Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "infrastruktura"

 • Kładka w Gaju nad Zakopianką

  Kolejne prognozy dla budownictwa. Czy się sprawdzą?

  Przez ostatnie lata rzadko sprawdzały się prognozy długoterminowe dla budownictwa. Wbrew opiniom o wzroście, wykazywało ono spadki, a koniunktura w budownictwie przez prawie sześć lat była na minusie. Branża miała wyjść z dołka już w roku 2015, a tak na dobrą sprawę w roku 2017 dynamika wzrostu daleka jest od oczekiwanego ożywienia. A jaką prognozę dla budownictwa na najbliższe lata mają analitycy Haitong Bank?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-07

 • Marek Wielgo, redaktor naczelny Muratorplus.pl

  BUDMA 2017. Budownictwo w oczekiwaniu na poprawę koniunktury

  Tegoroczne „święto” branży budowlanej, jakim bez wątpienia są targi Budma w Poznaniu, będzie przebiegało raczej w minorowych nastrojach.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-06

 • Firmy budowlane ożywienie odczują w 2017. Kilkanaście na pewno...

  Tak twierdzi firma doradcza Deloitte w swoim ostatnim raporcie o polskiej branży budowlanej. Już są pewne symptomy poprawy, ale na większe efekty trzeba poczekać jeszcze dwa lata. Czy jednak rzeczywiście branża budowlana ma się lepiej?

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-08

 • Już nie BILFINGER, będzie PORR Polska Infrastructure

  Z katalogu firm budowlanych działających w Polsce znika nazwa Bilfinger Infrastructure. Na szczęście firma nie znika. Budowlane spółki Bilfingera w Polsce i w Norwegii kupił austriacki koncern PORR. Przejęcie stało się właśnie faktem oficjalnym. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-08-18

 • Jan Styliński, prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB)

  Budownictwo wymaga platformy zrozumienia i porozumienia

  Polskie budownictwo bez perspektyw na rozwój, firmy budowlane powinny się przebranżowić, administracja rządowa zainteresowana wyłącznie infrastrukturą...Rozmowa z Janem Stylińskim, prezesem zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa

  Ostatnia aktualizacja: 2015-01-09

 • Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej zorganizowanej na okoliczność 100 dni pracy nowego rządu.

  Rząd o infrastrukturze, ale nie o budownictwie

  Podsumowanie 100 dni działalności ekipy Ewy Kopacz i zapowiedź dalszych planów potwierdziły oficjalnie to, co „widać gołym okiem” – rząd nie ma pomysłu na rozwój polskiego budownictwa. Owszem, są statystyki i liczby dla budowy infrastruktury (drogi, kolej, energetyka), ale to jest tylko część składająca się na ważną gałąź gospodarki jaką jest budownictwo...

  Ostatnia aktualizacja: 2015-01-08

 • Zamieniamy drogi na kolej, energetyka w blokach....startowych

  Dzięki licznym inwestycjom w infrastrukturze drogowej i trochę w sportowej przez ostatnie 3 -4 lata budownictwo mogło się pochwalić dobrymi wskaźnikami. Drogi i autostrady w Polsce się kończą i o dynamicznym wzroście w tych segmentach możemy zapomnieć. Firmy budowlane, zgodnie ze strumieniem unijnych dopłat, stawiają teraz na kolej i energetykę.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-08

 • fotogaleria
  Pod autostradą wykonuje się przepusty, którymi mogą przechodzić mniejsze zwierzęta. Prowadzą do nich specjalne betonowe wygrodzenia, które nie tylko blokują wychodzenie na jezdnie, ale również są korytarzami naprowadzającymi do przepustów. Dodatkowym zabezpieczeniem są wysokie nasypy.

  Ochrona zwierząt ważnym aspektem budowy nowych autostrad w Polsce. ZDJĘCIA

  Nowe autostrady w Polsce robią wrażenie, ale nawet nie wszyscy budowlańcy wiedzą, nie mówiąc o amatorach, że jezdnia to tylko część takiej inwestycji. Na przykład często niewidoczne dla podróżnych pozostają dodatkowe elementy infrastruktury, które służą ochronie zwierząt.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-18

 • Infratektura. Warsztaty architektoniczne dla dzieci w CSW

  CSW Zamek ujazdowski zaprasza 11 lutego na warsztaty architektoniczne dla dzieci. Tematem kolejnego spotkania z cyklu "Archidzieciaki" będą różne sposoby poruszania się po mieście i infrastruktura komunikacyjna.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-02-09

 • Jaki bilans roku 2011 będzie miało budownictwo?

  Co prawda dopiero w lutym 2012 roku będą znane wskaźniki, które określą wyniki budownictwa w roku 2011, ale już dzisiaj można prognozować, jak branża budowlana radzi sobie wobec zapowiadanej drugiej fali kryzysu. Czy budownictwu grozi zastój, gdy inwestycji infrastrukturalnych będzie mniej?

  Ostatnia aktualizacja: 2011-12-05

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: