Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "energooszczędność"

 • W Krakowie powstaje ekologiczne i energooszczędne osiedle mieszkaniowe

  Osiedle Apartamenty Klimaty powstaje przy ul. Ks. Wojciecha Karabuły. W ramach inwestycji wybudowane zostaną trzy 3-kondygnacyjne budynki mieszkalne o łącznej powierzchni 4200 m². Zgodnie z zapowiedziami inwestora budynki mają być w pełni energooszczędne i ekologiczne.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-26

 • WARSAW BUILD 2014 – kontakty biznesowe nawiązane

  WARSAW BUILD 2014: 70 wystawców z 12 krajów, liczne prelekcje i wykłady, możliwość zapoznania się z ofertą konkurentów – taka była tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-10-14

 • Modelowy dom energooszczędny (Dania)

  Energooszczędność w moim domu

  To tytuł kampanii, która będzie informować, jak sprawdzić klasę energetyczną budynku i jakie zastosować rozwiązania by była ona jak najwyższa. A to wszystko po to, by skorzystać z dopłat do kredytów bankowych w ramach nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

  Ostatnia aktualizacja: 2013-01-24

 • Pustak ceramiczny Thermoziegel firmy Röben

  Innowacyjny pustak ceramiczny z wełną mineralną

  Röben oferuje trzy nowe rodzaje pustaków ceramicznych wypełnionych wełną mineralną: Thermoziegel TV 7-Plan, TV 8-Plan i TV 9-Plan. Nazwy pustaków odpowiadają współczynnikom przewodzenia ciepła (λ), jakimi się one charakteryzują (odpowiednio: 0,07, 0,08 i 0,09 W/mK). Innowacyjne pustaki ceramiczne z wełną mineralną to zarówno elementy konstrukcyjne, jak i izolacyjne. Umożliwiają wznoszenie muru bez dodatkowego ocieplania ściany, co znacznie przyspiesza i ułatwia budowę.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-12-27

 • Zehnder Nestsystems - promienniki sufitowe

  Ogrzewanie domu energooszczędnego. Promienniki sufitowe i ścienne Zehnder Nestsystems

  Wydajne promienniki sufitowe i ścienne Zehnder Nestsystems w porównaniu z tradycyjnymi systemami ogrzewania pozwalają zaoszczędzić 30% energii, utrzymując jednocześnie przyjemny mikroklimat pomieszczenia. W domu energooszczędnym z układem rekuperacji można osiągnąć energooszczędność nawet na poziomie 50%. W dodatku promienniki są uniwersalne łącząc w sobie, zarówno funkcję ogrzewania, jak i chłodzenia.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-28

 • Konferencja "Zielony Biurowiec". Pierwszą dyskusję prowadzi Andrzej Jonas, Redaktor naczelny "The Warsaw Voice"

  Wnioski z konferencji "Zielony biurowiec". Mamy ogromny potencjał wzrostu efektywności energetycznej

  „Zielony Biurowiec” to kolejna konferencja z cyklu Innovative Poland zorganizowana przez „The Warsaw Voice”, tym razem poświęcona była zagadnieniom energooszczędności i „zielonym technologiom” w budownictwie. Energooszczędne i ekologiczne rozwiązania budowlane to dziś konieczność – z tym zgadzają się wszyscy. Co jednak zrobić by były one stosowane? Efektywność energetyczna musi stać się ważna.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-23

 • Zeroemisyjny dom wytwarza energię ze źródeł odnawialnych. Realizacja we Francji

  Raport KAPE. Energooszczędność wymusi nowe materiały i technologie budowlane?

  Z raportu KAPE wynika, że regulacje unijne zmuszą producentów i deweloperów do stosowania energooszczędnych technologii, wprowadzenia nowych materiałów budowlanych oraz rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki obowiązkowej energooszczędności nastąpi wzrost zainteresowania materiałami oraz urządzeniami podnoszącymi standard energetyczny budynków.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-09-11

 • Osiedle Sielanka, Tarnowskie Góry

  Energooszczędność w polskim wydaniu. Nie opłaca się budować energooszczędnie?

  Wśród klientów, którzy przychodzą do dewelopera w sprawie domu, tylko co piąty jest świadomy znaczenia energooszczędności, pozostali w ogóle nie zwracają na ten fakt uwagi. Ważne dla klientów jest to, czy budynek jest ładny, jaką ma przestrzeń wokół i rozkład pomieszczeń wewnątrz, istotna jest lokalizacja działki a przede wszystkim cena. Pora to zmienić.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-06-04

 • Osiedle Sielanka w budowie

  Domy energooszczędne w "Osiedlu Sielanka" na Śląsku. Czy wzrośnie popyt na budownictwo energooszczędne?

  Dom energooszczędny to przyszłość. NFOŚiGW chce wspierać budownictwo energooszczędne i w 2013 roku uruchomi program dopłat do kredytów na realizację domów energooszczędnych. Jednak, czy w Polsce efektywne energetycznie domy mają rację bytu? Okazuje się, że dla rynku nieruchomości energooszczędność nie jest "w cenie". Czy inicjatywa NFOŚiGW będzie wystarczającym bodźcem, by to zmienić?

  Ostatnia aktualizacja: 2012-06-04

 • Architekt Willi Frei

  Wentylacja naturalna a energooszczędność. Energooszczędne budynki w Szwajcarii w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem

  Zrównoważony rozwój i energooszczędność opłaca się w Szwajcarii. Każdego roku coraz więcej szwajcarskich obiektów budowanych jest zgodnie z energooszczędnym standardem Minergie - już co czwarty nowy obiekt jest wysoce efektywny energetycznie, mimo iż certyfikowanie budynku w Minergie jest dobrowolne!  Czy takie standardy mogą przyjąć się także w Polsce?

  Ostatnia aktualizacja: 2012-05-29

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: