Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "firmy budowlane"

 • Koniunktura w budownictwie znów poniżej zera

  Krótko koniunktura w budownictwie miała w roku 2017 wynik dodatni – od marca do października. Listopad przyniósł znów spadek poniżej zera. W sumie to dziwne, bo produkcja budowlano-montażowa rośnie, a ceny pozostają na tym samym poziomie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-22

 • Zadłużenie w budownictwie przekroczyło 2,2 mld zł

  Zatory płatnicze od kilku lat są barierą w działalności firm budowlanych, w dużym stopniu przyczyniają się do ich bankructw i upadłości. Jak coś przeszkadza, naturalnym odruchem jest chęć pozbycia się tego czegoś. Na zatory płatnicze w budownictwie to nie działa. Wydłużają się terminy płatności za faktury, a budownictwo jest liderem zatorów płatniczych.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-14

 • Split payment - w 2018 r. firmy budowlane czeka kolejna nowość w rozliczaniu VAT

  Firmy budowlane narzekają na odwrotne obciążenie w rozliczeniu VAT. Tymczasem rząd zaproponował im podzieloną płatność tego podatku, czyli tzw. split payment. Ten nowy sposób rozliczania VAT zacznie obowiązywać od kwietnia 2018 r. Jednak w przeciwieństwie do odwróconego VAT, stosowanie split payment ma być dobrowolne. Czy warto?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13

 • Budowa drogi ekspresowej S5

  Koniunktura w dół. Firmy budowlane boją się powtórki

  Chociaż budowa infrastruktury transportowej w Polsce to tylko ok.30% wartości rynku budowlanego, to jednak właśnie ten sektor budownictwa od pewnego czasu nadaje ton kondycji branży. Mieliśmy w ostatnich miesiącach wysyp przetargów kolejowych i drogowych, a mimo to optymizmu w firmach budowlanych nie ma za dużo, koniunktura spada i wszystko zmierza ku kolejnemu kryzysowi.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-25

 • Inwestycje drogowe i kolejowe poniżej oczekiwań. Budownictwo czekają wyzwania

  Na ożywienie w budownictwie, co dzisiaj oznacza wysyp kontraktów na budowę infrastruktury transportowej, branża czeka od roku 2015. Kończy się rok 2017, przetargi drogowe i kolejowe są ogłaszane, umowy z wykonawcami podpisywane, ale to nie przekłada się na spektakularny wzrost produkcji budowlano-montażowej, a sytuacja na rynku dobra nie jest, skoro rosną długi w budownictwie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-19

 • Miasto Suwałki pilnie poszukuje wykonawców. Przetargi do wygrania

  Firmy budowlane twierdzą, że na rynku jest mało zleceń. Chyba jednak nie jest to do końca prawdą. Urząd Miejski Suwałki narzeka na znikome zainteresowanie wykonawców oferowanymi robotami. Sprawdź, co jest do wykonania w Suwałkach w obiektach użyteczności publicznej i pozyskaj zlecenie!

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-04

 • Firmy budowlane walczą o pracowników. Sprawdź, ile można zarobić w budownictwie

  Jak donosi Pracuj.pl, w ostatnich miesiącach coraz więcej firm budowlanych poszukuje wykwalifikowanych pracowników. Na jakie zarobki mogą liczyć inżynierowie budownictwa, kierownicy budów i inni fachowcy z branży budowlanej? Wynagrodzenia niektórych przekraczają 10 tys. zł brutto!

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-28

 • Praca w budownictwie czeka na fachowców. Firmy budowlane narzekają

  Budownictwo coraz bardziej się specjalizuje, ale to nie wcale nie oznacza, że na rynku pracy brak jest fachowców o rzadkich kwalifikacjach. Praca w budownictwie czeka na wszystkich fachowców, również w tradycyjnych zawodach budowlanych. Podobno jednak fachowców w budownictwie nie brakuje, tylko pracodawcy oferują im za niskie zarobki.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-25

 • Przez miesiąc koniunktura w budownictwie spadła o połowę

  W tym roku koniunktura w budownictwie rosła tylko czerwca bez spektakularnych skoków i osiągnęła wskaźnik 6,4. Potem już tylko kreska spadała, a przez ostatni miesiąc straciła aż połowę swojego wyniku. W tym czasie bowiem przybyło nieco pesymistów co do sytuacji firm budowlanych, a także ubyło optymistów.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-21

 • Od lewej: Ryszard Kowalski, Bohdan Wyżnikiewicz, Małgorzata Walczak-Gomuła, Janusz Komurkiewicz i Paweł Kisiel

  Zatory płatnicze w budownictwie na konferencji Muratoraplus

  Tematem czwartej konferencji, organizowanej przez Muratoraplus w ramach akcji „Chcemy uczciwego budownictwa” były zatory płatnicze, które wyjątkowo dotkliwie nękają firmy budowlane. O genezie i skutkach tego zjawiska, ale również o propozycjach naprawczych bardzo ciekawie wypowiedzieli się eksperci od analiz rynkowych, jak i przedstawiciele firm.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: