adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "firmy budowlane"

 • Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

  Praca w budownictwie - w Polsce czy za granicą?

  Praca w budownictwie jest, tylko że nie ma fachowców. Eksperci twierdzą nawet, że brak specjalistów w określonych zawodach, czy na niektóre stanowiska, zaczyna znowu być jedną z poważniejszych barier w prowadzeniu działalności przez firmy budowlane. A może być jeszcze trudniej, bo zagraniczni pracodawcy (zapewne też mają z tym problemy lub polskiemu fachowcowi zapłacą mniej niż rodzimemu) są aktywni na naszym rynku pracy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-10

 • Praca w budownictwie. Znów brakuje fachowców. Poszukiwany cieśla i stolarz budowlany

  Powiatowe urzędy pracy alarmują, że wśród 23 najbardziej deficytowych zawodów, aż dziewięć związanych jest z branżą budowlaną. Czy przyczyną są zbyt niskie zarobki, a w efekcie masowy exodus specjalistów za granicę?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09

 • Gotowy odcinek S7

  Droga ekspresowa S7 Mława – Strzegowo najszybciej za trzy lata

  Chociaż GDDKiA zaprosiła właśnie firmy budowlane do składania ofert w drugim etapie przetargu ograniczonego na odcinek drogi ekspresowej S7 Mława – Strzegowo (ok. 21 km) zakończenia inwestycji można się spodziewać dopiero w okolicach roku 2021.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-07

 • Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

  Program budowy dróg szansą dla budownictwa

  Pierwszy program budowy dróg w Polsce − jeszcze mający w tytule autostrady − a ogłoszony w ramach przygotowań do EURO 2012, wzbudził zachwyt firm budowlanych. Nie przeczuwały wówczas, że dla wielu z nich zakończy się katastrofą.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-03

 • Budowa dróg w Polsce – ile pieniędzy do zarobienia w 2017?

  W 2016 r. oddano do użytkowania 125 km dróg krajowych, które kosztowały łącznie przeszło 5,6 mld zł. Ponadto podpisano umowy na budowę dróg o długości 264 km, a wartość tych kontraktów przekracza 10 mld zł - podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-03

 • Od lewej Andrzej Adamczyk, Jerzy Szmit i Krzysztof Kondraciuk

  Nowe wzory umów dotyczące budowy dróg. Powstają wytyczne dla projektantów i firm wykonawczych

  Budowa dróg ma przebiegać szybciej, ma być tańsza, a równocześnie ma nie ucierpieć na tym ich jakość – ogłosił na konferencji prasowej minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-02

 • Odwrócony podatek VAT w budownictwie. Co oznacza dla firm budowlanych?

  W dniu 1 stycznia 2017 roku weszła w życie tak zwana duża nowelizacja ustawy o VAT. Zmiany wprowadziła ustawa z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy od podatku towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016r., poz. 2024). Modyfikacjom uległy m.in. przepisy dotyczące stosowania mechanizmów odwróconego obciążenia podatkiem VAT.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-01-10

 • Koniunktura w budownictwie o 5 punktów w dół

  Zwyczajowo grudzień jest w budownictwie miesiącem o najniższej koniunkturze. Obecny grudzień nie jest pod tym względem wyjątkiem, a kolejny miesiąc pokaże, czy będziemy odnotowywać spadków ciąg dalszy, czy też może wraz z nowym rokiem przeważy optymizm.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

 • Branża budowlana w długach, więcej upadłości

  Zatory płatnicze od lat pogarszają kondycję finansową firm budowlanych, doprowadzając niejedną z nich nawet do bankructwa. I co ciekawe, w grupie dłużników znajdują się nie tylko firmy małe, które zawsze mają mniejszy kapitał, ale również największe spółki giełdowe, które w powszechnej opinii uchodzą za solidnych partnerów. Długi w branży liczone są na ponad 1,5 mld złotych.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-20

 • W październiku koniunktura bez niespodzianek

  Bez niespodzianek, bo przewidywaliśmy dalszy spadek. Jak się okazuje jest on całkiem duży, bo prawie dwukrotny. Tempo obniżania koniunktury w budownictwie jest szybsze niż w 2015 roku.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-10-24

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: