adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "infrastruktura"

 • Marek Wielgo, redaktor naczelny Muratorplus.pl

  BUDMA 2017. Budownictwo w oczekiwaniu na poprawę koniunktury

  Tegoroczne „święto” branży budowlanej, jakim bez wątpienia są targi Budma w Poznaniu, będzie przebiegało raczej w minorowych nastrojach.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-06

 • Firmy budowlane ożywienie odczują w 2017. Kilkanaście na pewno...

  Tak twierdzi firma doradcza Deloitte w swoim ostatnim raporcie o polskiej branży budowlanej. Już są pewne symptomy poprawy, ale na większe efekty trzeba poczekać jeszcze dwa lata. Czy jednak rzeczywiście branża budowlana ma się lepiej?

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-08

 • Już nie BILFINGER, będzie PORR Polska Infrastructure

  Z katalogu firm budowlanych działających w Polsce znika nazwa Bilfinger Infrastructure. Na szczęście firma nie znika. Budowlane spółki Bilfingera w Polsce i w Norwegii kupił austriacki koncern PORR. Przejęcie stało się właśnie faktem oficjalnym. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-08-18

 • Jan Styliński, prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB)

  Budownictwo wymaga platformy zrozumienia i porozumienia

  Polskie budownictwo bez perspektyw na rozwój, firmy budowlane powinny się przebranżowić, administracja rządowa zainteresowana wyłącznie infrastrukturą...Rozmowa z Janem Stylińskim, prezesem zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa

  Ostatnia aktualizacja: 2015-01-09

 • Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej zorganizowanej na okoliczność 100 dni pracy nowego rządu.

  Rząd o infrastrukturze, ale nie o budownictwie

  Podsumowanie 100 dni działalności ekipy Ewy Kopacz i zapowiedź dalszych planów potwierdziły oficjalnie to, co „widać gołym okiem” – rząd nie ma pomysłu na rozwój polskiego budownictwa. Owszem, są statystyki i liczby dla budowy infrastruktury (drogi, kolej, energetyka), ale to jest tylko część składająca się na ważną gałąź gospodarki jaką jest budownictwo...

  Ostatnia aktualizacja: 2015-01-08

 • Zamieniamy drogi na kolej, energetyka w blokach....startowych

  Dzięki licznym inwestycjom w infrastrukturze drogowej i trochę w sportowej przez ostatnie 3 -4 lata budownictwo mogło się pochwalić dobrymi wskaźnikami. Drogi i autostrady w Polsce się kończą i o dynamicznym wzroście w tych segmentach możemy zapomnieć. Firmy budowlane, zgodnie ze strumieniem unijnych dopłat, stawiają teraz na kolej i energetykę.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-08

 • fotogaleria
  Pod autostradą wykonuje się przepusty, którymi mogą przechodzić mniejsze zwierzęta. Prowadzą do nich specjalne betonowe wygrodzenia, które nie tylko blokują wychodzenie na jezdnie, ale również są korytarzami naprowadzającymi do przepustów. Dodatkowym zabezpieczeniem są wysokie nasypy.

  Ochrona zwierząt ważnym aspektem budowy nowych autostrad w Polsce. ZDJĘCIA

  Nowe autostrady w Polsce robią wrażenie, ale nawet nie wszyscy budowlańcy wiedzą, nie mówiąc o amatorach, że jezdnia to tylko część takiej inwestycji. Na przykład często niewidoczne dla podróżnych pozostają dodatkowe elementy infrastruktury, które służą ochronie zwierząt.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-18

 • Infratektura. Warsztaty architektoniczne dla dzieci w CSW

  CSW Zamek ujazdowski zaprasza 11 lutego na warsztaty architektoniczne dla dzieci. Tematem kolejnego spotkania z cyklu "Archidzieciaki" będą różne sposoby poruszania się po mieście i infrastruktura komunikacyjna.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-02-09

 • Jaki bilans roku 2011 będzie miało budownictwo?

  Co prawda dopiero w lutym 2012 roku będą znane wskaźniki, które określą wyniki budownictwa w roku 2011, ale już dzisiaj można prognozować, jak branża budowlana radzi sobie wobec zapowiadanej drugiej fali kryzysu. Czy budownictwu grozi zastój, gdy inwestycji infrastrukturalnych będzie mniej?

  Ostatnia aktualizacja: 2011-12-05

 • Budowa mostów i wiaduktów na odcinku Łagrów - Jordanowo

  Inżynier o inwestycjach na EURO 2012

  EURO 2012 coraz bliżej. Atmosfera wokół inwestycji szykowanych na piłkarskie mistrzostwa robi się coraz gęściejsza, bo wszystkie znalazły się pod obstrzałem opinii publicznej i mediów. Już wiadomo, że całego planu nie da się wykonać. O tym, dlaczego infrastruktura w Polsce nie udaje się na czas, tym razem wypowiada się w ankiecie inżynier... 

  Ostatnia aktualizacja: 2011-07-22

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: