Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "hale przemysłowe"

 • Centrum Dystrybucji NewCold - izolacyjność cieplna, wytrzymałość statyczna oraz szczelność powietrzna

  materiał płatny

  Przenikanie powietrza odpowiada za ponad 30% kosztów ponoszonych na ogrzewanie i wentylację budynków przemysłowych oraz komercyjnych. Dodatkowo wilgoć z ciepłego powietrza, które ucieka z budynku, może ulec kondensacji wewnątrz przegrody, co spowoduje jej niszczenie. Szczególnie dotyczy to tzw. systemów składanych typu „built-up”, ale może też występować w przypadku okładzin z płyt warstwowych. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego materiału, w tym płyt warstwowych, na przegrody zewnętrzne budynku?

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-24

 • Aerozol gaśniczy - alternatywne systemy gaśnicze

  materiał płatny

  Alternatywnym systemem gaśniczym może być aerozol gaśniczy, czyli metalowe pojemniki wypełnione substancją, która pod wpływem spalania generuje aerozol gaśniczy do obszaru pożaru.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-05

 • Stałe urządzenia gaśnicze - wymagania prawne, charakterystyka

  materiał płatny

  Urządzenia gaśnicze są przeznaczone do zwalczania pożarów w pierwszej fazie ich powstania, a także mają na celu zapobieganie przenoszeniu się płomieni i wysokiej temperatury z pomieszczeń ogarniętych pożarem do innych części budynku. Istnieje kilka typów stałych urządzeń gaśniczych, bazujących na różnych środkach – wodzie, gazie, proszkach, aerozolach.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-05

 • Bramy i kurtyny przemysłowe wewnętrzne

  materiał płatny

  W halach przemysłowych bardzo istotne jest zapewnienie bezpiecznego i optymalnego transportu wewnętrznego oraz odpowiednich warunków produkcji i/lub magazynowania. Realizację tych celów umożliwiają bramy i kurtyny przeznaczone do wydzielania różnorodnych pomieszczeń wewnątrz hal, np. mroźni lub chłodni.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-04

 • Ogrzewanie obiektów wielkopowierzchniowych - rodzaje systemów grzewczych

  materiał płatny

  Dobór odpowiedniego systemu ogrzewania do obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak hale produkcyjne, hale magazynowe, warsztaty zależy od stawianych im wymagań oraz przeznaczenia.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-12

 • 
Nowe centrum dystrybucyjne Oriflame Hungary będzie zatrudniać 200 pracowników.

  Izolacyjność akustyczna ścian i stropów stosowanych w halach przemysłowych

  materiał płatny

  W dzisiejszych czasach hale przemysłowe budowane są najczęściej z wykorzystaniem konstrukcji stalowych, rzadziej jako obiekty żelbetowe lub murowane (w większych zakładach hala główna jest wykonana w konstrukcji stalowej, a jej wybrane fragmenty mają przegrody żelbetowe lub murowane).

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-07

 • Hałas w halach przemysłowych

  materiał płatny

  Głównymi źródłami hałasu występującego w halach przemysłowych są maszyny lub urządzenia, instalacje techniczne oraz procesy technologiczne.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-24

 • Posadowienie hal przemysłowych - wskazówki projektowe i wykonawcze, konsekwencje błędów

  materiał płatny

  Przy projekcie hal przemysłowych ważne jest prawidłowe rozpoznanie podłoża gruntowego. Jego zakres powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju obiektu oraz stopnia złożoności warunków gruntowo-wodnych, ocenionych na podstawie wstępnego rozpoznania geotechnicznego. Błędem jest zlecanie firmom geologicznym wykonanie kilku otworów do określonej arbitralnie głębokości, gdyż powinna być ona na bieżąco weryfikowana podczas samego procesu wykonywania badań insitu. Niedopuszczalne jest kończenie otworów geotechnicznych w gruntach słabonośnych bez określenia ich miąższości oraz poziomu zalegania gruntów o większej nośności.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-24

 • Obiekt przemysłowy, którego generalnym wykonawcą była firma Budrem

  Posadowienie hal przemysłowych – rozwiązania konstrukcyjne, wskazówki projektowe i wykonawcze

  materiał płatny

  Posadowienie hal przemysłowych o przeznaczeniu magazynowym lub produkcyjnym jest zagadnieniem bardzo złożonym, mimo że obiekty te charakteryzują się zazwyczaj prostą konstrukcją i „czystym” schematem statycznym.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-17

 • Centrum Dystrybucji NewCold - wyzwania projektowe

  Centrum NewCold to przede wszystkim mroźnia o kubaturze ponad 355 000 m3 z temperaturą wewnątrz -27°C, wypełniona regałami i precyzyjną mechaniką transportu palet. Obiekt musiał być więc energooszczędny, szczelny, a jego konstrukcja nie mogła się odkształcać. O projektowaniu tej unikatowej inwestycji opowiada główny projektant obiektu, Michał Kowalik, z firmy Arcadis Polska.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-07

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: