Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "instalacje grzewcze"

 • Porównanie kosztów ogrzewania: grzejniki vs ogrzewanie płaszczyznowe

  materiał płatny

  Inwestycja w ogrzewanie domu ma znaczący wpływ na większą część stałych wydatków związanych z utrzymaniem domu. Każdemu inwestorowi zależy na systemie energooszczędnym i jak najmniejszych rachunkach za ogrzewanie domu. Równie ważne są koszty samej inwestycji i czas jej zwrotu. Przedstawiamy porównanie kosztów ogrzewania domu. Czy bardziej opłacalne są grzejniki czy może ogrzewanie płaszczyznowe? Która instalacja grzewcza szybciej się zwróci?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-09

 • Jak zamontować grzejnik ścienny - wytyczne dla instalatorów

  materiał płatny

  Montaż grzejników jest ostatnim etapem montażu instalacji grzewczej. Prezentujemy montaż grzejnika ściennego na przykładzie grzejnika niskotemperaturowego REGULUS®-system. Grzejniki tego typu przystosowane są do współpracy z instalacją grzewczą zarówno otawrtą, jak i zamkniętą, wyposażoną w pompę cyrkulacyjną. Po zamontowaniu i podłączaniu grzejnika do instalacji należy przeprowadzić regulację hydrauliczną całej instalacji grzewczej.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-29

 • Grzejnik niskotemperaturowy kanałowy CANAL VENT

  Grzejniki niskotemperaturowe i pompa ciepła - zalety współpracy

  materiał płatny

  Tylko optymalna izolacja termiczna budynku w połączeniu z energooszczędną, nieskotemperaturową instalacją grzewczą, bazującą często na odnawialnych źródłach energii, jak pompy ciepła, zapewniają najniższe koszty eksploatacji budynku oraz komfort cieplny. Należy pamiętać, że na instalację grzewczą składają się również grzejniki, które powinny być do efektywnego systemu ogrzewania właściwie dobrane. Polecanym rozwiązaniem w tym przypadku są grzejniki niskotemperaturowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-22

 • Budowa aluminiowo-miedzianego grzejnika kanałowego REGULUS®-system

  Dynamiczne grzejniki c.o. - budowa i zasada działania

  materiał płatny

  Grzejniki REGULUS®-system nie są typowymi grzejnikami, ich konstrukcja bowiem opiera się na dwóch układach, dzięki czemu instalacja grzewcza z ich zastasowaniem pracuje dynamicznie. Co to oznacza?

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-21

 • Grzejnik kanałowy

  Hybrydowa dystrybucja ciepła. Ogrzewanie podłogowe i grzejniki w jednym obiegu

  materiał płatny

  Współcześnie budowane domy coraz lepiej akumulują ciepło, a do ogrzewania wymagają coraz mniejszych nakładów energii. To warunkuje z kolei nowe podejście do projektowania instalacji grzewczych, opartych na energooszczędnych źródłach ciepła, jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła. Polecanym obecnie rozwiązaniem, jeśli chodzi o dystrybucję ciepła, jest układ hybrydowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-21

 • Jak dobierać zawory termostatyczne?

  materiał płatny

  Przy modernizacji lub remoncie instalacji sanitarnej inwestorzy często decydują się na montaż dodatkowej armatury, poprawiającej wydajność i komfort jej użytkowania. Są to zazwyczaj zawory termostatyczne - łatwe w instalacji, działające bez potrzeby montażu sterownika.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-03

 • Gwint wewnętrzny

  Zawory w instalacjach grzewczych i chłodniczych. Jak dobrać zawory mieszające?

  materiał płatny

  Zawory obrotowe, mieszające i przełączające, wraz z siłownikami znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji grzewczych i chłodniczych. W celu właściwego doboru zaworu mieszającego dla danej instalacji, należy wziąć pod uwagę szereg czynników.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-11-24

 • Otuliny instalacji sanitarnych i grzewczych ThermaSmart PRO

  Izolacje techniczne ThermaSmart Pro

  Kompleksowy system izoalacji technicznych ThermaSmart PRO to nowość firmy Thermaflex. System przeznaczony jest do izolacji instalacji grzewczych oraz sanitarnych. Izolacja oferowana jest w formie mat i otulin.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-16

 • Pompa ciepła Supreco W marki Junkers wykorzystuje do podgrzewania wody ciepło z pomieszczeń lub ciepło powietrza z zewnątrz

  Rodzaje pomp ciepła i ich charakterystyka. Budowa i zasady działania pompy ciepla

  Pompy ciepła coraz częściej są wykorzystywane jako element instalacji grzewczej w mniejszych i większych budynkach. Instalatorzy także mogą się pochwalić coraz większym doświadczeniem. Jednak instalując pompy ciepła warto znać podstawowe elementy urządzenia oraz zasadę działania.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-05-30

 • Instalacje gazowe. Rozwiąż test

  Instalacje gazowe w budownictwie jedno- i wielorodzinnym podlegają szczegółowym przepisom. Jeśli jesteś instalatorem, sprawdź podstawową wiedzę na temat instalacji gazowych.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-08-30

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: