Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "dom energooszczędny"

 • Duży trzykondygnacyjny dom pasywny zamieszka rodzina z czworgiem dzieci.

  Dom pasywny. Budowa domu pasywnego z zastosowaniem popularnych rozwiązań budowlanych

  Budowa domu pasywnego nie musi wymagać zastosowania super nowoczesnych technologii. Dom pasywny, który powstaje w Hanowerze budowany jest z tradycyjnych materiałów.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-18

 • Co Polacy myślą o domu energooszczędnym?

  Inaugurując kampanię „Nie trać energii” jej organizatorzy zaprezentowali na konferencji raport „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków”. Wynika z niego, że nasza deklarowana wiedza na ten temat jest całkiem dobra, zwłaszcza gdy chodzi o wymagania względem domu marzeń. Gorzej ta kwestia wypada niestety w praktyce, gdy podejmowane są rzeczywiste decyzje w odniesieniu do projektu takiego domu czy zakresu remontu starego.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13

 • Dom pasywny, projekt BXBstudio - Bogusław Barnaś, okolice Rzeczowa

  Dom pasywny na Podkarpaciu

  Nikogo już nie dziwi fakt, że inwestor rozpoczynający budowę domu, decyduje się na dom energooszczędny czy nawet pasywny. Istotnym argumentem są dużo niższe rachunki za ogrzewanie. W przypadku tego, wybudowanego w okolicach Rzeszowa, ciekawe jest jeszcze to, że został wybudowany systemem gospodarczym.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-07

 • Dom jednorodzinny z certyfikatem - case study

  Co to jest budynek pasywny i jak funkjonuje? Przykłady domów pasywnych, w tym domu pasywnego BP-1, którego projekt powstał na bazie pracy wyróżnionej II nagrodą w konkursie MURATOR na Energooszczędny Dom Dostępny 2013 - prezentacja Cezarego Sankowskiego, architekta współprowadzącego pracownię CS studio, specjalizującą się w projektowaniu budynków pasywnych i energooszczędnych.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-10

 • Wpływ sposobu ogrzewania na efektywność energetyczną budynku

  To temat wystąpienia dr inż. Adriana Trząskiego, adiunkta w Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, specjalisty ds. efektywności energetycznej Narodowej Agencji Poszanowania Energii na konferencji budowlanej "Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT".

  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-10

 • Jak zaprojektować dom spełniający przepisy obowiązujące od 2021?

  Prezentacja dr arch. Miłosza Lipińskiego, współwłaściciela biura architektonicznego M&L Lipińscy Biuro Projektowe, specjalizującego się w architekturze energooszczędnej i proekologicznej, dotycząca trudności projektowania domów spełniających przepisy obowiązujące od 2021.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-10

 • Wizualizacja fasady domu energooszczędnego w Chinach, projekt Peter Ruge Architekten

  Budownictwo energooszczędne w Chinach. Wielorodzinny budynek pasywny projektu Peter Ruge Architekten

  Pracownia architektoniczna Peter Ruge Architekten ustanowiła nowe standardy budownictwa pasywnego w południowych Chinach. Budynek, który oszczędza 95% energii, w stosunku do konwencjonalnego domu, jest pierwszym tego typu w subtropikalnym, azjatyckim klimacie

  Ostatnia aktualizacja: 2014-08-21

 • Wizualizacja współczesnego domu wiejskiego. Ruchome żaluzje umożliwiają kontrolę ilości światła słonecznego wpadającego do wnętrza. Dzięki uprzejmości autora Marcina Samorańskiego

  Współczesny i energooszczędny dom wiejski – projekt domu chmielarza

  Projekt domu chmielarza zwyciężył w polskiej edycji studenckiego konkursu architektonicznego „Współczesny dom wiejski”. Jego autorem jest Marcin Samorański z Politechniki Lubelskiej

  Ostatnia aktualizacja: 2014-07-04

 • Energooszczędne przedszkole z prefabrykatów - pierwszy taki budynek w Polsce

  Energooszczędne przedszkole z prefabrykatów – prace wykończeniowe

  Powracamy na budowę pierwszego energooszczędnego przedszkola wznoszonego w technologii prefabrykowanej w Siemianowicach Śląskich. Relację z budowy obiektu dzień po dniu, której stan surowy zamknięty ukończony był w ciągu tygodnia, przedstawialiśmy pod koniec zeszłego roku. Do tego czasu w budynku prowadzone były prace instalacyjne, a obecnie trwa wykańczanie wnętrz.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-04-08

 • Dotacja do kredytu na dom energooszczędny - weryfikacja projektu domu i budowy

  Aby móc ubiegać się o dopłatę do kredytu na dom energooszczędny w ramach programu dopłat NFOŚiGW, trzeba uzyskać potwierdzenie, że projekt domu spełnia wymagania standardu energetycznego NF40 lub NF15. W tym celu należy poddać go weryfikacji. Weryfikacja musi być przeprowadzona również w wybudowanym już domu.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-01-09

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: