Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "giełda"

 • GPW: WIG-Budownictwo spadł w maju o blisko 10 proc.

  To był najgorszy miesiąc dla posiadaczy akcji spółek budowlanych od października 2008 r. Sektorowy subindeks WIG-Budownictwo spadł o blisko 10 proc. Czarna, a właściwie – patrząc na notowania – czerwona seria branży wydłużyła się do pięciu miesięcy.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-06-06

 • Minox SA debiutuje na giełdzie

  Dnia 10 maja br., na rynku NewConnect zadebiutowała spółka Minox SA, dystrybutor materiałów budowlanych i wykończeniowych.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-05-12

 • Budimex po pierwszym kwartale

  Grupa Budimex w I kwartale 2011 wypracowała 797,8 mln zł przychodów, czyli o ponad 220 mln więcej niż w I kwartale ubiegłego roku. Natomiast gorzej wypadł zysk operacyjny - 57,9 mln zł wobec  67,6 mln rok temu. Zysk netto też jest niższy - 46,6 mln, a w I kwartale 2010 wynosił 53,3 mln zł. Prezes Budimeksu liczy, że Grupa wypracuje na koniec roku zysk netto na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.     

  Ostatnia aktualizacja: 2011-05-04

 • Indeksy GPW w górę, ale bez przekonania

  W lutym indeksy warszawskiej giełdy najpierw mocno rosły, by w połowie miesiąca gwałtownie spaść po tym, jak fala zamieszek rozlała się na kolejne kraje arabskie. Wzrost cen surowców znów jednak dodał skrzydeł kupującym, więc rzutem na taśmę najważniejsze wskaźniki zdołały wyjść nad kreskę.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-03-07

 • Mostostal Warszawa z mniejszym zarządem

  Skład zarządu Mostostalu Warszawa SA od 1 marca funkcjonuje w okrojowym składzie. Swoje rezygnacje złożyło dwóch członków tego gremium, dotychczas odpowiedzialnych za strategiczne segmenty.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-03-02

 • ERBUD: kontraktów dużo, ale zysku nie ma

  W IV kw. ubiegłego roku przychody Grupy Erbud wyniosły 270,3 mln zł, co oznacza spadek o 5,8% r/r, co głównie było spowodowane mniejszą aktywnością na budowach w trudnych warunkach atmosferycznych zimy. Na koniec grudnia 2010 narastająco Grupa zanotowała rekordowy poziom przychodów, tj. 1108,1 mln zł - wzrost o 16% r/r). Jednak cały rok zakończył się stratą zysku o 65%.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-03-02

 • Plany dewelopera firmy Atal na rok 2011

  Deweloper ujawnił, że interesuje go debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

  Ostatnia aktualizacja: 2010-10-15

 • GPW wreszcie w górę

  Po dwóch miesiącach spadków indeksy warszawskiej giełdy znów poszły w górę. Wzrosty były całkiem pokaźne: WIG20 zyskał 9 proc. Zwyżkom cen towarzyszyły wysokie – zwłaszcza jak na okres wakacyjny – obroty. To potwierdza, że wzrosty nie były przypadkowe. Czy okażą się trwałe? Problemem pozostaje brak zdecydowania inwestorów, by pokonać poziom 2500 pkt. na indeksie WIG20, choć było ku temu już kilka szans. Ostrożność nie jest jednak pozbawiona podstaw. Paliwem do ostatnich wzrostów okazały się być lepsze od oczekiwań wyniki finansowe amerykańskich i europejskich spółek, pomyślne przejście tzw. stress testów przez kilkadziesiąt europejskich banków i dobre dane makroekonomiczne z USA, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-08-03

 • Atrakcyjność akcji spółek budowlano-montażowych i deweloperskich

  W czerwcu giełda nadal w dół

  O ile jeszcze pod koniec maja można było spodziewać się odbicia cen na warszawskiej giełdzie, to pierwsze dni czerwca rozwiały nadzieje inwestorów na solidniejsze odreagowanie. Po krótkim zawahaniu indeksy poszły w dół i w skali całego miesiąca strata WIG20 wyniosła aż 6,7 proc.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-07-06

 • Budimex perłą polskiej giełdy

  W opublikowanym przez „Parkiet” rankingu „Perły polskiej giełdy” Budimex SA zdobył pierwsze miejsce w kategorii spółek przemysłowych i budowlanych i dziewiąte w ogólnym zestawieniu najbardziej wartościowych spółek giełdowych.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-05-24

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: