Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "efektywność energetyczna"

 • dr inż. Wiesława Pabjańczyk, Instytut Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej

  Modernizacja systemu oświetleniowego w ramach termomodernizacji budynków. WIDEO

  Przy terrmomodernizacji budynku nie można zapominać o modrnizacji oświetlenia, która ma także wpływ na efektywność energetyczną budynku - podkreślała w swojej prezentacji dr inż. Wiesława Pabjańczyk z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-06

 • dr Ludomir Duda, audytor energetyczny

  Głęboka termomodernizacja, czyli szersze spojrzenie na bilans energetyczny budynku wielorodzinnego. WIDEO

  Budynki jako wampiry energetyczne, efektywność energetyczna konkretnych budynków przed i po termomodernizacji, to zagadnienia poruszane przez Ludomira Dudę, audytora energetycznego.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-06

 • Modernizacja systemu oświetleniowego w ramach termomodernizacji budynków. PREZENTACJA

  Prezentacja dr inż. Wiesławy Pabjańczyk z Instytut Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej, która podkreśla, że modernizacja oświetlenia to najszybszy, najtańszy i najbardziej efektywny środek do uzyskania oszczędności energetycznych. Zużycie energii elektrycznej w oświetleniu można zmniejszyć o co najmniej 50%.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-03

 • Fasada bioklimatyczna - szanse i wyzwania. Efektywne rozwiązania Somfy. WIDEO

  O wyzwaniach związanych z projektowaniem fasad dynamicznych, aktywnych przesłonach redukujących zapotrzebowanie na energię elektryczną, zarządzaniu przepływem ciepła opowiadał Waldemar Niedziela, ekspert firmy Somfy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-29

 • Fasada bioklimatyczna - szanse i wyzwania. Efektywne rozwiązania Somfy. PREZENTACJA

  Prezentacja Waldemara Niedzieli z firmy Somfy, poruszająca zagadnienia automatyki fasad dynamicznych i jej wpływu na efektywność energetyczną budynków.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-29

 • Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, siedziba w Gdańsku

  BUDMA 2017 – Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej

  Budownictwo pasywne to już nie daleka przyszłość, to już wymóg teraźniejszości. Do tego by budynki zużywały jak najmniej energii obligują nie tylko przepisy, ale i nasze portfele. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się od kilku lat na BUDMIE organizowane podczas targów konferencje w cyklu Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-01-25

 • Małgorzata Fedorczak-Cisak, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego; konferencja budowlana MURATORA "Projektowanie budynków od 2017 roku", 16 listopada 2016, Warszawa

  Porównanie polskich przepisów dotyczących efektywności energetycznej z obowiązującymi w Europie. PREZENTACJA

  Nowe warunki techniczne w sprawie efektywności energetycznej budynków w Polsce na tle obowiązujących w innych krajach europejskich - prezentacja dr inż. Małgorzaty Fedorczuk-Cisak z Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-21

 • Konrad Witczak, ekspert ROCKWOOL; konferencja budowlana MURATORA "Projektowanie budynków od 2017 roku", 16 listopada 2016, Warszawa

  Zmiana wymagań dotyczących efektywności energetycznej budynków a inne aspekty projektowania. PREZENTACJA

  Prezentacja dr inż. Konrada Witczaka, eksperta Rockwool, dotycząca efektywności energetycznej w świetle nowych warunków technicznych na przykładzie budynków wielorodzinnych.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-21

 • Marcin Furtak, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego; konferencja budowlana MURATORA "Projektowanie budynków od 2017 roku", 16 listopada 2016, Warszawa

  Praktyka projektowa a efektywność energetyczna. PREZENTACJA

  Współczynniki przenikania ciepła dla poszczególnych przegród budynku, energia pierwotna Ep i użytkowa dla budynków pasywnych, energooszczędnych oraz budynków z certyfikatem MCBE, przykłady realizacji - prezentacja dr inż. arch. Marcina Furtaka z Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-21

 • W siedzibie NOT przy ul. Czackiego w Warszawie gościliśmy 300 uczestników konferencji, tranmisję online na stronie i na Facebooku śledziło ponad 2650 osób

  Projektowanie budynków od 2017 roku

  Taki był tytuł piątego już spotkania z cyklu Konferencje Budowlane MURATORA. Tym razem podjęliśmy temat, jakie konsekwencje dla projektowania i kosztów budowania będą miały zmiany w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki, które zaczną obowiązywać od stycznia 2017. To bowiem data wprowadzenia kolejnego zaostrzenia wymogów wobec efektywności energetycznej budynków, a ściślej współczynników izolacyjności cieplnej przegród. To właściwie etap przechodni, który potrwa do roku 2021, gdy będą mogły już być budowane tylko obiekty prawie zeroenergetyczne. Zaproponowane przez nas zagadnienia przełożyły się na ponad 300-osobą frekwencję uczestników konferencji, których 16 listopada 2016 pomieściły wnętrza siedziby NOT przy ul. Czackiego w Warszawie. Ale to nie wszystko, transmisję z konferencji online przez stronę muratorplus.pl śledziło blisko 700 osób, a na Facebooku ponad 2000!

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-18

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: