adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "instalacje grzewcze"

 • Jak zamontować grzejnik ścienny - wytyczne dla instalatorów

  materiał płatny

  Montaż grzejników jest ostatnim etapem montażu instalacji grzewczej. Prezentujemy montaż grzejnika ściennego na przykładzie grzejnika niskotemperaturowego REGULUS®-system. Grzejniki tego typu przystosowane są do współpracy z instalacją grzewczą zarówno otawrtą, jak i zamkniętą, wyposażoną w pompę cyrkulacyjną. Po zamontowaniu i podłączaniu grzejnika do instalacji należy przeprowadzić regulację hydrauliczną całej instalacji grzewczej.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-29

 • Grzejnik niskotemperaturowy kanałowy CANAL VENT

  Grzejniki niskotemperaturowe i pompa ciepła - zalety współpracy

  materiał płatny

  Tylko optymalna izolacja termiczna budynku w połączeniu z energooszczędną, nieskotemperaturową instalacją grzewczą, bazującą często na odnawialnych źródłach energii, jak pompy ciepła, zapewniają najniższe koszty eksploatacji budynku oraz komfort cieplny. Należy pamiętać, że na instalację grzewczą składają się również grzejniki, które powinny być do efektywnego systemu ogrzewania właściwie dobrane. Polecanym rozwiązaniem w tym przypadku są grzejniki niskotemperaturowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-22

 • Budowa aluminiowo-miedzianego grzejnika kanałowego REGULUS®-system

  Dynamiczne grzejniki c.o. - budowa i zasada działania

  materiał płatny

  Grzejniki REGULUS®-system nie są typowymi grzejnikami, ich konstrukcja bowiem opiera się na dwóch układach, dzięki czemu instalacja grzewcza z ich zastasowaniem pracuje dynamicznie. Co to oznacza?

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-21

 • Grzejnik kanałowy

  Hybrydowa dystrybucja ciepła. Ogrzewanie podłogowe i grzejniki w jednym obiegu

  materiał płatny

  Współcześnie budowane domy coraz lepiej akumulują ciepło, a do ogrzewania wymagają coraz mniejszych nakładów energii. To warunkuje z kolei nowe podejście do projektowania instalacji grzewczych, opartych na energooszczędnych źródłach ciepła, jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła. Polecanym obecnie rozwiązaniem, jeśli chodzi o dystrybucję ciepła, jest układ hybrydowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-21

 • Gwint wewnętrzny

  Zawory w instalacjach grzewczych i chłodniczych. Jak dobrać zawory mieszające?

  materiał płatny

  Zawory obrotowe, mieszające i przełączające, wraz z siłownikami znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji grzewczych i chłodniczych. W celu właściwego doboru zaworu mieszającego dla danej instalacji, należy wziąć pod uwagę szereg czynników.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-11-24

 • Pompa ciepła Supreco W marki Junkers wykorzystuje do podgrzewania wody ciepło z pomieszczeń lub ciepło powietrza z zewnątrz

  Rodzaje pomp ciepła i ich charakterystyka. Budowa i zasady działania pompy ciepla

  Pompy ciepła coraz częściej są wykorzystywane jako element instalacji grzewczej w mniejszych i większych budynkach. Instalatorzy także mogą się pochwalić coraz większym doświadczeniem. Jednak instalując pompy ciepła warto znać podstawowe elementy urządzenia oraz zasadę działania.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-05-30

 • Instalacje gazowe. Rozwiąż test

  Instalacje gazowe w budownictwie jedno- i wielorodzinnym podlegają szczegółowym przepisom. Jeśli jesteś instalatorem, sprawdź podstawową wiedzę na temat instalacji gazowych.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-08-30

 • Purmo PexPenta. 5-warstwowa rura do ogrzewania podłogowego

  Nowy produkt w ofercie firmy Purmo to 5-warstwowa rura z sieciowanego PE do ogrzewania podłogowego - Purmo PexPenta.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-05-13

 • Złączki do rur i rury wielowarstwowe do instalacji sanitarnych. Montaż instalacji sanitarnych i instalacji grzewczych

  Dostępny od pewnego czasu na rynku system montażu instalacji TECElogo - typu „push-fit” - to rury i złączki do rur o średnicach od 16 do 50 mm. Ich montaż jest prosty, nie wymaga zgrzewania i nie są do tego potrzebne żadne specjalne narzędzia.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-09-05

 • Grzejnik- barierka schodów

  Funkcjonalne grzejniki Jaga: grzejnik-ławka, grzejnik w formie kolumny lub zabudowy i grzejnik z funkcją chłodzenia

  Firma Jaga produkująca instalacje grzewcze wprowadziła na rynek nowe produkty, w tym grzejnik z funkcją chłodzenia, który idealnie zastapi klimatyzator. Zobacz jak można zaaranżować przestrzeń przy użyciu tych funkcjonalnych urządzeń: grzejnika ławki, grzejnika kolumny i grzejnika z funkcją zabudowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-04

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: