Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "firmy budowlane"

 • W lipcu koniunktura w budownictwie wyhamowała

  Firmy budowlane nie dowierzają chyba optymistycznym wskaźnikom gospodarki, bo koniunktura w budownictwie zamiast w górę, minimalnie spadła. Czy po spadkach produkcji produkcji budowlano-montażowej we wszystkich rodzajach budownictwa również rok 2017 nie będzie przełomowy po okresie spadków?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24

 • W czerwcu koniunktura w budownictwie w górę

  W kwietniu tego roku odnotowaliśmy historyczny fakt, że koniunktura w budownictwie po ponad pięciu latach znalazła się w końcu na plusie. W maju, jak podał GUS, wystąpiło niewielkie załamanie, ale czerwiec pokazał, że w firmach budowlanych zapanował jednak optymizm.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-26

 • Najdłuższa konstrukcja typu extradosed w Europie, wykonawca Budimex

  Polskie firmy budowlane z niekorzystnymi warunkami pracy w UE?

  Jak podaje GUS, obecnie prawie 32% ankietowanych firm budowlanych planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Jest to o 7% więcej niż rok temu. Jednak niektórzy eksperci uważają, że jeśli chodzi o rynki Unii Europejskiej, tam konkurencyjność polskich firm budowlanych jest drastycznie zagrożona.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-21

 • Ukraińcy w Polsce: firmy budowlane boją się odpływu ukraińskich pracowników

  „Potrzebuję zaproszenia do pracy! Dużo 50-100 sztuk w tydzień!! Pilnie proszę o kontakt” – takie ogłoszenia od przedsiębiorców można znaleźć w serwisach pośrednictwa pracy. Jednak czy Ukraińcy będą chcieli pracować w Polsce, zwłaszcza w szarej strefie, skoro od 11 czerwca 2017 mogą podróżować bez wiz po niemal wszystkich krajach UE?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-13

 • Najdłuższy most w Polsce – czy wiesz który to jest?

  Najdłuższym mostem na świecie jest od sześciu lat Qingdao Haiwan Bridge w Chinach, który ma aż ponad 42 kilometry długości! A w Polsce?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-12

 • Koniunktura w budownictwie – optymizm wystarczył na krótko

  Przed miesiącem donosiliśmy o historycznym wydarzeniu dla koniunktury w budownictwie, która od marca do kwietnia wzrosła o 4,1 punktu i w końcu po kilku latach znalazła się w plusowym polu z wynikiem 2,7. Koniunktura wykazała się wówczas dużą dynamiką wzrostu i wobec zapowiedzi licznych inwestycji budowlanych, szczególnie w infrastrukturze, w maju liczyliśmy na podobny skok w górę. A tu niespodzianka...

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24

 • Koniunktura w budownictwie. Po ponad pięciu latach wreszcie na plusie!

  To niemal historyczne wydarzenie, bo po raz pierwszy od sześciu lat optymistów w budownictwie jest więcej niż pesymistów. Jak podaje GUS, koniunktura w budownictwie podskoczyła o ponad cztery punkty – z minus 1,4 w marcu do plus 2,7 w kwietniu 2017!

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-24

 • Budimex specjalizuje się m.in. w projektowaniu i budowie dróg

  Budimex szuka innowacji. Nawet 3 mln zł na projekt

  Budimex jest pierwszą firmą budowlaną w Polsce, która zdecydowała się wprowadzić innowacje do swojej działalności. Będzie to robił wspólnie z poznańskim funduszem inwestycyjnym YouNick Mint. Za dobre projekty wynalazcy mogą dostać finansowanie od 1 do 3 mln zł. Pomysły można rejestrować do 21 kwietnia 2017.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-11

 • W marcu koniunktura w budownictwie o pięć punktów w górę

  Od trzech lat nie było tak dobrej koniunktury w budownictwie jak w marcu 2017. Jeżeli utrzyma się taka dynamika pozytywnych ocen, to czeka nas historyczne wydarzenie, gdy koniunkturze po ponad 5,5 roku uda się wreszcie pokonać minusowe pole i wyskoczy ponad zero.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-24

 • Koalicja "Chcemy uczciwego budownictwa"

  Muratorplus.pl zainaugurował akcję „Chcemy uczciwego budownictwa", którą zamierza wywołać publiczną dyskusję na temat uczciwości w budownictwie. Zachęcamy do zabrania głosu!

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-22

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: