Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "inwestycje"

 • Wizualizacja biurowca, który powstanie na terenach FSO

  Biurowiec na terenach FSO

  Niedawno informowaliśmy, że miejscu starych hal produkcyjnych Fabryki Samochodów Osobowych (FSO) powstanie nowoczesne centrum konferencyjno-targowe. Dziś wiemy, że powstanie tam również nowoczesny biurowiec.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-14

 • fotogaleria
  Widok z lotu ptaka na plac 3 Maja w Mławie – wizualizacja

  Rewitalizacja placu w centrum Mławy. Powstanie deptak, będzie fontanna

  Centra wielu polskich miast – pomimo przemian społecznych i gospodarczych, jakie zaszły w ostatnich latach – w dalszym ciągu nie są ich dobrą wizytówką. Wbrew pozorom mniejsze miasta mają ciągle problem z pozyskiwaniwaniem funduszy na rewitalizację. Tymczasem środki unijne są, jednak to, czy zostaną wykorzystane i w jaki sposób, zależy od samorządów. Rewitalizacja w centrum Mławy to dobry przykład na to, że dzięki dobrej współpracy wszystkich zainteresowanych podmiotów, w mieście można zmienić naprawdę dużo. Zobaczcie, jak za niespełna rok będzie wyglądało centrum Mławy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-23

 • Przebudowa szkoły podstawowej nr 10 przy ulicy Pływackiej w Pruszkowie ma potrwać do końca czerwca 2020 roku

  STRABAG rozbuduje szkołę podstwową w Pruszkowie

  Inwestycja dotyczy szkoły podstawowej nr 10 przy ulicy Pływackiej w Pruszkowie. Obiekt zostanie rozbudowany, ponadto na terenie kompleksu powstaną nowoczesne obiekty oświatowo-sportowe. Budowa ma potrwać do końca czerwca 2020 roku. Koszt inwestycji to 38,7 mln zł netto.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-09

 • Parking podziemny w warszawskim biurowcu Warsaw Spire

  Na warszawskiej Woli powstanie nowoczesny parking

  Program budowy warszawskich parkingów wkracza w kolejny etap. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności miejskiego parkingu na Woli. Gdzie powstanie?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-09

 • Wstępna koncepcja dworca PKS w Wysokiem Mazowieckiem

  Wysokie Mazowieckie. Będzie nowy dworzec PKS. WIZUALIZACJE

  Władze Miasta Wysokie Mazowieckie przedstwaiły wstępne koncepcje zagospodarowania budynku dworca PKS oraz terenu do niego przyległego. Projekt powstaje w biurze projektowym Przemysław Borys. Jego ostateczna wersja ma być gotowa pod koniec września 2017. Zgodnie z ustaleniami projekt budowlany powstanie do końca lutego 2018. Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy budowa. Wiadomo, że władze miasta starają się aktualnie o pozyskanie dotacji na realizację inwestycji.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-30

 • Poznań. Skanska wykonawcą inwestycji Park Rataje

  Budowę Parku Rataje realizują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Spośród ośmiu wykonawców, które złożyły oferty na realizację inwestycji, wyłoniono firmę Skanska. Na realizację kontraktu miasto otrzymało dofinansowanie, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w wysokości prawie 13 mln zł. W nowym parku będą ogrody tematyczne, w tym m.in. ogród zmysłów, miejsca do sportu i rekreacji, ścieżki rowerowe i przede wszystkim dużo zieleni.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-24

 • Zaczyna brakować działek pod inwestycje magazynowe. Grozi to wzrostem czynszów.

  Nowa ustawa o obrocie gruntami rolnymi funkcjonuje już ponad pół roku, jej skutki są coraz bardziej odczuwalne przez sektor magazynowo-produkcyjny.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-03

 • Fundusz Mieszkań na Wynajem buduje kolejny obiekt w Poznaniu

  To już trzecia inwestycja w Poznaniu z Funduszu Mieszkań na Wynajem. Tym razem budynek mieszkalny powstaje przy ul. Bóżniczej 8. Oddane obiektu do użytkowania zaplanowano na I kwartał 2018.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-26

 • Na warszawskiej Saskiej Kępie trwa budowa kameralnej Villi Onyx

  Pozwolenia na budowę, czyli jaka jest kondycja budownictwa w Polsce?

  Budownictwo ma kilka wskaźników, które określają jego kondycję i dynamikę. Na pewno w ostatnich latach mylącą miarą może być wskaźnik wartości zrealizowanych kontraktów, bo inwestycje związane z infrastrukturą są kosztowne, ale to nie one jedynie świadczą o sytuacji w budownictwie. Niektórzy stawiają na wielkość produkcji cementu i stali, a jeszcze inni powołują się na liczbę wydanych pozwoleń na budowę. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) podał właśnie raport o tzw. ruchu budowlanym, z którego wynika, że w roku 2015 wydano najmniej od sześciu lat pozwoleń na budowę.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-03-30

 • Wieżowce Warszawy: widok z ulicy Emilii Plater, w głębi na osi apartamentowiec Cosmopolitan, fot. Marcin Czechowicz

  Rynek gruntów inwestycyjnych w Polsce

  W roku 2015 podaż działek inwestycyjnych była na wysokim poziomie. Największym zainteresowaniem wśród deweloperów cieszyły się grunty pod zabudowę mieszkaniową. Prognozy na rok 2016 są optymistyczne, pod warunkiem stabilnej sytuacji politycznej oraz ekonomicznej w Polsce i na świecie – wynika z najnowszego raportu Jones Lang LaSalle (JLL) „Rynek gruntów inwestycyjnych w Polsce”.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-01-29

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: