Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "energooszczędność"

 • W Krakowie powstaje ekologiczne i energooszczędne osiedle mieszkaniowe

  Osiedle Apartamenty Klimaty powstaje przy ul. Ks. Wojciecha Karabuły. W ramach inwestycji wybudowane zostaną trzy 3-kondygnacyjne budynki mieszkalne o łącznej powierzchni 4200 m². Zgodnie z zapowiedziami inwestora budynki mają być w pełni energooszczędne i ekologiczne.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-26

 • WARSAW BUILD 2014 – kontakty biznesowe nawiązane

  WARSAW BUILD 2014: 70 wystawców z 12 krajów, liczne prelekcje i wykłady, możliwość zapoznania się z ofertą konkurentów – taka była tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-10-14

 • Modelowy dom energooszczędny (Dania)

  Energooszczędność w moim domu

  To tytuł kampanii, która będzie informować, jak sprawdzić klasę energetyczną budynku i jakie zastosować rozwiązania by była ona jak najwyższa. A to wszystko po to, by skorzystać z dopłat do kredytów bankowych w ramach nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

  Ostatnia aktualizacja: 2013-01-24

 • Pustak ceramiczny Thermoziegel firmy Röben

  Innowacyjny pustak ceramiczny z wełną mineralną

  Röben oferuje trzy nowe rodzaje pustaków ceramicznych wypełnionych wełną mineralną: Thermoziegel TV 7-Plan, TV 8-Plan i TV 9-Plan. Nazwy pustaków odpowiadają współczynnikom przewodzenia ciepła (λ), jakimi się one charakteryzują (odpowiednio: 0,07, 0,08 i 0,09 W/mK). Innowacyjne pustaki ceramiczne z wełną mineralną to zarówno elementy konstrukcyjne, jak i izolacyjne. Umożliwiają wznoszenie muru bez dodatkowego ocieplania ściany, co znacznie przyspiesza i ułatwia budowę.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-12-27

 • Zehnder Nestsystems - promienniki sufitowe

  Ogrzewanie domu energooszczędnego. Promienniki sufitowe i ścienne Zehnder Nestsystems

  Wydajne promienniki sufitowe i ścienne Zehnder Nestsystems w porównaniu z tradycyjnymi systemami ogrzewania pozwalają zaoszczędzić 30% energii, utrzymując jednocześnie przyjemny mikroklimat pomieszczenia. W domu energooszczędnym z układem rekuperacji można osiągnąć energooszczędność nawet na poziomie 50%. W dodatku promienniki są uniwersalne łącząc w sobie, zarówno funkcję ogrzewania, jak i chłodzenia.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-28

 • Konferencja "Zielony Biurowiec". Pierwszą dyskusję prowadzi Andrzej Jonas, Redaktor naczelny "The Warsaw Voice"

  Wnioski z konferencji "Zielony biurowiec". Mamy ogromny potencjał wzrostu efektywności energetycznej

  „Zielony Biurowiec” to kolejna konferencja z cyklu Innovative Poland zorganizowana przez „The Warsaw Voice”, tym razem poświęcona była zagadnieniom energooszczędności i „zielonym technologiom” w budownictwie. Energooszczędne i ekologiczne rozwiązania budowlane to dziś konieczność – z tym zgadzają się wszyscy. Co jednak zrobić by były one stosowane? Efektywność energetyczna musi stać się ważna.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-23

 • Zeroemisyjny dom wytwarza energię ze źródeł odnawialnych. Realizacja we Francji

  Raport KAPE. Energooszczędność wymusi nowe materiały i technologie budowlane?

  Z raportu KAPE wynika, że regulacje unijne zmuszą producentów i deweloperów do stosowania energooszczędnych technologii, wprowadzenia nowych materiałów budowlanych oraz rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki obowiązkowej energooszczędności nastąpi wzrost zainteresowania materiałami oraz urządzeniami podnoszącymi standard energetyczny budynków.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-09-11

 • Osiedle Sielanka w budowie

  Domy energooszczędne w "Osiedlu Sielanka" na Śląsku. Czy wzrośnie popyt na budownictwo energooszczędne?

  Dom energooszczędny to przyszłość. NFOŚiGW chce wspierać budownictwo energooszczędne i w 2013 roku uruchomi program dopłat do kredytów na realizację domów energooszczędnych. Jednak, czy w Polsce efektywne energetycznie domy mają rację bytu? Okazuje się, że dla rynku nieruchomości energooszczędność nie jest "w cenie". Czy inicjatywa NFOŚiGW będzie wystarczającym bodźcem, by to zmienić?

  Ostatnia aktualizacja: 2012-06-04

 • Seminaria dla architektów. Energooszczędne projektowanie budynków

  Pilkington prowadzi cykl bezpłatnych seminariów dla architektów. Spotkania są poświęcone zrównoważonej architekturze, certyfikacji "zielonych" budynków oraz energooszczędnemu projektowaniu budynków. Pierwsze odbyły się pod koniec kwietnia w Rzeszowie i Zamościu. Na kolejne zapraszamy we wrześniu do Olsztyna, Opola i Zielonej Góry

  Ostatnia aktualizacja: 2012-04-17

 • Poddasze użytkowe stawia szczególne wymagania pokryciu i izolacji

  Dach bez błędów. Fachowe wykonanie pokrycia dachowego jest sprzymierzeńcem energooszczędności

  W energooszczędnych rozwiązaniach budowlanych precyzyjne wykonawstwo odgrywa równie ważną rolę jak odpowiednio dobrane materiały i technologie budowlane. Nie tylko właściwy dobór, ale i sposób wbudowania produktu wpływają na obniżenie zużycia energii w budynku. Kluczowe znaczenie mają dach, ściany, drzwi i okna. Dlaczego fachowe wykonanie pokrycia dachowego jest sprzymierzeńcem energooszczędności?

  Ostatnia aktualizacja: 2012-03-29

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: