proces inwestycyjny to ciąg wielu etapów, wśród których sama budowa jest często najkrótszym i pod wieloma względami najłatwiejszym procesem. Warto uczulić się, gdzie mogą powstać największe problemy podczas procesu inwestycyjnego oraz co najbardziej spowalnia całą inwestycję. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-30

 • Elżbieta Bieńkowska - wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, zapowiedziała pierwszy projekt Kodeksu Budowlanego

  Nie tylko infrastruktura, czyli w miastach będzie rządzić Kodeks Budowlany i KPM

  Dzięki funduszom unijnym infrastruktura w Polsce zaliczyła kilka etapów rozwoju. Jednak inwestycje nie rozłożyły się równomiernie na mapie kraju, nie we wszystkich miastach zmiany są wystarczająco zauważalne. Ma to zmienić przygotowywany przez rząd dokument pod nazwą „Krajowa polityka miejska”. Zaczyna też swoje życie publiczne nowy Kodeks Budowlany.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-04-04

 • Pozwolenie na budowę zgodnie z Prawem budowlanym

  Pozwolenie na budowę jest najważniejszym dokumentem w budowlanym procesie inwestycyjnym. Zgodnie z Prawem budowlanym pozwolenie na budowę jest decyzją administracyjną, zezwalającą na rozpoczęcie i prowadzenie budowy lub wykonywanie robót budowlanych innych niż budowa obiektu.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-10-30

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: