Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "fizyka budowli"

 • Co architekt i inżynier budowlany powinni wiedzieć z fizyki budowli?

  W procesie inwestycyjnym obserwacje wykazują, że inwestor indywidualny z reguły nie jest zainteresowany sprawami przyszłej eksploatacji budynku; stara się natomiast kupić najtańszy projekt, aby tylko uzyskać pozwolenie na budowę i nie zwraca uwagi na rozwiązania techniczne grożące np. wysokimi kosztami eksploatacji lub na wady i niedopracowanie projektu. Z kolei deweloper lub spółdzielnia szuka najtańszych rozwiązań technicznych.

  Ostatnia aktualizacja: 2008-07-31

 • Styropian a ekologia

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poradnikiem "Izolacje stryropianowe w budownictwie". Jest to zbiór 8 artykułów z informacjami dla projektanta, architekta lub konstruktora stosujących w budownictwie styropian.

  Ostatnia aktualizacja: 2008-07-31

 • Właściwości materiałów budowlanych: izolacje (styropian)

  Współczesne materiały budowlane o wysokiej jakości muszą spełniać wymagania różnej natury. Są to m.in.  odpowiednia izolacyjność termiczna i akustyczna oraz ochrona przed wilgocią. Będą one dokładniej omówine w rozdziale Fizyka budowli. Również właściwości materiałów z zakresu fizyki budowli będą szerzej analizowane w poszczególnych podrozdziałach.

  Ostatnia aktualizacja: 2007-05-31

 • Fizyka budowli (podstawy)

  Zagadnienia ochrony cieplnej są związane z ruchem ciepła przez przegrody zewnętrzne budynku, powstającym w wyniku różnic temperatury powietrza wewnętrznego i zewnętrznego.  Ochrona przed kondensacją wilgoci jest oparta na analizie zjawiska dyfuzji pary wodnej przez przegrody, wywołanego różnicą temperatur i wilgotności względnych powietrza w pomieszczeniu i na zewnątrz. Przy ochronie akustycznej istotne znaczenie mają zdolność przenoszenia dźwięków i właściwości izolacyjne przegród budowlanych.

  Ostatnia aktualizacja: 2007-05-31

 • Więcej wiedzy dla inżynierów

  Więcej wiedzy dla inżynierów

  Poziom nauczania fizyki budowli na polskich uczelniach jest bardzo niski. O projektach budowlanych i standardach edukacyjnych w krajowych ośrodkach akademickich opowiadają dr hab. inż. Barbara Szudrowicz z Zakładu Akustyki i prof. Jerzy Pogorzelski z Zakładu Fizyki Cieplnej Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Szansę na publiczną dyskusję o tych problemach dała konkurs Przegroda termoizolacyjna przyszłości.

  Ostatnia aktualizacja: 2007-03-23

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: