Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "drogi"

 • Ułatwienia dla inwestycji drogowych

  Rząd przyjął poprawki do drogowej specustawy, która ułatwiała realizację inwestycji drogowych jeszcze w kontekście EURO 2012. Teraz wchodzimy w kolejny okres unijnego dofinansowania, w której dalej będą budowane drogi, dlatego Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowało nowelizację ustawy, by urealnić funkcjonowanie przepisów do praktyki przygotowania i realizacji takich przedsięwzięć. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-15

 • Zamieniamy drogi na kolej, energetyka w blokach....startowych

  Dzięki licznym inwestycjom w infrastrukturze drogowej i trochę w sportowej przez ostatnie 3 -4 lata budownictwo mogło się pochwalić dobrymi wskaźnikami. Drogi i autostrady w Polsce się kończą i o dynamicznym wzroście w tych segmentach możemy zapomnieć. Firmy budowlane, zgodnie ze strumieniem unijnych dopłat, stawiają teraz na kolej i energetykę.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-08

 • GDDKiA pobiera próbki

  GDDKiA potrąca wykonawcom wynagrodzenia

  O tym, że tempo i koszty po jakich były (i jeszcze są) budowane drogi i autostrady w Polsce wpłyną na ich jakość, eksperci, ale również i sami wykonawcy, mówili od dawna. A GDDKiA, która tak cieszyła się z tańszych niż zakładała ofert przetargowych, teraz punktuje wykonawców i bezwzględnie egzekwuje standard projektowy, uderzając firmy budowlane po kieszeni.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-08-03

 • Roszczenia wykonawców bezzasadne. GDDKiA górą

  Z różnych przyczyn wykonawcy budujący drogi i autostrady składają do GDDKiA finansowe roszczenia. Najczęściej Generalna Dyrekcja ich nie uznaje, firmy więc kierują sprawy do sądów. Jednak i one w większości przypadków oddalają sprawy uznając wnioski za bezzasadne.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-13

 • Estakda ma zostać wybudowana w dwa lata

  Ustawa o wypłatach dla podwykonawców poparta przez Senat

  Senat przyjął bez żadnych poprawek Ustawę o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców, wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych. Teraz GDDKiA będzie mogła wypłacić podwykonawcom z Funduszu Drogowego pieniądze, których dotąd nie otrzymali za wykonane roboty czy usługi od generalnych wykonawców dróg i autostrad. Wypłacone środki GDDKiA będzie sama ściągać od wykonawców.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-13

 • Dworzec PKP Poznań - przygotowania pod przyszły plac budowy 

  W 2012 roku budownictwo na plusie. A jakie będą kolejne lata?

  Co prawda EURO już niedługo i większość inwestycji realizowanych w związku z tą impreza zostanie ukończonych, to jednak prognozuje się, że wartość zrealizowanych w tym roku robót będzie nadal na wysokim poziomie. Niektóre roboty będą kończone po EURO, ale są to przecież kontrakty podpisane wcześniej. Problem w tym, że nowych przetargów na inwestycje jest coraz mniej, co firmy budowlane odczują w kolejnych latach...

  Ostatnia aktualizacja: 2012-05-17

 • Park Naukowo-Technologiczny w Sosnowcu został wybudowany na terenie byłej kopalni węgla Niwka-Modrzejów

  Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny. Skanska wybuduje drogi

  Nowe zapleczne badawczo-biznesowe Śląska, Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny (SPNT) został już oficjalnie otwarty. Teraz w ramach projektu zostaną wybudowane drogi. Skanska podpisała umowę o roboty budowlane na realizację projektu. Inwestycja o wartości ponad 3 mln złotych, zostanie ukończona na jesieni 2012 roku.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-05-14

 • Podbudowy i podłoża. Gruntar - innowacyjne spoiwo do ulepszania i stabilizacji gruntów

  Lafarge, w odpowiedzi na dynamiczny rozwój inwestycji infrastrukturalnych w Polsce, wprowadza na rynek nowość - Gruntar, innowacyjne spoiwo do ulepszania i stabilizacji gruntów. Spoiwo doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest osuszenie i jednocześnie wzmocnienie podłoża pod nawierzchnię drogową.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-05-10

 • Bogl & Kryls buduje odcinek C autostrady A2

  Drogi i autostrady: ranking GDDKiA dobrych i ... gorszych wykonawców

  Gdy swego czasu oferowane przez wykonawców ceny za budowanie dróg zaczęły mocno spadać poniżej kosztorysów inwestorskich, obok zachwytów GDDKiA oszczędnościami, z drugiej strony pojawiły się opinie ekspertów, że za „takie” pieniądze nie da się budować dobrych jakościowo dróg, a tym bardziej autostrad. I niejeden wykonawca nie przejechał się po wybudowanej przez siebie drodze, ale „przejechał” się na takim kontrakcie finansowo.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-05-09

 • Od lewej Marek Michałowski - prezes PZPB, Konrad Jaskóła - prezes zarządu Polimeksu-Mostostal, Piotr Chełkowski - prezes zarządu Pol-Aqua, prof. dr hab. Józef Olszyński - SGH i dr Joanna Głowacka - radca prawny

  Firmy budowlane po roku 2012. UZP i GDDKiA szykują zmiany

  Dobiegają końca inwestycje szykowane na EURO 2012. Firmy budowlane martwią się, że już teraz jest mniej ogłaszanych przetargów i będzie jeszcze gorzej. Co się stanie z dużym obecnie potencjałem firm budowlanych? Szykuje się fala zwolnień i upadłości? Sytuację i zagrożenia starali się oszacować uczestnicy konferencji PZPB.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-03-13

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: