adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "firmy budowlane"

 • W marcu koniunktura w budownictwie o pięć punktów w górę

  Od trzech lat nie było tak dobrej koniunktury w budownictwie jak w marcu 2017. Jeżeli utrzyma się taka dynamika pozytywnych ocen, to czeka nas historyczne wydarzenie, gdy koniunkturze po ponad 5,5 roku uda się wreszcie pokonać minusowe pole i wyskoczy ponad zero.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-24

 • Koalicja "Chcemy uczciwego budownictwa"

  Muratorplus.pl zainaugurował akcję „Chcemy uczciwego budownictwa", którą zamierza wywołać publiczną dyskusję na temat uczciwości w budownictwie. Zachęcamy do zabrania głosu!

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-22

 • Stwórzmy koalicję na rzecz uczciwego budownictwa!

  Od lat zmorą branży budowlanej jest nieuczciwa konkurencja. Jej ofiarą padają uczciwi przedsiębiorcy, ich pracownicy oraz konsumenci. Serwis Muratorplus.pl proponuje stworzenie koalicji, która upomni się o ich interes i przeciwstawi patologiom w różnych sferach budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-16

 • Nie tylko Polska ma kryzys w budownictwie

  Skurczył się rynek przetargów Polsce i już co czwarta polska firma budowlana – w obliczu słabej od kilku lat koniunktury w budownictwie – deklaruje w badaniach GUS, że szuka kontraktów za granicą. Tyle że, szczególnie naszym najbliższym sąsiadom, też wiedzie się w tej branży nieszczególnie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Krajowy Program Kolejowy. W roku 2017 umowy na 5,5 mld zł

  W tym roku firmy budowlane mogą liczyć na wysyp kontraktów na roboty kolejowe. Prezes spółki PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował na konferencji prasowej, że od początku roku spółka zawarła umowy na inwestycje o łącznej wartości 750 mln, a do końca roku przekroczy ona 25 mld zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-24

 • W lutym koniunktura w budownictwie najlepsza od ośmiu lat, mimo iż połowa firm ma kłopoty finansowe

  Tak jak do grudnia koniunktura w budownictwie zawsze spada, tak od stycznia zaczyna się wznosić. Luty 2017 nie odbiega od schematu – firmy budowlane oceniły koniunkturę na poziomie minus 6,8 i jest to najlepsza ocena tego miesiąca od ośmiu lat. I to wszystko w obliczu gigantycznych długów w branży budowlanej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-23

 • Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

  Praca w budownictwie - w Polsce czy za granicą?

  Praca w budownictwie jest, tylko że nie ma fachowców. Eksperci twierdzą nawet, że brak specjalistów w określonych zawodach, czy na niektóre stanowiska, zaczyna znowu być jedną z poważniejszych barier w prowadzeniu działalności przez firmy budowlane. A może być jeszcze trudniej, bo zagraniczni pracodawcy (zapewne też mają z tym problemy lub polskiemu fachowcowi zapłacą mniej niż rodzimemu) są aktywni na naszym rynku pracy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-10

 • Praca w budownictwie. Znów brakuje fachowców. Poszukiwany cieśla i stolarz budowlany

  Powiatowe urzędy pracy alarmują, że wśród 23 najbardziej deficytowych zawodów, aż dziewięć związanych jest z branżą budowlaną. Czy przyczyną są zbyt niskie zarobki, a w efekcie masowy exodus specjalistów za granicę?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09

 • Gotowy odcinek S7

  Droga ekspresowa S7 Mława – Strzegowo najszybciej za trzy lata

  Chociaż GDDKiA zaprosiła właśnie firmy budowlane do składania ofert w drugim etapie przetargu ograniczonego na odcinek drogi ekspresowej S7 Mława – Strzegowo (ok. 21 km) zakończenia inwestycji można się spodziewać dopiero w okolicach roku 2021.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-07

 • Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

  Program budowy dróg szansą dla budownictwa

  Pierwszy program budowy dróg w Polsce − jeszcze mający w tytule autostrady − a ogłoszony w ramach przygotowań do EURO 2012, wzbudził zachwyt firm budowlanych. Nie przeczuwały wówczas, że dla wielu z nich zakończy się katastrofą.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-03

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: