Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "firmy budowlane"

 • Od lewej: Ryszard Kowalski, Bohdan Wyżnikiewicz, Małgorzata Walczak-Gomuła, Janusz Komurkiewicz i Paweł Kisiel

  Zatory płatnicze w budownictwie na konferencji Muratoraplus

  Tematem czwartej konferencji, organizowanej przez Muratoraplus w ramach akcji „Chcemy uczciwego budownictwa” były zatory płatnicze, które wyjątkowo dotkliwie nękają firmy budowlane. O genezie i skutkach tego zjawiska, ale również o propozycjach naprawczych bardzo ciekawie wypowiedzieli się eksperci od analiz rynkowych, jak i przedstawiciele firm.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14

 • Kładka w Gaju nad Zakopianką

  Kolejne prognozy dla budownictwa. Czy się sprawdzą?

  Przez ostatnie lata rzadko sprawdzały się prognozy długoterminowe dla budownictwa. Wbrew opiniom o wzroście, wykazywało ono spadki, a koniunktura w budownictwie przez prawie sześć lat była na minusie. Branża miała wyjść z dołka już w roku 2015, a tak na dobrą sprawę w roku 2017 dynamika wzrostu daleka jest od oczekiwanego ożywienia. A jaką prognozę dla budownictwa na najbliższe lata mają analitycy Haitong Bank?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-07

 • Praca w budownictwie: fachowiec pilnie poszukiwany. Gdzie płacą 100 zł/godz.?

  Brak fachowców w niektórych zawodach budowlanych coraz więcej firm podaje jako barierę w prowadzeniu działalności. W sierpniu 2017 wskazało na nią 41,3% badanych przez GUS firm budowlanych. Jeszcze rok temu wskaźnik ten wynosił niewiele ponad 28%. A zatem zjawisko pogłębia się i nic nie zapowiada, że coś się zmieni. Chyba że jeszcze na gorsze, bo polskich specjalistów kuszą dobrymi warunkami pracy w Europie. Czy polscy pracodawcy mają szansę stać się konkurencyjni?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-29

 • Budownictwo notuje wzrosty a koniunktura spada

  W lipcu 2017, w porównaniu z lipcem 2016, produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 19,8%. To oznacza, że od początku roku wskaźnik ten osiągnął poziom o 10,6% wyższy niż przed rokiem (wówczas zanotowano spadek o 13,8%). To wymierny dowód, że budownictwo łapie rozruch. A jednak koniunktura w budownictwie od trzech miesięcy znowu spada, bo firmy budowlane nie ufają gospodarce.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-25

 • Firmy budowlane stawiają na innowacje. A może imowacja zamiast innowacji?

  Jednym z elementów konkurencji jest dzisiaj innowacyjność przedsiębiorstw. W porównaniu z innymi krajami Polska nie jest potęgą w tym obszarze, a już na pewno nie kojarzą nam się od razu z innowacjami firmy budowlane. A jednak, coraz częściej słychać o nowościach technologicznych, w które zaangażowane są właśnie przedsiębiorstwa związane z budownictwem.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-03

 • W lipcu koniunktura w budownictwie wyhamowała

  Firmy budowlane nie dowierzają chyba optymistycznym wskaźnikom gospodarki, bo koniunktura w budownictwie zamiast w górę, minimalnie spadła. Czy po spadkach produkcji produkcji budowlano-montażowej we wszystkich rodzajach budownictwa również rok 2017 nie będzie przełomowy po okresie spadków?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24

 • W czerwcu koniunktura w budownictwie w górę

  W kwietniu tego roku odnotowaliśmy historyczny fakt, że koniunktura w budownictwie po ponad pięciu latach znalazła się w końcu na plusie. W maju, jak podał GUS, wystąpiło niewielkie załamanie, ale czerwiec pokazał, że w firmach budowlanych zapanował jednak optymizm.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-26

 • Najdłuższa konstrukcja typu extradosed w Europie, wykonawca Budimex

  Polskie firmy budowlane z niekorzystnymi warunkami pracy w UE?

  Jak podaje GUS, obecnie prawie 32% ankietowanych firm budowlanych planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Jest to o 7% więcej niż rok temu. Jednak niektórzy eksperci uważają, że jeśli chodzi o rynki Unii Europejskiej, tam konkurencyjność polskich firm budowlanych jest drastycznie zagrożona.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-21

 • Ukraińcy w Polsce: firmy budowlane boją się odpływu ukraińskich pracowników

  „Potrzebuję zaproszenia do pracy! Dużo 50-100 sztuk w tydzień!! Pilnie proszę o kontakt” – takie ogłoszenia od przedsiębiorców można znaleźć w serwisach pośrednictwa pracy. Jednak czy Ukraińcy będą chcieli pracować w Polsce, zwłaszcza w szarej strefie, skoro od 11 czerwca 2017 mogą podróżować bez wiz po niemal wszystkich krajach UE?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-13

 • Najdłuższy most w Polsce – czy wiesz który to jest?

  Najdłuższym mostem na świecie jest od sześciu lat Qingdao Haiwan Bridge w Chinach, który ma aż ponad 42 kilometry długości! A w Polsce?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-12

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: